۸ نکته که پیش از تجربه Call of Duty Mobile باید بدانید

وقتی یار دیرینه گیمرها به موبایل می‌آید

34

تنسنت را می‌توان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های بازیسازی برای موبایل دانست. این کمپانی چینی که پیش‌تر بخاطر عرضه موفق پابجی موبایل شناخته می‌شد، تلاش می‌کند با گرفتن حق انتشار نسخه موبایلی فرنچایزهای بزرگ، حسابی از این راه درآمدزایی کند. البته از حق نگذریم، کیفیت ساخت بازی‌های تنسنت آنقدر بالاست که با دیدن نامش به عنوان استودیو سازنده، تا حدودی خیالمان از نتیجه نهایی راحت می‌شود.

پس از پابجی، کال آو دیوتی دیگر فرنچایزی است که به دست تنسنت افتاده. در کنار نزدیک شدن به موعد انتشار جدیدترین نسخه این بازی یعنی کال آو دیوتی مدرن وارفر، کال آو دیوتی موبایل نیز روزهای آخر بتا بودنش را سپری می‌کند. میزان رضایت از نسخه بتای کال آو دیوتی موبایل آنقدر بالاست که از این حیث، می‌توانیم نوید مواجهه با یکی از برترین بازی‌های موبایلی سال جاری را بدهیم.

در این مطلب تلاش می‌کنیم تا به بررسی تمام اطلاعات مورد نیاز برای تجربه کال آو دیوتی موبایل بپردازیم. پس با ویجیاتو همراه باشید.

کال او دیوتی موبایل فقط دارای حالت آنلاین نیست
کال او دیوتی موبایل

تجربه نسخه بتای کال آو دیوتی موبایل تنها محدود به حالت‌های PvP یا بازیکن در مقابل بازیکن می‌شد. البته اکتیویژن در این خصوص اعلام کرده که گرچه برای ساخت بازی با تنسنتی همکاری می‌کند که به عنوان یکی از برترین سازنده‌های عناوین چند نفره موبایلی شناخته می‌شود، اما قرار نیست تمام تمرکز بازی روی بخش آنلاین باشد.

به نظر می‌رسد که طبق زمان‌بندی اکتیویژن، بازی ابتدا با چند حالت آنلاین از جمله حالت بتل‌‌رویال عرضه می‌شود. با گذشت چند ماه و طی عرضه به‌‌روزرسانی‌های بیشتر، حالت‌های بازی بیشتری مانند بخش آفلاین نیز به بازی اضافه می‌شود تا کاربران بتوانند فارغ از یک رقابت چندنفره، از تجربه کال آو دیوتی موبایل به صورت انفرادی هم لذت ببرند.

کدام حالت‌های بازی‌ در کال آو دیوتی موبایل حاضر خواهند بود؟
کال او دیوتی موبایل

به نظر می‌رسد تنسنت برای جلب توجه و همچنین رضایت کاربران، تمرکز خود را برای نسخه بتای بازی روی حالت‌های بازی شناخته شده و محبوب کال آو دیوتی قرار داده. در خصوص مواجهه با بازیکنان دیگر باید گفت که سه گزینه پیش روی شماست. حالت عادی، رنک‌بندی شده و شخصی. این به خود شما برمی‌گردد که می‌خواهید چطور و با چه افرادی بازی را تجربه کنید.

براساس نسخه بتای بازی، تاکنون پنج حالت Free for All ،Frontline ،Hardpoint ،Domination و Team Deathmatch در بازی مشاهده شده‌اند. بجز حالت Free for All، دیگر حالت‌ها در قالب دو تیم پنج نفره پیش می‌روند. در حالت Free for All نیز هشت بازیکن به صورت آزادانه و برای کسب امتیاز بیشتر از طریق کشتن یکدیگر، با هم رقابت می‌کنند.

البته در کنار حالت‌های بالا، بتل رویال را نیز اضافه کنید که قرار است از زمان عرضه به عنوان یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های کال آو دیوتی موبایل حضور داشته باشد. این بخش برای افرادی که پیش‌تر بخش بلک‌آوت در بلک آپس ۴ را تجربه کرده بودند آشنا به نظر خواهد رسید.

بخش بتل‌رویال کال آو دیوتی موبایل چگونه است؟
کال او دیوتی موبایل

اکتیویژن برخی اطلاعات مهم درخصوص بخش بتل رویال کال آو دیوتی موبایل را فاش کرده است. گرچه شباهت‌های زیادی بین بتل‌رویالی که در کال آو دیوتی موبایل تجربه می‌کنیم با بلک‌آوت وجود دارد، اما نکته اصلی اینجاست که تنسنت تلاش کرده تجربه بتل‌رویال بازی با تمام نسخه‌های پیشین و بازی‌های مشابه متفاوت باشد.

هر بازی با ۱۰۰ بازیکن شروع می‌شود. می‌توانید تنهایی، دو نفره یا چهار نفره بازی را شروع کنید. مانند بلک‌آوت از آسمان به پایین می‌پرید، خود را با استفاده از تجهیزاتی که در محیط وجود دارند آماده می‌کنید تا در نهایت برای تبدیل شدن به آخرین بازمانده، با دیگر بازیکنان بجنگید. اگر عضو تیم باشید، می‌توانید هم‌تیمی زخمی‌تان را مداوا کنید تا دوباره به جریان بازی برگردد.

پیش از شروع هر مسابقه می‌توانید از بین کلاس‌های موجود که شامل Defender ،Mechanic ،Scout ،Clown ،Medic و نینجا می‌شوند یکی را انتخاب کنید. هرکدام از کلاس‌ها خصوصیات خاص خود را دارند و نحوه پیشروی در بازی با آن‌ها متفاوت است. همچنین وسایل نقلیه‌ای مانند ATV، هلیکوپتر، SUV و قایق نظامی در بازی حضور خواهند داشت تا بتوانید برای جابجا شدن در محیط، از آن‌ها استفاده کنید.

شاید بزرگ‌ترین تفاوت درخصوص بخش بتل‌رویال این باشد که شما علاوه بر حالت پیش‌فرض اول‌شخص، می‌توانید به صورت سوم‌شخص نیز تجربه‌اش کنید. البته انتخاب این حالت می‌بایست پیش از شروع بازی صورت گیرد تا بدین ترتیب تمام بازیکن‌ها با شرایطی یکسان به مقابله با یکدیگر بروند.

چه نقشه‌هایی در کال آو دیوتی موبایل حضور دارند؟
کال او دیوتی موبایل

کال آو دیوتی موبایل قرار نیست یک عنوان مستقل باشد و بالعکس کاملاً به ریشه‌های این فرنچایز پایبند است. به همین خاطر، ممکن است حین تجربه آن با نقشه‌هایی مواجه شوید که پیش‌تر به رقابت‌ در آن‌ها پرداخته بوده‌اید.

از این بین می‌توان به Nuketown از بلک آپس، Crash از سری Modern Warfare و Hijack از بلک آپس ۲ اشاره کرد که از ابتدا در بازی حضور خواهند داشت. به نظر می‌رسد در کنفرانس خبری اکتیویژن، شاهد معرفی نقشه‌های جدیدتری نیز برای بازی خواهیم بود و همچنین با انتشار به‌روزرسانی‌های بیشتر، نقشه‌های دیگری نیز به بازی اضافه می‌شود.

از میان نقشه‌هایی که تاکنون ثابت شده به بازی اضافه می‌شوند می‌توان به Crossfire و Killhouse از مدرن وارفر، Firing Range از بلک آپس ۴ و Standoff از بلک آپس ۲ اشاره کرد.

به عنوان شخصیت‌های متنوعی می‌توانید بازی کنید
کال او دیوتی موبایل

علاوه بر کلاس‌های نامبرده که مخصوص بازی کردن در بخش بتل‌رویال هستند، شخصیت‌های دیگری از این فرنچایز در کال آو دیوتی موبایل حضور دارند. حتی به نظر می‌رسد امکانات شخصی‌سازی برای ایجاد تغییر در تجهیزات مانند نوع لباس یا کوله‌پشتی نیز وجود دارد.

تاکنون اکتیویژن حضور الکس و دیوید مِیسِن از سری بلک آپس را در بازی تایید کرده. همچنین از دیگر شخصیت‌های قابل انتخاب بازی می‌توان به سوپ مک‌تیویش، سایمون گوست و کاپیتان جان پرایس اشاره کرد. به همین ترتیب برخی از شخصیت‌های Call of Duty: Ghosts نیز در بازی حضور خواهند داشت.

برخی از آیتم‌ها با کسب Xp در اختیارتان قرار می‌گیرند
کال او دیوتی موبایل

در راستای پایبند بودن به مکانیزم‌ قسمت‌های پیشین بازی، در کال آو دیوتی موبایل نیز شاهد وجود Scorestreaks یا آیتم‌هایی که به واسطه پیشروی و کسب Xp آزاد می‌شوند، هستیم. پیش از آنکه وارد یک مسابقه شوید، سه آیتم تزئینی می‌توانید به شخصیت‌تان اضافه کنید و به نوعی، او را شخصی‌سازی کنید.

تاکنون آیتم‌هایی مانند خودروی شناسایی، UAV، پهپاد، کمک هوایی، بمباران موشکی، اسلحه خودکار، هلیکوپتر و VTOL در این دسته‌ مشاهده شده‌اند و قرار است در آینده با تعداد بیشتری از آن‌ها آشنا شویم. پیش از آنکه وارد مسابقه شوید، با منویی مواجه می‌شوید که به شما اجازه می‌دهد سلاح‌ها و آیتم‌های شخصیت‌تان را انتخاب کنید.

قابلیت شخصی‌سازی تنها منحصر به شخصیت‌های بازی نیست و سلاح‌ها نیز به وسیله پوسته یا آیتم‌های تزئینی دیگری که به دست می‌آورید تغییر می‌کنند. علاوه بر یک سلاح اصلی، جواز حمل کردن سلاح فرعی و یک نوع نارنجک را هم در اختیار دارید. همچنین برخی سلاح‌های خاص نیز در کال آو دیوتی موبایل حضور دارند که در انحصار کلاس متفاوت شخصیت‌ها خواهند بود.

به دست آوردن Perk نیز یکی دیگر از بخش‌های بازی است. هرکدام از این Perkها قابلیتی ویژه به شخصیتتان اضافه می‌کنند. مثلا یکی سرعت بهبود شما را افزایش می‌دهد، یکی میزان آسیب رسانی مواد منفرجه‌تان را و… . درخصوص Perkها نیز این اجازه را دارید تا سه عدد از آن‌ها را به شخصیتتان اضافه کنید.

برای کنترل بازی دو حالت مختلف درنظر گرفته شده
کال او دیوتی موبایل

گرچه تصور تجربه یک بازی او‌ل‌شخص طی سال‌های گذشته و با انتشار بازی‌های متنوع در این سبک برای موبایل ساده‌تر شده، اما همچنان ارائه یک سیستم کنترل بی‌نقص چالشی بزرگ محسوب می‌شود. تنسنت که به عنوان استاد این کار شناخته می‌شود، برای تجربه ساده‌تر کال آو دیوتی موبایل دو نوع حالت کنترل درنظر گرفته.

حالت Simple Mode یا ساده، به نوعی متفاوت از تجربه نسخه کنسولی بازی است. شما دکمه‌ای برای شلیک ندارید و زمانی که هدفتان در محدوده حضور دشمن قرار گیرد، اتوماتیک شروع به شلیک می‌کند. شاید این نوع شلیک ساده‌تر به نظر برسد، اما به شدت از مقدار دقت تیراندازی‌هایتان می‌کاهد. اما خارج از بحث دقت، این نوع کنترل برای تلفن‌های هوشمند و به صورت کلی صفحه‌های لمسی فوق‌العاده است.

حالت Advanced Mode یا حرفه‌ای، شبیه تجربه نسخه کنسولی است. در این حالت چینش دکمه‌ها به گونه‌ای صورت گرفته که کاربران بتوانند از حداثر فضا استفاده کنند و دکمه‌هایی که کم‌ اهمیت‌ترند، فضای کمی اشغال می‌کنند. البته به نظر می‌رسد برای هر دو حالت، امکان شخصی‌سازی هم وجود دارد تا بتوانید برحسب سلیقه و نیاز، آن‌ها را تغییر دهید.

چه زمانی کال او دیوتی موبایل قابل بازی است؟
کال او دیوتی موبایل

کال آو دیوتی موبایل در تاریخ ۹ مهر روی سیستم عامل‌های اندروید و iOS قابل بازی خواهد بود. در این روز نسخه رسمی بازی منتشر می‌شود و دیگر محدودیت مکانی برای تجربه بازی وجود نخواهد داشت. کال آو دیوتی موبایل برای تمام مناطق به جز چین و ویتنام قابل بازی است و به صورت رایگان و با پرداخت‌های درون برنامه‌ای در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

.کپی شد https://vgto.ir/14r

34
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
22 نظرات
12 پاسخ ها
1 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
28 نویسندگان دیدگاه
@hunter006Rezadream_6910Mehranشایان آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
@hunter006
مهمان
@hunter006

hunter006@

@hunter006
مهمان
@hunter006

@hunter006

khastin add konin bazi konim

Reza
مهمان
Reza

آیا کسی با دسته ۹۰۲۵گیم پد مدلی که پایین دسته ۵ دکمه تعویض مدیا داره داره و با اون کلاف بازی کرده یا اگر کسی بازی کرد باش کلاف راهنمایی کنید ممنون

Reza
مهمان
Reza

با سلام من تازه دسته بازی ۹۰۲۵ گرفتم از اون نوعی که کنترل مدیا خرید کردم آیا با اون هم میشه کلاف بازی کرد یا نه اگر میشه راهنمایی کنید من واسه مدرن گرفتم عالی هست تکه

Mehran
مهمان
Mehran

سلام.چطوری میشه رو اکانت سیوش کرد که رو یه گوشی دیگه بالا اوردش؟؟؟

Aliakbar
مهمان
Aliakbar

سلام قسمت داستانی کی فعال میشه؟؟؟؟

Rasoul007
مهمان
Rasoul007

اقا برای من هم علامت میکروفن نداره ک با بقیه صحبت کنم چکار کنم..؟

Matin
مهمان
Matin

داداش منم نداره چی کار کنم ناموسا

dream_6910
مهمان
dream_6910

بستگی به مدل گوشی دhره. هر سیستمی جواب نمیده

Shelßy
مهمان
Shelßy

سلام ، روی موبایل میشه بادسته بازی کرد ،مثل پابجی ؟؟؟؟

Matin
مهمان
Matin

چه سیستم عاملی میخواد که اجرا بشه لطفا بگید چون میخوام گوشی بخرم فقط بخاطر همین بازی

mahdi
مهمان
mahdi

رم ۴ ، سی پیو هشت هصته ای. سیستمت از galaxy a50 پایین تر نباشه

'_'
مهمان
'_'

و اینکه چرا من هرچی بازی میکنم یه شخصیت جدید بهم نمیده :(؟

'_'
مهمان
'_'

چگونه میتونم تغییر نام بدم بجز خرید ری نیم کارت؟واقعا شانسی وجود نداره؟

پارسا
مهمان
پارسا

چرا برای من تو بازی دکمه ی میکروفن نداره که بتونم با بقیه صحبت کنم؟ میشه کمکم کنید که بتونم با بقیه حرف بزنم تو بازی؟

شایان
مهمان
شایان

دادا بازی منم اینجوریه اگه فهمیدی به منم بگو

Mtlb
مهمان
Mtlb

چرا برا من میزنه minimum requirement check website کسی میدونه لطفا ببگه

vahid
مهمان
vahid

فیلترشکن روشن کن برو تو بازی

Mtlb
مهمان
Mtlb

چرا براا من میزنه minimum requirement check websiteکسی میدونه لطفا بگه

Yasin
مهمان
Yasin

یعنی نمیخوره به گوشبت

DANIEL
مهمان
DANIEL

عالیه حرف نداره خدای کال اف دیوتی با بازی های ک قبلا واسه کامپیوتر ps4 عرضه کرد بهترین بود همیشه بهترینه به نظر من ی بازی ک شرکتی معروف داره و تجربه بیشتری داره رو بازی میکنید بهتره تا یه بازی ک معلوم نی شرکتش کیه چیه پیشنهاد میکنم برای یه بار دانلود کنید و از بازی لذت ببرید….

KHALIFA
مهمان
KHALIFA

واقعا یک بازی فوق العاده است من پیشنهاد میکنم که حتما امتحانش کنید

Ben
مهمان
Ben

سلام چگونه بازی رو سیو کنم

mahdi
مهمان
mahdi

باید با فیس بوک سینک باشه

Mohammad
مهمان
Mohammad

چرا نمیتوان خرید درون برنامه ای کرد

erfan
مهمان
erfan

من نصب کردم pvp و بتل رویال رو هم بازی کردم .. پیشاپیش این شکست رو به اکتیویژن و تنسنت و سایر دست‌اندرکاران تبریک میگم .. مزخرف به تمام معنا .. پابجی همچنان فوق العادست

mahdi
مهمان
mahdi

چرت نگو برادر. این بازی عاالیه . پابجی چرت رو پاک کردم از وقتی اینو نصب کردم

Farzad
مهمان
Farzad

سلام، این بازی از دسته ps4پشتیبانی میکنه؟

HOSSEIN
مهمان
HOSSEIN

الان مثلا میخوای بگی ps4 داری؟

Reza Shahyari
مهمان
Reza Shahyari

سخنی از مادر عروس
خو اخه ادم عاقل داره میپرسه چون اگه پشتیبانی کنه حرقه ای میشه بازی کرد بفهم 😒

Amin
مهمان
Amin

من نصب کردم میگه تو منطقه شما هنوز نیومده

فریدون اعرابیان
مهمان
فریدون اعرابیان

دادا امین گل باید از فیلتر شکن استفاده کنید.به لطف مخابرات ایران سر اینکه هزینه بیشتری بگیرن که بازی کنیم فیلترینگ فعال کردن به اسم اینکه ما تحریم هستیم فکر کن ترامپ بیاد بازی تحریم کنه مگه میشه مگه داریم خخخخ

فربد
مهمان
فربد

بله میکنه مثال بازی دیویژن ۲ و اپکس سروراش واس ایران بسته خودشم تایید کرده بخاطر قوانین جدیدی که اومده

Alo
مهمان
Alo

آقا گفتین جز چین و ویتنام باید بگم چین نسخه تنسنت و ویتنام و تایلند و کلا جنوب شرق آسیا نسخه گارنا گیمز رو دارن.

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...