ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

پیش فروش بلیط قطار؛ راهنمای جامع خرید بلیط برای نوروز

اگر می‌خواهد عید نوروز و شروع بهار را در سفر باشید و با قطار به مسافرت بروید، سریع‌تر اقدام کنید. پیش‌ فروش بلیط قطار شروع شده است و اگر دیر اقدام کنید، ظرفیت‌های فروش تکمیل ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۵:۱۵

اگر می‌خواهد عید نوروز و شروع بهار را در سفر باشید و با قطار به مسافرت بروید، سریع‌تر اقدام کنید. پیش‌ فروش بلیط قطار شروع شده است و اگر دیر اقدام کنید، ظرفیت‌های فروش تکمیل می‌شود و بلیطی برایتان باقی نخواهد ماند. تقاضا برای سفرهای ریلی در تعطیلات عید زیاد است. بلیط مسیرهایی مانند بندرعباس - تهران یا مشهد - تهران که در عرض چند ساعت خریده می‌شود. برای مسیرهای دیگر هم استقبال زیادی وجود دارد. از همین‌رو، بهتر است که در زمان پیش‌فروش، سریع بلیط بخرید. چطور و چگونه؟ برایتان خواهیم گفت.

چه زمانی برای خرید بلیط سفرهای ریلی بهار اقدام کنید؟

با نزدیک‌شدن به عید نوروز، همیشه درخواست زیادی برای خرید بلیط‌های قطار به مسیرهای رنگارنگ وجود دارد. اگر می‌خواهید که به‌موقع بلیط بخرید و راهی سفر شوید، حتما باید حواستان به زمان پیش فروش باشد.

امسال هم مانند گذشته، پیش فروش بلیط قطار از اسفندماه شروع شده است. برای سفرهای ریلی بهار ۱۴۰۳، امکان پیش‌خرید بلیط از هشتم اسفندماه مقدور و روند فروش هم این‌طور بوده است:

 • از سه‌شنبه هشتم اسفندماه ۱۴۰۲، امکان خرید بلیط تمام قطارهای مسافرتی به‌جز مشهد-تهران (و برعکس) فراهم است.
 • از چهارشنبه نهم اسفندماه ۱۴۰۲، امکان خرید بلیط تمام قطارهای مسافرتی مشهد-تهران (و برعکس) هم فراهم است.
 • از پنجشنبه دهم اسفندماه ۱۴۰۲، امکان خرید بلیط قطارهای تهران-مشهد (و برعکس) هم فراهم است.

بلیط بعضی از مسیرها به‌سرعت فروش می‌رود. اگر حواستان به خرید سریع بلیط نباشد، برنامه‌هایتان برای سفر در بهار با مشکل روبه‌رو خواهد شد. آن‌وقت باید به‌سراغ سفر با وسیله دیگری مانند اتوبوس یا هواپیما باشید، که البته تهیه بلیط آن‌ها هم در زمان نزدیک به عید، آسان نیست.

از چه راهی بلیط‌ها را پیش‌خرید کنید؟

تهیه بلیط پیش فروش قطار از دو راه آنلاین و حضوری مقدور است. شما می‌توانید به‌شکل سنتی و همیشگی خرید بلیط به دفاتر فروش بلیط شرکت‌ها و آژانس‌ها مراجعه کنید. اگر خرید حضوری را انتخاب می‌کنید، باید سریع به مراکز فروش بروید. استقبال بالایی برای تهیه بلیط سفرهای نوروزی وجود دارد و هرگونه اهمال در خرید، باعث می‌شود که بلیط پیدا نکنید.

روش دیگر خرید بلیط هم مراجعه به سامانه‌های آنلاین است. از میان گزینه‌های موجود به‌سراغ موردی بروید که خوش‌نام است و خدمات متنوعی در اختیارتان قرار می‌دهد. با خرید بلیط‌های پیش‌فروش‌شده از بسترهای اینترنتی، سریع‌تر و راحت‌تر به مورد دلخواهتان می‌رسید.

مزایای خرید آنلاین بلیط پیش فروش قطار

با خرید بلیط‌های پیش‌فروش قطار از راه سامانه‌های آنلاین، مزایای زیاد نصیبتان می‌شود. از جمله:

 • اقدام سریع‌تر برای تهیه بلیط‌های موردنظر و کم‌یاب؛
 • بی‌نیازی از صرف وقت و انرژی برای خرید حضوری؛
 • امکان مقایسه شرایط و قیمت بلیط‌های مختلف؛
 • انتخاب نوع کوپه مناسب از راه مرور فهرست گزینه‌های موجود؛
 • استفاده‌کردن از تخفیف‌ها و امتیازات احتمالی پلتفرم‌های آنلاین.

روش پیش‌خرید بلیط آنلاین

برای پیش‌خرید می‌توانید به سامانه‌ای امن و معروف در اینترنت مراجعه کنید و مراحل زیر را پشت‌سر بگذارید:

 • وارد سامانه آنلاین پیش فروش بلیط قطار شوید؛
 • مشخصات مبدأ و مقصد سفر را مشخص کنید؛
 • اطلاعات لازم درباره مسافران را وارد کنید؛
 • فهرست پیشنهادات مختلف بلیط شرکت‌های ریلی را بررسی کنید؛
 • گزینه‌ها را از نظر زمان، قیمت و شرایط دیگر بررسی و مقایسه کنید؛
 • مورد مناسب و دلخواه را انتخاب کنید و هزینه خریدش را اینترنتی بپردازید.

خرید آنلاین بلیط‌های پیش‌فروش‌شده به شما سرعت بیشتری می‌دهد تا در کمال آرامش و از هرجا که هستید، امکان تهیه بلیط سفر پیش رویتان را تهیه کنید. با مراجعه به سامانه اینترنتی و خرج کمی دقت و سرعت، بی‌شک به بلیط دلخواهتان خواهید رسید.

شرایط خرید بلیط‌های پیش‌فروش چیست؟

با پیش‌خرید بلیط‌های سفرهای ریلی بهار، فقط زودتر از موعد بلیطتان را رزرو می‌کنید. شرایط چنین خریدی مشابه اوقات دیگر است. تغییری در روند خرید وجود ندارد و حتی امسال، خبری از افزایش قیمت بلیط مسیرهای مختلف هم در کار نیست.

حتی اقداماتی مانند پس‌دادن بلیط هم مشابه زمان‌های دیگر است. برای مثال، اگر به‌هر دلیلی قصد پس‌دادن بلیط سفرتان را دارید، باید تابع قوانین شرکتی باشید که بلیط را از آن خریده‌اید. امکان استرداد وجود دارد و هرچه بلیط را در فاصله زمانی بیشتری نسبت به حرکت آن پس بدهید، مشمول جریمه کمتری می‌شوید.

در زمان خرید بلیط قطار حتما به زمان سفر و تاریخ آن دقت کنید. از آنجا که استقبال از چنین بلیط‌هایی بالا است، تعویض و تغییر بلیط با چالش‌هایی روبه‌رو خواهد شد. بنابراین، بهتر است که از همان ابتدا و در زمان رزرو بلیط از فهرست گزینه‌های پیش‌فروش‌شده به مورد درستی برسید و خرید کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی