ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

مهاجرت آسان به کانادا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در کانادا یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای دریافت اقامت این کشور محسوب می‌شود. افرادی که این راه‌کار را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنند می‌توانند برای اعضای خانواده خود نیز اقامت بگیرند و ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۵:۱۵

ثبت شرکت در کانادا یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای دریافت اقامت این کشور محسوب می‌شود. افرادی که این راه‌کار را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنند می‌توانند برای اعضای خانواده خود نیز اقامت بگیرند و این موضوع ثبت شرکت را به یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت این کشور تبدیل کرده است.

کانادا درحال‌حاضر یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود که برای پیشبرد اهداف خود، همواره به نیروهای متخصص در حوزه‌های مدیریت و دیگر بخش‌ها نیاز دارد. این موضوع باعث تسهیل فرآیند اخذ ویزا با ثبت شرکت در این کشور شده است. در ادامه با این روش بیشتر آشنا می‌شویم پس تا انتهای متن ما را همراهی کنید.

ثبت شرکت در کانادا و دریافت اقامت کاری

اگر در ایران شرکت فعالی دارید می‌توانید آن را به کانادا انتقال دهید، اما باید اطمینان کسب کنید که این شرکت برای اقتصاد کانادا سودآور است. پس‌از انتقال یا ثبت یک بیزینس جدید در کانادا، دولت این کشور برای شما ویزای کاری صادر خواهد کرد.

شرکتی که در کانادا ثبت می‌کنید باید یک چشم‌انداز مالی داشته باشد و زمان حدودی سوددهی آن مشخص شود. وقتی شرکت ازنظر رشد مالی و سوددهی پیشرفت کرد، زمان درخواست برای اخذ اقامت دائم کانادا فرا می‌رسد.

برای ثبت شرکت کانادا به مجوز تجارتی که توسط اداره فدرال این کشور صادر می‌شود نیاز دارید. به همین دلیل نیز شما باید آینده مالی شرکت و چشم‌اندازهایی که قرار است در یک مدت‌زمان مشخص به آن‌ها برسید، مشخص کنید تا فرآیند اخذ ویزای کاری با مشکل مواجه نشود.

شرایط ثبت شرکت در کانادا

شما می‌توانید یک بیزینس را در کانادا بخرید و تنها مدیریت آن‌ را برعهده بگیرید یا اینکه شرکت جدیدی در این کشور ثبت کنید. همچنین می‌توانید شرکت خود را به کانادا انتقال دهید. به‌طور کلی این روش اخذ اقامت برنامه‌های مختلفی دارد که برای هرکدام شرایط خاصی مشخص شده است. بااین‌حال از شرایط کلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داشتن تجربه مدیریت: یکی از اصلی‌ترین شرایط ثبت شرکت در این کشور، داشتن تجربه کافی است. در واقع شما باید مدتی در ایران به‌عنوان مدیر یا صاحب یک بیزینس فعالیت داشته باشید.
  • سرمایه: هر بیزینس در کانادا نیاز به هزینه‌ به‌خصوصی دارد و شما باید سرمایه کافی برای ثبت شرکت، خرید بیزنیس یا انتقال یک شعبه از شرکت به کانادا را داشته باشید.
  • داشتن طرح تجاری: ارائه بیزینس‌پلن یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که به شما در اخذ اقامت کاری کانادا کمک می‌کند. برای این منظور بهتر است از کارشناسان حرفه‌ای کمک بگیرید.

مراحل ثبت شرکت در کانادا

برای مهاجرت به کانادا ازطریق ثبت شرکت، ابتدا باید استان مورد نظر خود را مشخص کنید تا با توجه به شرایط و مراحل مشخص‌شده توسط آن ایالت، سایر اقدامات را انجام دهید. به‌طور کلی از این مراحل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داشتن برنامه‌ریزی: وقتی از این روش سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت استفاده کنید باید یک برنامه‌ریزی کلی درخصوص ساختار کسب‌وکار داشته باشید و تحقیقات جامعه‌ای درزمینه فعالیت خود و میزان سوددهی احتمالی آن داشته باشید.
  • مشخص کردن نام تجاری: نام یک شرکت، تاثیر زیادی در معرفی بیزینس دارد و شما باید با توجه به نوع فعالیت خود، نامی کاملا متناسب برای شرکت انتخاب کنید. این اسم باید غیرتکراری باشد.
  • اقدام برای ثبت شرکت در کانادا: زمانی که تمام مدارک و اسناد شرکت را در دست داشتید باید آن‌ها را برای اداره مهاجرت ایمیل کنید تا درخواست شما تایید شود.
  • دریافت CRA number: شما باید اطلاعات خود را درزمینه مالیات افزایش دهید تا هیچ‌گونه مشکلی در فرآیند مدیریتی به‌وجود نیاید. ازاین‌رو اخذ CRA number یا شناسه مالیاتی ضروری است.

نحوه اخذ اقامت کانادا با ثبت شرکت 

ثبت شرکت در کانادا روشی است که علاوه‌بر کسب درآمد بیشتر و رسیدن به موفقیت این امکان را فراهم می‌کند تا فرد به‌تنهایی با به‌همراه خانواده به این کشور مهاجرت کند. در واقع هدف افراد زیادی از ثبت شرکت، دریافت اقامت کانادا است. در ادامه با برنامه‌های مهاجرتی که برای رسیدن به این هدف وجود دارد بیشتر آشنا می‌شویم.

ثبت شرکت در کانادا از روش ICT

زمانی که بخواهید از این روش برای دریافت اقامت کاری اقدام کنید، باید از شرایطی مانند داشتن شرکتی با حداقل 5 سال سابقه فعالیت، بیزینس‌پلن و سرمایه کافی با توجه به نوع فعالیت خود، برخوردار باشید. تمکن مالی در این روش مشخص نیست و برای هر نوع شرکت باید بودجه به‌خصوصی داشته باشید.

ثبت شرکت در کانادا از روش برنامه IMP

در این برنامه مهاجرتی نیازی به دریافت LMIA نیست و کارآفرین‌ها می‌توانند ویزای کاری خود را در سریع‌ترین زمان دریافت کنند. توجه داشته باشید که در روش ICT  نیز به LMIA نیازی نیست پس نمی‌توان برنامه IMP را یک روش خاص دانست.

راه اندازی استارتاپ در کانادا بهتر است یا ثبت شرکت؟

برنامه ویزای استارتاپ کانادا یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت کانادا محسوب می‌شود که طرفداران زیادی نیز دارد. برای اینکه تشخیص دهید کدام روش برای شما مناسب‌تر است باید از جنبه‌های مختلف این 2 روش را بررسی کنید.

ویزای استارتاپ برای افرادی که دارای طرح‌های خلاقانه و ایده‌های نوآورانه هستند یک گزینه عالی به‌شمار می‌آید. این دسته کارآفرینان می‌توانند حمایت مالی شرکت‌های کانادایی را نیز به‌دست بیاورند و ازاین‌رو، نیاز به سرمایه کم‌تری نسبت به ثبت شرکت در کانادا دارد.

افرادی که نمی‌توانند زمان زیادی از وقت خود را در کانادا سپری کنند معمولا به‌جای ثبت شرکت، به‌دنبال برنامه ویزای استارتاپ کانادا هستند. البته داشتن طرحی خلاقانه و بیزینس‌پلنی بدون نقص برای استارتاپ، باعث سخت ‌شدن فرآیند اخذ اقامت دائم کانادا از این روش می‌شود.

درمقابل ثبت شرکت فرآیند ساده‌تری دارد و پس‌از مدتی نیز امکان دریافت اقامت دائم برای افراد فراهم می‌شود. همچنین شما می‌توانید با بهره‌مندی از نیروی کار متخصص، سریع‌تر به موفقیت دست پیدا کنید. انتخاب بین این روش‌ها به شرایط، سرمایه و ایده‌های خلاقانه شما بستگی دارد.

جمع‌بندی

برای ثبت شرکت در کانادا باید بیزنس‌پلن و سرمایه کافی داشته باشید. برنامه‌های مهاجرتی هر استان برای ثبت شرکت متفاوت هستند و ازین‌رو شما باید با تحقیق کامل وارد این مسیر شوید. البته می‌توانید از کارشناسان باتجربه موسسه مهاجرتی پیرسوک نیز کمک بگیرید تا هیچ‌گونه مشکی در طی کردن فرآیند ثبت یا خرید بیزینس و اخذ اقامت کاری یا دائم شما به‌وجود نیاید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی