ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

منظور از تکنولوژی HDR-PRO در پروژکتور‌های بنکیو چیست؟

امروزه تکنولوژی‌های مختلفی برای صحفه نمایش وجود دارد که یکی از مهم‌ترین‌ آنها HDR است که انواع مختلفی دارد. در این مقاله از ویجیاتو، قصد داریم تا شما را با تکنولوژی HDR-PRO در پروژکتور‌های بنکیو ...

محمدجواد سعادت
نوشته شده توسط محمدجواد سعادت | ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۲۰:۱۰

امروزه تکنولوژی‌های مختلفی برای صحفه نمایش وجود دارد که یکی از مهم‌ترین‌ آنها HDR است که انواع مختلفی دارد. در این مقاله از ویجیاتو، قصد داریم تا شما را با تکنولوژی HDR-PRO در پروژکتور‌های بنکیو آشنا کنیم.


HDR چیست؟

HDR یا (High Dynamic Range)، تکنولوژی است که عمق رنگی در تصاویر به وجود می‌آورد. این فناوری باعث می‌شود تصاوریر، روشنی و دقت رنگ بیشتری داشته باشند، HDR باعث افزایش روشنایی در مناطق پر نور تصاویر می‌شود؛ همچنین این اجازه را به سایه‌ها و قسمت‌های تاریک تصویر می‌دهد تا بتوانند کنتراست و عمق بیشتری از رنگ سیاه را نمایش دهند. این امر باعث می‌شود تصاویر، خلوص بالاتر و شباهت بیشتر به واقعیت داشته باشند.

به جزء تلویزیون‌های LCD و صحفه‌ نمایش‌ها، بنکیو تلاش بسیاری زیادی در توسعه پروژکتور‌ها و تلفیق فناوری‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آنها برای رسیدن به HDR واقعی کرده است.


قابلیت Optimal HDR Tone Mapping چیست؟

این تکنولوژی برای تنظیم کردن و پخش بهترین کیفیت از تصویر بر پایه خصوصیات پروژکتور است. دستگاه‌های مختلف، خصوصیات متفاوتی نیز دارند که همین موضوع موجب نمایش اشتباه تصاویر، نسبت به تصاویر اصلی و همچنین رنگ و روشنایی آنها می‌شود.

تکنولوژی HDR-PRO در پروژکتور‌های بنکیو، به گونه‌ای طراحی شده است که از رنگ تصویر نقشه برداری کنند. از طریق این روش مطمعن می‌شودند که تصاویری که از پروژکتور پخش می‌شوند، همگی بر اساس برآورد‌های دقیق و مو به مو است.

تأثیر HDR در منبع نور تصاویر

بنکیو تلاش بسیاری برای توسعه پروژکتور‌ها و همگام‌سازی آنها در تکنولوژی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کرده است تا بتواند تصاویری با HDR واقعی را ارائه دهد. بنکیو تلاش می‌کند دقیقا همان جزئیات را با عمق رنگی بیشتر، هم در مناطق روشن و هم در سایه‌ها، دوباره تولید کند. بنابراین این پروژکتور‌ها می‌توانند عناصر بصری تصویر را به صورت طبیعی به مخاطب نمایش دهند و تجربه‌ای مشابه با تماشای یک فیلم در سینما را ایجاد کنند.


قابلیت The Leading Local Contrast Enhancer چیست؟

تکنولوژی تنظیم کنتراست بنکیو در HDR-PRO، یک فناوری پیشرو در بازار، برای تقویت کنتراست با سخت‌افزار داخلی است که هر تصویر را از طریق الگوریتم برنامه ارتقاع دهنده کنتراست به ۱۰۰۰ قسمت تقسیم می‌کند. به این ترتیب می توان کنتراست تصاویر یا سایه‌ها و هایلایت‌ها را به صورت همزمان بهینه کرد. با استفاده از تضاد تصاویر، بنکیو این قابلیت را دارد که پروژکتور‌هایی بسازد که رنگ مشکی عمیق‌تر و کنتراستی با جزئیات بیشتر را نمایش دهند.

بنکیو قدرت خوبی در ارائه کلی صدای‌های استریو دارد. این باعث می‌شود که بتوانند هم صدا، هم تصویر با کیفیت 4K را بسیار بهتر و با جزئیات ارائه دهند.

نحوه تقسیم تصویر به و تأثیر آن در کیفیت هایلایت‌ها و سایه‌ها

فناوری Dynamic Black چه تأثیری در تصاویر دارد؟

برای اینکه نقشه برداری از الگوی رنگی تصویر بهتر نیز کار کند. بنکیو از «Dynamic Black» برای منابع نور متفاوت استفاده می‌کند. بیشتر پروژکتور‌ها، تمرکز خود را بر روی سایه‌ها و یا هایلایت‌ها می‌گذارند. بعضی نیز حتی ممکن است کیفیت تصاویر را قربانی حفظ نسبت کنتراست در تصاویر کنند. با استفاده از Dynamic Black، پروژکتورها می توانند مقدار خروجی خود را با کنترل سیستم نوری پروژکتور بر اساس محتویات مختلف یا صحنه های مختلف تعیین کنند. از این‌رو، می‌توانند کنتراست را تنظیم کنند و صحنه را به آن چیزی که سازنده یا کارگردان قصد ارائه داشته، نزدیک‌تر کنند.

نمونه‌ای از روشنایی‌ هایلات‌ها با استفاده از HDR

با وجود تکنولوژی Dynamic Black و موتور بصری برای پوشش کامل‌تره عمق رنگ تیره، لامپ پروژکتور‌‌های بنکیو می‌توانند عمق رنگ بسیار گسترده‌ای نیز تولید کنند. جدای اینکه که صحنه اصلی بسیار تاریک یا روشن باشد، تماشاکنندگان می‌توانند محتوای اصلی را با شفافی بیشتر ببینند.

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد، تکنولوژی «Solid State illumination» یا به اختصار (SSI) بنکیو است. این فناوری می‌تواند می‌تواند به تغییر روشنایی تصویر زودتر پاسخ دهد و همچنین ۲۰ درصد روشنایی بیشتری در مقایسه با تکنولوژی SSI دیگر دارد.


چگونه HDR در صحفه نمایش‌ها با اندازه مختلف عمل می‌کند؟

روشنایی HDR در یک پروژکتور، بر خلاف مانیتور‌های دارای HDR، بر اساس سیگنال اختصاص داده شده به آن به وجود نمی‌آید و با توجه به فاصله پروژکتور با صحفه نمایش، جنس صحفه نمایش و اندازه‌ آن است. به همین دلیل، تکنولوژی HDR-PRO پروژکتور‌های بنکیو ۵ سطح پیشنهادی مختلف HDR برای ۵ اندازه رایج از پرژکتور‌های خانگی ارائه می‌کند. این پرژکتور‌ها قابلیت کنترل روشنایی را نیز دارند تا فرد بتواند خودش نسبت به اندازه تصویر، مقدار روشنایی را تغییر دهد و از آن لذت ببرد.(اندازه‌های رایج پروژکتور‌های خانگی ۸۰، ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۵۰ و ۲۰۰ است)

عمکرد و تأثیرHDR در پروژکتور‌های بنکیو و دیگر پروژکتور‌ها

سخن پایانی

HDR-PRO، تکنولوژی نیست که فقط بر روی ارائه بیشترین میزان نوردهی تمرکز کرده باشد تا بتواند بهترین عمق رنگی را نشان دهد، بلکه سعی در دسترس قرار دادن روشنایی قابل تنظیم، باکیفیت و راحت برای چشم انسان دارد که در مدت طولانی‌ آن را خسته نکند.

HDR مخفف چیست؟

HDR مخفف High Dynamic Range است.

هایلات در تصویر به چه معناست؟

به بخشی در تصویر که بیشترین نور را دارند، هایلات گفته می‌شود.

چرا پروژکتور‌های بنکیو تصاویر را به ۱۰۰۰ قسمت تقسیم می‌کنند؟

این اقدام به این دلیل صورت می‌گیرد تا بتوانند نقاط مختلف تصویر که کنتراست و هایلات‌های مختلف دارد را به بهترین‌ شکل ممکن نمایش دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی