ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

برترین‌ها

۱۰ آیتم گرانی که تاکنون در دنیای بازی‌های ویدئویی فروخته شدند

با افزایش محبوبیت بازی‌های آنلاین، فرصتی فراهم شد تا گیمرهای بیشتری به سراغ این سبک از بازی‌ها بروند. بازی‌های آنلاین دنیایی مملو از شگفتی داشتند و گیمرها نیز می‌توانستند هرچیزی را در دنیای این بازی‌ها ...

احسان حسین خواه
نوشته شده توسط احسان حسین خواه | ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۴:۰۰

با افزایش محبوبیت بازی‌های آنلاین، فرصتی فراهم شد تا گیمرهای بیشتری به سراغ این سبک از بازی‌ها بروند. بازی‌های آنلاین دنیایی مملو از شگفتی داشتند و گیمرها نیز می‌توانستند هرچیزی را در دنیای این بازی‌ها تجربه کنند. منتهی مشکل اصلی بازی‌سازهایی که عناوین آنلاین می‌ساختند، کسب درآمد از عناوین‌شان بود. همین موضوع باعث شد تا آن‌ها آیتم‌هایی را به بازی‌هایشان اضافه کنند که پلیرها می‌توانستند با پرداخت مبلغی، آن‌ها را تهیه کنند. برای مثال اسکین‌های بازی فورتنایت، مصداقی فوق‌العاده برای این موضوع‌اند. اما گاهی این آیتم‌ها، قیمتی باورنکردنی داشتند و هیچکسی حاضر به خرید آن‌ها نبود.

بنابراین اگر شما نیز طرفدار بازی‌های ویدئویی هستید، در این مطلب از ویجیاتو همراه ما باشید تا نگاهی به ۱۰ مورد از گران‌ترین آیتم‌هایی داشته باشیم که تاکنون در دنیای بازی‌های ویدئویی فروخته شدند. آیتم‌هایی که قطعا شما را شگفت‌زده خواهند کرد و با دیدن قیمت‌شان، از خودتان می‌پرسید که آیا واقعا کسی حاضر به پرداخت چنین قیمتی است یا نه!

Blue Party Hat - بازی RuneScape


 • قیمت: ۴.۵۰۰ دلار

برای شروع لیستمان بد نیست که به سراغ Blue Party Hat برویم. این کلاه آبی رنگ اگرچه هیچ مزیت و یا قدرت خاصی نداشت، اما در بازی RuneScape با برچسب قیمتی ۴.۵۰۰ دلاری به فروش رسید! منتهی اگر برایتان سوال است که چرا باید یک کلاه معمولی چنین قیمتی داشته باشد، باید به یکسری از چیزها توجه کنید. اول موردی که سبب شد تا این کلاه چنین قیمتی پیدا کند، این بود که این کلاه به شدت نادر بود و تنها گیمرهای انگشت‌شماری در بازی Blue Party Hat را داشتند. همچنین این کلاه صرفا در یک ایونت خاص به گیمرها داده می‌شد و همین موضوع باعث شد تا Blue Party Hat جزو گران‌ترین و کمیاب‌ترین آیتم‌های بازی RuneScape باشد.

مطلب پیشنهادی
بهترین سلاح‌ها در بتل رویال وارزون
بهترین گان های وارزون موبایل | معرفی ۷ اسلحه

اما راستش را بخواهید، بازهم این کلاه ارزش پرداخت چنین قیمتی را نداشت. به ویژه آن‌که این آیتم هیچ تغییری در گیم‌پلی بازی ایجاد نمی‌کرد و صرفا یک آیتم زینتی بود که به شما اجازه می‌داد تا کاراکترتان را کمی زیباتر کنید.

Revenant Supercarrier - بازی EVE Online


 • قیمت: ۹.۰۰۰ دلار

اگر طرفدار بازی‌های نقش آفرینی – MMO روی پی‌سی و یا موبایل باشید، احتمالا نام بازی EVE Online به گوشتان خورده! یک بازی جذاب و دوست داشتنی که سال‌هاست در میان ما گیمرها حضور دارد و یکی از گران‌ترین آیتم‌های فروخته شده در دنیای بازی‌های ویدئویی را نیز در کارنامه خودش ثبت کرده. روی صحبت ما با فضاپیمایی به نام Revenant Supercarrier است. یکی از قوی‌ترین و کمیاب‌ترین فضاپیماهای بازی که با قیمت ۹ هزار دلاری‌اش، تبدیل به یکی از گران‌ترین آیتم‌ها در دنیای تمامی بازی‌های ویدئویی شده!

فضاپیمای Revenant Supercarrier همانطور که گفته شد، ۹ هزار دلار قیمت داشت. اما این قیمت باعث نشد تا گیمرها بیخیال خرید این فضاپیما شوند و اتفاقا بسیاری از گیمرهای EVE Online، تصمیم به خرید Revenant Supercarrier گرفتند.

Zeuzo - بازی World of Warcraft


 • قیمت: ۹.۵۰۰ دلار

ورلد آو وارکرفت، یکی از پرطرفدارترین بازی‌های نقش آفرینی – MMO است که محبوبیت بی‌نظیری دارد و طبیعتا بسیاری از رکوردهای دنیای ویدئوگیم را به خودش اختصاص داده! پس بنابراین دیدن نام این بازی در میان چنین لیستی، ابدا جای تعجبی ندارد. اسکین Zeuzo یکی از گران‌ترین آیتم‌های فروخته شده در میان تمامی آیتم‌های این بازی است که گیمرها می‌توانستند با پرداخت ۹.۵۰۰ دلار، به این آیتم دسترسی داشته باشند.

مطلب پیشنهادی
برای آن‌هایی که می‌خواهند سر از راز خالی شدن حجم اینترنتشان در آورند
مصرف اینترنت بازی‌های آنلاین چقدر است؟

فروش چنین آیتمی آن‌هم با این قیمت باورنکردنی، نشان داد که این بازی چقدر محبوب است و درواقع گیمرهایی هستند که حاضرند تا چنین ارقامی را برای این بازی پرداخت کنند. پس اگر فکر می‌کنید که شما تنها کسی هستید که تاکنون برای بازی‌های ویدئویی خرج کرده، یادتان باشد، افرادی بودند که ۹.۵۰۰ دلار برای یک اسکین هزینه کردند!

Echoing Fury Mace - بازی Diablo 3


 • قیمت: ۱۴.۰۰۰ دلار

راستش را بخواهید، خرید یک اسکین و یا فضاپیمای قدرتمند در یک بازی آنلاین، منطقی است. اما پرداخت ۱۴ هزار دلار آن‌هم صرفا برای یک سلاح در بازی دیابلو ۳؛ موضوعی است که شاید نتوان از آن دفاع کرد. روی صحبتمان با سلاحی به نام Echoing Fury Mace است که در بازی دیابلو ۳ با قیمتی نزدیک به ۱۴ هزار دلار فروخته شد. این سلاح نه‌تنها قدرت قابل توجهی داشت، بلکه نمادی برای قدرت در بازی دیابلو ۳ بود و همین باعث می‌شد تا گیمرها در مبارزاتشان با این سلاح، اعتماد به نفس بهتری داشته باشند.

درواقع فروش چنین سلاحی آن‌هم با این قیمت عجیب، نشان داد که گیمرهای دیابلو ۳ تا چه اندازه برای اکانتشان ارزش قائل‌اند و درواقع باعث شد تا ارزش اکانت این گیمرها چندین و چند برابر شود. پس اگر به دنبال یکی از گران‌ترین آیتم‌های فروخته شده هستید، Echoing Fury Mace از بازی دیابلو ۳ را فراموش نکنید.

Treasure Island - بازی Entropia Universe


 • قیمت: ۲۶.۵۰۰ دلار

جزیره Treasure Island یکی از گران‌ترین آیتم‌های فروخته شده در دنیای بازی‌های ویدئویی است که با قیمتی باورنکردنی در بازی Entropia Universe فروخته شد. این جزیره همانطور که از نامش پیداست، یک جزیره ارزشمند بود که به گیمرها اجازه می‌داد تا با خرید آن، به یکسری از نیازهای اولیه خودشان در دنیای Entropia Universe درسترسی داشته باشند. این جزیره با قیمت ۲۶.۵۰۰ دلار به فروش رسید و افرادی نیز بودند که برای خرید آن، حاضر به پرداخت چنین قیمتی شوند.

مطلب پیشنهادی
به کمک نیاز دارید؟ این مقاله چاره‌کارتان است
جواب بازی سماور | نگاهی به پاسخ مراحل ۱ تا ۹۹۹ + آپدیت ۱۴۰۳

چنین قیمتی برای یک جزیره آن‌ هم در دنیای یک بازی ویدئویی، نشان می‌دهد که افراد و گیمرهای حاضر به انجام چه کارهایی برای پیشرفت کردن در دنیای بازی‌های موردعلاقه‌شان‌اند. پس اگر به دنبال یکی گران‌ترین آیتم‌های ویدئوگیمی هستید، Treasure Island گزینه خوبی در این لیست است.

Amsterdam - بازی Second Life


 • قیمت: ۵۰.۰۰۰ دلار

این مورد اگرچه برچسب قیمتی ۵۰ هزار دلاری دارد، اما باور کنید که ارزش پرداخت چنین قیمتی را دارد. درواقع این مورد، برگرفته از شهر آمستردام است! گروهی از مادسازها شهر آمستردام پایتخت هلند را در بازی Second Life ساخته بودند و آن را با قیمت ۵۰ هزار دلار به فروش رساندند. این شهر با جزئیات بی‌نظیری ساخته شده بود و درست همان شهر آمستردام، اما این‌بار در کالبد یک بازی ویدئویی بود.

این شهر در بازی Second Life، هرآن‌چیزی که باید را در اختیار گیمرها قرار می‌داد. از مکان‌های دیدنی آمستردام بگیرید، تا جزئی‌ترین چیزها، در این شهر رعایت شده بودند و به همین دلیل، افرادی بودند که حاضر به پرداخت چنین هزینه‌ای برای این شهر در بازی Second Life باشند.

M4A4 Howl - بازی  Counter-Strike: Global Offensive


 • قیمت: ۲۱۵.۰۰۰ دلار

کانتراسترایک از استودیوی Valve، آمار فوق‌العاده‌ای را از خودش به جا گذاشته است. اما آیا می‌دانستید که این بازی یکی از گران‌ترین آیتم‌های فروخته شده را در دنیای خودش پنهان کرده؟ روی صحبتمان با اسکین Howl برای سلاح M4A4 است که با قیمت باورنکردنی ۲۱‍۵ هزار دلار در بازی Counter-Strike: Global Offensive فروخته شد و این نشان می‌دهد که گیمرها تا چه اندازه زیبایی تفنگ‌هایشان در دنیای این بازی برایشان مهم است.

مطلب پیشنهادی
الگوی سینمایی برای تولید بازی
۱۰ فیلمی که می‌توانند بازی‌ های ویدیویی عالی بسازند

این اسکین اگرچه هیچ مزینی نداشت و صرفا یک آیتم زینتی بود، موفق شد تا با قیمت ۲۱۵ هزار دلار در دنیای این بازی فروخته شود و قطعا اگر تاکنون شگفت‌زده نشدید، حتما چنین قیمتی آن‌هم برای یک اسکین در بازی Counter-Strike: Global Offensive؛ شما را شوکه کرده است.

Crystal Palace Space Station - بازی  Entropia Universe


 • قیمت: ۳۳۰.۰۰۰ دلار

اکتشافات فضایی یک موضوع گران‌ قیمت‌اند و حتی بسیاری از کشورها توان پرداخت چنین هزینه‌هایی را برای گسترش اکتشافات فضایی‌شان ندارند. موضوعی که ظاهرا در دنیای بازی‌های ویدئویی نیز صدق می‌کند. زیراکه شما در دنیای بازی Entropia Universe؛ برای گسترش اکتشافات فضایی‌تان، باید ایستگاه فضایی Crystal Palace Space Station را بخرید. ایستگاهی که ۳۳۰ هزار دلار قیمت دارد!

شما با خرید Crystal Palace Space Station، نه‌تنها صاحب یک ایستگاه فضایی مجهز می‌شوید، بلکه این ایستگاه قابلیت‌هایی را نیز به شما می‌دهد که باعث می‌شوند تا شما در دنیای این بازی راحت‌تر و سریع‌تر پیشرفت کنید. اما اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم، بازهم پرداخت چنین رقمی برای یک بازی ویدئویی منطقی نیست!

Club Neverdie - بازی  Entropia Universe


 • قیمت: ۶۳۵.۰۰۰ دلار

بازی Entropia Universe یکی از بهترین بازی‌های MMO است که ما تاکنون بارها و بارها در این لیست به سراغشان رفتیم. این بازی در سال ۲۰۰۳ توسط استودیوی سوئدی MindArk منتشر شد و صرفا برای پی‌سی دردسترس بود. اما جاه‌طلبی‌های این بازی پایانی ندارد و مورد بعدی لیستمان نیز یک کلاب فضایی از این بازی است که با قیمت باورنکردنی ۶۳۵ هزار دلار در دنیای این بازی فروخته شد.

مطلب پیشنهادی
به کمک نیاز دارید؟ سری به این پاسخ‌ها بزنید!
جواب بازی آمیرزا | نگاهی به پاسخ مراحل ۱ تا ۲۸۰۰

روی صحبتمان با Club Neverdie است که موقعیت استراتژیک فوق‌العاده‌ای داشت و به گیمرها اجازه می‌داد تا به راحتی در میان کهکشان‌ها و سیاره‌های این بازی جا به جا شوند. اما بازهم پرداخت چنین قیمت عجیبی برای یک آیتم در دنیای بازی‌های ویدئویی، کار درستی نیست! نظر شما چیست؟

Planet Calypso - بازی  Entropia Universe


 • قیمت: ۶.۰۰۰.۰۰۰ دلار

۶ میلیون دلار برای یک آیتم آن‌هم در دنیای بازی‌های ویدئویی، رقم بزرگی است؛ مگر نه؟ اما باور کنید افرادی بودند که چنین قیمتی را پرداخت کنند. سیاره Calypso یکی از مهم‌ترین سیارات بازی Entropia Universe است که با قیمت ۶ میلیون دلار فروخته شد. چنین قیمتی نشان می‌دهد که دنیای بازی‌های ویدئویی چقدر مهم‌اند و افراد تا چه اندازه حاضرند تا برای این بازی هزینه کنند.

این سیاره موقعیت استراتژیک و محوری مهمی داشت و همین موضوع به شما اجازه می‌داد تا از تمام ظرفیت‌های این بازی استفاده کنید. اما بازهم هرچه که باشد، ۶ میلیون دلار رقم بزرگی برای یک سیاره در دنیای یک بازی ویدئویی است!

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (8 مورد)
 • Sajaddidas
  Sajaddidas | ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

  مقاله خوبی بود ولی چرا جمله ها کپی پیست همه؟

 • ironwolf
  ironwolf | ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

  Zeuzo اسکین نبود
  کرکتر یه بازیکن بود که دوتا ایتم لجندری twin blades of azzinoth رو برای اولین بار با هم داشت
  کسی هم که خریدش به دلیل خرید و فروش با پول واقعی داخل بازی بن شد :

  • roozb
   roozb | ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

   مگه خرید و فروش با پول واقعی تو WOW ممنوعه ؟

   • ironwolf
    ironwolf | ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

    اره ولی مردم میکنن

 • Matin-Artorias
  Matin-Artorias | ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

  از وقتی یه بازی رو کرکی گرفتم و توی فایل readme نوشته بود thanks for buying this game هیچ وقت برای هیچ گیمی خرج نکردم. آمار و ارقام عجیبیه

 • Bigمسعود
  Bigمسعود | ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

  شش ماهه که پلی استیشن پلاس گرفتم و هر روز با خودم میگم سونی در آمد بازیهاشو مدیون منه

 • Mario
  Mario | ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

  منی که ۵۰,۰۰۰ تومن برای GTA V دادم و هنوز هم فکر میکنم به راکستار کمک بزرگی کردم:

  • احسان حسین خواه
   احسان حسین خواه | ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

   آقا عالی 😄

مطالب پیشنهادی