ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

نتایج درآمد مالی کپکام برای هفتمین سال متوالی با رشد روبرو بوده

کپکام برای هفتمین سال متوالی سود بی‌سابقه‌ای را به ثبت رسانده که با فروش مجموعه‌های Resident Evil، Street Fighter و Dragon’s Dogma تقویت شده است. این ناشر ژاپنی در نتایج مالی سال منتهی به ۳۱ ...

خشایار امامی فرد
نوشته شده توسط خشایار امامی فرد | ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۹:۳۰

کپکام برای هفتمین سال متوالی سود بی‌سابقه‌ای را به ثبت رسانده که با فروش مجموعه‌های Resident Evil، Street Fighter و Dragon’s Dogma تقویت شده است.

این ناشر ژاپنی در نتایج مالی سال منتهی به ۳۱ مارس که امروز منتشر شد، یک بار دیگر رکورد رشد را اعلام کرد. این نتایج همچنین نشان‌دهنده یازدهمین سال متوالی رشد درآمد عملیاتی شرکت است.

فروش خالص ۱۵۲,۴۱۰ میلیون ین (۹۷۷ میلیون دلار) بود که ۲۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت، درآمد عملیاتی ۵۷,۰۸۱ میلیون ین (۳۶۶ میلیون دلار) بود که ۱۲.۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت. درآمد عادی ۵۹,۴۲۲ میلیون ین بود (۳۸۱ میلیون دلار) که ۱۵.۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

مطلب پیشنهادی
معمای شگفت انگیز برای کارآگاه روح!
بررسی بازی Ghost Trick: Phantom Detective

بزرگ‌ترین عنوان درآمدزا کپکام، Resident Evil 4 بود، ریمیک تحسین شده اثر کلاسیک ترسناک بقا. این بازی در این دوره مالی ۳.۳ میلیون نسخه فروخت و فروش کلی را به ۷ میلیون رساند.

Street Fighter 6 که در ماه ژوئن عرضه شد ۳.۳ میلیون نسخه فروخت. قبل از انتشار این بازی، رئیس کپکام گفته بود که شرکت قصد دارد ۱۰ میلیون نسخه از بازی بفروشد که رکورد ۷.۴ میلیون نسخه‌ای از Street Fighter 5 را بشکند.

کپکام

جدیدترین عنوان بزرگ کپکام، Dragon's Dogma 2 تحسین شده، از زمان انتشار ۲.۶ میلیون نسخه فروخته و فروش کلی مجموعه Dragon's Dogma را به بیش از ۱۱ میلیون رساند. این اثر اولین عنوان ۷۰ دلاری کپکام بود.

شایان ذکر است که Dragon’s Dogma: Dark Arisen شاهد فروش عظیمی در طول دوره مالی بود که احتمالا ناشی از شور و هیجان برای دنباله‌ی آن بود.

۱۵ عنوان در این دوره مالی بیش از ۱ میلیون نسخه فروش داشته‌اند. فرنچایز Monster Hunter نیز از ۱۰۰ میلیون فروش کلی عبور کرده است. قسمت بعدی این مجموعه، Monster Hunter Wilds در دسامبر ۲۰۲۳ در جریان The Game Awards معرفی شد.

مطلب پیشنهادی
شاهکاری مورد انتظار از کپکام
۵ نکته ضروری که باید پیش از شروع Street Fighter 6 بدانید

ویچر چجوری با موسیقی داستان میگه؟ 

گزارش: تعدیل نیرو در مایکروسافت همچنان ادامه دارد - ویجیاتو
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Mrfgi
    Mrfgi | ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

    یه نگاهیم به دویل می کرای بنداز اقای کپکام

مطالب پیشنهادی