ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

طراحی و اجرای سیستم های تهویه صنعتی

طراحی و اجرای سیستم های تهویه صنعتی یک عملیات کاملا تخصصی است که توسط شرکت‌های طراح و سازنده سیستم‌های تهویه صنعتی و با استفاده از متخصصان این حوزه انجام می‌شود. شرکت تهویه نو یکی از ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۳:۱۸

طراحی و اجرای سیستم های تهویه صنعتی یک عملیات کاملا تخصصی است که توسط شرکت‌های طراح و سازنده سیستم‌های تهویه صنعتی و با استفاده از متخصصان این حوزه انجام می‌شود. شرکت تهویه نو یکی از شرکت‌های طراحی و اجرای سیستم های تهویه صنعتی است که تمام مراحل طراحی و اجرای این سیستم‌ها را برای شما با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد. این شرکت تجربه زیادی در اجرای انواع سیستم‌های تهویه صنعتی دارد و برای همین سپردن کارها به متخصصان تهویه نو باعث می‌شود کار طراحی و اجرای سیستم تهویه صنعتی شما با بالاترین کیفیت ممکن انجام شود.

برای اجرا سیستم تهویه و کانال سازی صنعتی با شرکت تهویه نوع با تجربه ترین شرکت کانال صنعتی در ایران با اجرا پروژه هایی چون شرکت ملی نفت، بانک تجارت، دیجیکالا، سازمان انرژی اتمی، سایپا، ایران خودرو، کرمان موتور، صبا باتری، زامیاد و… کلیک کنید.

یک سیستم تهویه صنعتی شامل چه بخش هایی است

برای طراحی و اجرای سیستم های تهویه صنعتی لازم است که سه قسمت مجزا از هم ابتدا طراحی و ساخته شده و سپس با کنار هم قرارگیری کل سیستم تهویه صنعتی به دست آید. این قسمت‌ها شامل دستگاه تهویه مرکزی که کار تامین سرمایش، گرمایش و هوای تازه را انجام می‌د هد، قسمت کانال کشی که این سرمایش، گرمایش و هوای تازه را از بخش مرکزی به قسمت‌های مختلف ساختمان انتقال می‌دهد و البته بخش نهایی که شامل یونیت‌ها و دریچه‌های پخش کننده هوا است بوده که هر کدام بخشی از کار تهویه صنعتی را برعهده دارند.

شرکت طراحی و اجرای سیستم های تهویه صنعتی تهویه نو توانسته با استفاده از متخصصانی بسیار باتجربه و کاربلد بهترین نوع سیستم‌های تهویه صنعتی را برای پروژه‌های صنعتی مختلفی طراحی و اجرا کند. بعضی از این پروژه‌ها برای شرکت‌های صنعتی بزرگی مثل سایپا، ایران خودرو، سازمان انرژی اتمی و شرکت ملی نفت هستند که نیازمند سیستم‌های تهویه صنعتی با ابعادی بسیار بزرگ و کیفیتی بالا  هستند اجرا شده و این نشان دهنده سطح بالای کار شرکت تهویه نو است که چنین شرکت‌های بزرگی کار طراحی و اجرای سیستم های تهویه صنعتی خود را به آن سپرده‌اند.

طراحی سیستم های تهویه صنعتی

برای این که بتوان یک سیستم تهویه صنعتی مناسب داشت، در مرحله اول لازم است که بخش مرکزی سیستم تهویه صنعتی که شامل دستگاه‌های هواساز، چیلر و بویلر است طراحی شده و بر اساس نوع پروژه، آب و هوای محیطی که پروژه در آن قرار است اجرا شود و البته دبی هوا و درجه حرارتی که باید توسط سیستم تهویه صنعتی تامین شود این طراحی انجام می‌شود. در انجام این طراحی از نرم افزارهای پیشرفته‌ای استفاده می‌شود که شرکت تهویه نو متخصصان زیادی در زمینه کار با این نرم افزارها دارد.

در این مرحله یک طرح کلی از سیستم تهویه صنعتی که باید در پروژه اجرا شود توسط متخصصان شرکت تهویه نو تهیه می‌شود که در آن نوع دستگاه‌های تهویه، قدرت آن‌ها، جایی که باید نصب شوند و دیگر ویژگی‌های آن‌ها مشخص شده و به واحد تولید داده می‌شود تا این دستگاه‌ها را تولید کنند. امروزه البته دستگاه زنیت که همه کارهای لازم برای تهویه صنعتی را انجام می‌دهد توسط شرکت‌های طراحی و اجرای سیستم های تهویه صنعتی مثل شرکت تهویه نو به کار گرفته می‌شود.

همچنین شرکت تهویه نو توان راه اندازی سیستم تهویه موضعی را با بهترین کیفیت دارد.

طراحی نقشه کانال سیستم های تهویه صنعتی

بعد از طراحی و تولید سیستم‌های تهویه صنعتی مرکزی و مشخص شدن دبی هوا، درجه حرارت و مقدار روطبتی که باید توسط این دستگاه‌ها تامین شود نوبت به طراحی و نقشه کانال کشی سیستم تهویه صنعتی می‌رسد. در این مرحله مشخصات و ابعاد کانال‌های تهویه صنعتی براساس دبی هوا، فشار هوایی که باید تحمل کنند و البته میزان رطوبت هوای عبوری در میان آن‌ها تعیین شده و یک نقشه کلی از محل نصب کانال‌های تهویه صنعتی تهیه می‌شود که مشخص می‌کند کانال‌ها با چه ابعادی باید ساخته شده و کجا نصب شوند.

تولید کانال های تهویه صنعتی

با داشتن نقشه و طرح کلی کانال‌های تهویه صنعتی، نوبت به تولید این کانال‌ها می‌رسد که یکی از مهم‌ترین مراحل طراحی و اجرای سیستم های تهویه صنعتی است. در این مرحله البته شرکت تهویه نو با استفاده از تجربه بالایی که در طراحی و تولید کانال‌های تهویه صنعتی دارد شروع به تولید بهترین نوع کانال‌های تهویه صنعتی که متناسب با شرایط سیستم تهویه صنعتی شما باشند کرده و سپس برای اجرای آن‌ها سر پروژه از متخصصان فنی خود استفاده می‌کند. تولید کانال‌ها به‌صورت فیزیکی بسته به این که کانال تهویه از چه نوعی باشد متفاوت است. تعدادی از مهم‌ترین انواع کانال تهویه که برای طراحی و اجرای سیستم های تهویه صنعتی از آن‌ها استفاده می‌شود شامل:

·        کانال اسپیرال گالوانیزه: این نوع کانال از ورق گالوانیزه و به شکل اسپیرال ساخته شده و در تمام پروژه‌های صنعتی تهویه هوای کارخانه‌ها و مکان‌های صنعتی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اجرای سیستم های تهویه صنعتی

آخرین مرحله طراحی و اجرای سیستم های تهویه صنعتی شامل اجرای سیستم است. در این مرحله متخصصان واحد فنی و اجرایی شرکت تهویه نو دستگاه‌ها را سر پروژه حاضر کرده و سپس با کانال کشی مشخص می‌کنند که گرمایش، سرمایش و هوای تازه باید از کجا به کجا منتقل شده و ویژگی‌های آن باید چه باشد. در پایان نیز یک تست هوا از دستگاه تهویه صنعتی گرفته می‌شود که نشان می‌دهد آیا سیستم درست کار می‌کند یا نه. در این مرحله مهم‌ترین چیز این است که کانال‌ها نشتی نداشته و بتوانند دبی هوای مورد نیاز پروژه را با بازده بالا منتقل کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی