ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و گزارش‌ها

Ghost of Tsushima موفق‌ترین بازی تک‌نفره پلی استیشن روی پی‌سی است

ثبت رکورد جدیدی برای تعداد بازیکنان همزمان و پیشی گرفتن از خدای جنگ و مرد عنکبوتی

اشکان دولتی
نوشته شده توسط اشکان دولتی | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۲:۵۹

چند روز از عرضه بازی گوست آو سوشیما (Ghost of Tsushima) برای پی‌سی گذشته و توانسته موفق‌ترین لانچ بازی‌های تکنفره پلی استیشن را در استیم تجربه کند. 

گوست آو سوشیما در سال ۲۰۲۰ برای پلی استیشن ۴ منتشر شد و به مدت ۴ سال در انحصار این کنسول قرار داشت. استقبال از  Ghost of Tsushima Director's Cut در ۴ روز گذشته بسیار خوب بوده است و بنابر گزارش SteamDB، این بازی توانسته رکورد ۷۵ هزار بازیکن همزمان را استیم ثبت کند. 

این موضوع نشان می‌دهد که محبوبیت گوست آو سوشیما بالاتر از عناوینی مثل گاد آو وار و مرد عنکبوتی قرار دارد. God of War رکورد ۷۳ هزار بازیکن همزمان و Marvel's Spider-Man رکورد ۶۶ هزار بازیکن همزمان را اختیار دارند. Horizon: Zero Dawn و Horizon: Forbidden West به ترتیب با ۵۶ و ۴۰ هزار بازیکن، دیگر بازی‌های محبوب سونی در استیم هستند. 

بازی Ghost of Tsushima

البته تمامی این بازی‌ها برای رسیدن به Helldivers 2 کاری غیرممکن پیش رو دارند. Helldivers 2 به عنوان یک بازی چندنفره در چند ماه گذشته فروش بسیار خوبی را تجربه کرده و رکورد ۴۵۰ هزار بازیکن همزمان را در اختیار دارد. حالا Helldivers 2 حاشیه‌های چند هفته قبل را پشت سر گذاشته و همچنان بازیکنان بسیار زیادی دارد.

یکی از دلایل موفقیت این بازی را باید بهینه بودن پورت آن دانست و بازی از مشکلات فنی خاصی رنج نمی‌برد. چند پورت از بازی‌های انحصاری پلی استیشن برای پی‌سی از جمله لست آو آس مشکلات فنی بسیار زیادی داشتند که روی فروش آن تاثیر منفی زیادی داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی