ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

پلی استیشن ۵ به پرسودترین کنسول سونی تبدیل شده است

موفقیت‌های PS5 غیرقابل انکار است

اشکان دولتی
نوشته شده توسط اشکان دولتی | ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۳:۰۰

با وجود اینکه فروش پلی استیشن ۵ در ابتدا انتظارات سونی را برآورده نکرد و با کمبود PS5 در بازار مواجه بودیم، اما توانسته به پرسودترین کنسول این شرکت تبدیل شود. 

موفقیت پلی استیشن ۵ برای این شرکت غیرقابل انکار است و این کنسول تا تاریخ ۳۱ مارچ (۱۱ فروردین ۱۴۰۳) بیش از 59.3 میلیون واحد در سراسر جهان فروش داشته است. با توجه به این نکته که تقریبا نیمی از عمر PS5 باقی مانده است، انتظار می‌رود این رقم در سال‌های آینده به طور قابل توجهی افزایش یابد و شاید شاهد عبور آن از ۱۰۰ میلیون دستگاه نیز باشیم.

PS5 نسبت به هر کنسول دیگری از پلی استیشن تاکنون بیشترین سودآوری را برای سونی داشته است. در جریان یک ارائه در جلسه اخیر بخش کسب‌وکار سونی، این شرکت فاش کرد که نسل فعلی کنسول‌ خانگی آن‌ها، پرسودترین نسل برای کمپانی تا به امروز بوده است. پلی استیشن ۵ در چهار سال اول خود در بازار فروشی به ارزش 106 میلیارد دلار داشته است، در مقایسه PS4 در کل هفت سال خود 107 میلیارد دلار  فروش داشت.

پلی استیشن ۵

سونی همچنین اعلام کرد که هزینه‌ مصرف کنندگان به ازای هر کنسول PS5 در طول عمر آن ۲۶٪ بیشتر از PS4 در همین بازه زمانی بوده است. به طور میانگین، 731 دلار به ازای هر کنسول پلی استیشن ۵ برای محتوا، خدمات و لوازم جانبی هزینه شده است، در حالی که این مبلغ در نسل پلی استیشن ۴ برابر با 580 دلار بوده است.

این افزایش هزینه‌ها به لطف افزایش 176٪ خریدهای درون برنامه‌ای، رشد 57٪ سرویس‌ها و 34٪ در لوازم جانبی بوده است. با این وجود هزینه برای خرید بازی‌ها به طور قابل توجهی نسبت به چهار سال اول نسل هشتم کاهش داشته و شاهد افت 12٪ آن هستیم.

با توجه به این ارقام، می‌توان گفت که PS5 علاوه بر محبوبیت خود، توانسته است از لحاظ اقتصادی نیز برای سونی بسیار موفق باشد و انتظار می‌رود که این روند در سال‌های آینده ادامه یابد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی