ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تصویر بازی موبایل
اخبار و گزارش‌ها

بازی‌های موبایل در سال ۲۰۲۳ بیش از ۹۰ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند

کاهشی اندک در مقایسه با سال ۲۰۲۲

مجتبی محمودی
نوشته شده توسط مجتبی محمودی | ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۸:۰۰

طبق گزارش مرکز آماری Adjust درآمد بازی‌های موبایل در سال ۲۰۲۳ میلادی بیش از ۹۰ میلیارد دلار بوده که کاهش اندکی در مقایسه با سال ۲۰۲۲ داشته است.

طبق جدیدترین گزارش مرکز آماری Adjust بازی‌های موبایل در سال ۲۰۲۳ میلادی چیزی حدود ۹۰.۴ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند که ۴۹ درصد کل درآمد حاصل از صنعت گیمینگ را تشکیل می‌ دهد.

طبق این گزارش که وضعیت بازارهای فروش بازی از ژانویه ۲۰۲۲ تا ژانویه ۲۰۲۴ میلادی را بررسی کرده، درآمد حاصل از خریدهای درون برنامه‌ای در بازی‌های موبایل شش درصد نسبت به سال قبل خود بیشتر شده است. اما در کل شاهد کاهش ۲ درصدی خرج گیمرها بودیم. این مقدار در سال ۲۰۲۲ میلادی معادل ۱۰۷ میلیارد دلار بود.

بر اساس این گزارش، پنج بازی Candy Crush Saga، Honour of Kings، Roblox، Royal Match و Coin Master بیشترین آمار مربوط به خرج کاربرها در بازی‌های موبایل را به خود اختصاص داده‌اند.

مرکز Adjust پیش‌بینی می‌کند در بازی‌های موبایل در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ میلادی به ترتیب ۱۰۳ و ۱۳۱ میلیارد دلار خواهد رسید. اما جالب است بدانید میزان نصب بازی‌ها و سشن‌ها در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲ به ترتیب با کاهش دو و هفت درصدی همراه بوده است. اما در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۳ میزان نصب‌ها رشدی ۷ درصدی به خود دید.

همچنین از لحاظ میزان دانلود در سال ۲۰۲۳ پنج بازی Subway Surfers، Free Fire، Roblox، Ludo King و Candy Crush Saga بیشترین آمار را به خود اختصاص دادند.

مطلب پیشنهادی
بهترین گوشی بازار؟!
بررسی گیمینگ گوشی سامسونگ S23 Ultra
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی