ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

۱۰ شخصیت شیطانی در سری جی‌تی‌ای

پلیدترین شخصیت‌های ویدئوگیمی!

احسان حسین خواه
نوشته شده توسط احسان حسین خواه | ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۴:۰۰

جی‌تی‌ای بزرگ‌ترین فرنچایز ویدئویی تاریخ است. فرنچایزی که صنعت بازی‌های ویدئویی را درگرگون کرد و هر نسخه از آن بقدری که باید دوست داشتنی بود تا بخواهد گیمرها را درگر خودش کند. استودیوی راکستار، با ساخت این سری دست روی ایده‌ای گذاشت که بی‌شک کمتر استودیوی دل و جرئتش را داشت. حال راکستار بر تخت پادشاهی بازی‌های ویدئویی نشسته و به امپراطوری که خودش آن را ساخته، نگاه می‌کند. بنابراین اگر طرفدار سری بازی‌های جی‌تی‌ای هستید، در این مطلب از ویجیاتو همراه ما باشید تا نگاهی به ۱۰ مورد از شیطانی‌ترین کاراکترهای سری جی‌تی‌ای بیندازیم که وحشتناک‌ترین کارهای ممکن را کرده‌اند.

هشدار! این مقاله ممکن است که حاوی اسپویل باشد

Catalina - بازی Grand Theft Auto: San Andreas


 • سال انتشار: ۲۰۰۴

زمانی که بازی جی‌تی‌ای سن آندریاس در سال ۲۰۰۴ منتشر شد، یک شگفتی در صنعت بازی‌های ویدئویی به شمار می‌رفت. شگفتی که شخصیت‌های زیادی داشت و کاراکترهای جذاب این بازی، در محبوبیت آن تاثیرگذار بودند. منتهی در این میان Catalina جزو کاراکترهایی است که نقش مهمی در خط داستانی این بازی داشت. کاتالینا فردی خشن، گستاخ و غیرقابل اعتماد است. او که عمدتا به عنوان مصداقی برای کمدی سیاه در این بازی شناخته می‌شود، با خیانتی علنی به رابطه صمیمی خودش و سی‌جی پایان می‌دهد و در نهایت با Claude، کاراکتر اصلی بازی جی‌تی‌ای ۳، از شهر لوس آنتوس فرار می‌کند.

مطلب پیشنهادی
هوشواره‌ها را در همان غرب وحشی چال کنیم
چگونه در Red Dead Redemption 2 یک هوش مصنوعی را نابود کنیم؟

حتی در طول مراحلی که سی‌جی با Catalina به سراغشان می‌رود، می‌توان متوجه مشکلات شخصیتی این فرد شد. او با بی‌رحمی تمام مردم بی‌گناه را تهدید می‌کند و حتی آن‌ها را به قتل می‌رساند. پس طبیعی است که بخواهیم نام چنین کاراکتری را در لیست شیطانی‌ترین شخصیت‌های سری جی‌تی‌ای داشته باشیم.

Claude - بازی Grand Theft Auto III


 • سال انتشار: ۲۰۰۱

نوبتی هم که باشد، نوبت به شخصیت Claude از بازی جذاب جی‌تی‌ای ۳ می‌رسد. معمولا وقتی صحبت از بد ذات‌ترین و شیطانی‌ترین شخصیت‌های ویدئوگیمی می‌رسد، کلاد جزو کاراکترهایی است که ظاهرا آسیبش حتی به یک مورچه هم نمی‌رسد! اما راستش را بخواهید، اینطور نیست و قهرمان اصلی بازی جی‌تی‌ای ۳، رازهای تاریک بسیاری را در دلش پنهان کرده است. او که در همان ابتدای بازی، با خیانت نامزدش رو به رو می‌شود، تنها و بی‌کس در دنیای تاریک و سیاه جی‌تی‌ای ۳ به حال خودش رها می‌شود تا به دنبال رستگاری بگردد.

منتهی درست در ادامه کلاد نشان می‌دهد که هر آن‌چیزی که برای بد ذات و شیطانی بودن نیاز دارد را در اختیار دارد. او بدون هیچ رحمی هرکسی که جلودارش باشد را از بین می‌برد. آن‌ها شکنجه، سلاخی می‌کند و خانوداه‌هایش را نیز تهدید می‌کند. موضوع خوبی که درباره کلاد وجود دارد، این است که اطرافیان این شخصیت نیز درست به اندازه کلاد، بی‌رحم‌اند و همین موضوع باعث شده تا کارهای بدی که کلاد کرده، کمتر در راس دیده گیمرها باشد.

Frank Tenpenny - بازی Grand Theft Auto: San Andreas


 • سال انتشار: ۲۰۰۴

بازی جی‌تی‌ای سن آندریاس نشان داد که حتی یک افسر پلیس فاسد هم می‌تواند ذاتی پلید و شیطانی داشته باشد. افسر تمپنی که با نام Frank Tenpenny نیز در بازی شناخته می‌شود، یکی از ویلن‌های اصلی بازی جی‌تی‌ای سن آندریاس بود که راستش را بخواهید، به معنای واقعی کلمه یک مامور پلیس فاسد در لوس آنتوس محسوب می‌شد. فرانک تمپنی که توسط ساموئل ال جکسون صداپیشگی شده بود، موسس گروه Crash به شمار می‌رفت. گروهی متشکل از افسران فاسد اداره پلیس لوس آنتوس که با خلافکاران و جنایتکاران در ارتباط بودند. این گروه متشکل از ۳ نفر بود. جیمی هرناندز، ادی پولاسکی و نهایتا فرانک تمپنی که در راس این اعضا قرار داشت.

مطلب پیشنهادی
مواردی که قطعا به دردتان می‌خورد
راهنمای بازی Lego Fortnite: نکاتی که باید بدانید

اما چیزی‌که از فرانک تمپنی یک مامور بد ذات می‌ساخت، اشتهای سیری نا‌پذیر او برای شکنجه، تهدید، توهین و تحقیر سایر افراد بود و حتی اعضای تیمش نیز از این قاعده مستثنی نبودند. بطوری که او بارها و بارها اعضای تیم خودش را تحقیر می‌کرد و سی‌جی هم که جای خودش را داشت. اما در نهایت فرانک تمپنی به بدترین شکل ممکن کشته شد و به سزای اعمالش رسید.

Salvatore Leone - بازی Grand Theft Auto III


 • سال انتشار: ۲۰۰۱

با عرضه بازی جی‌تی‌ای ۳ در سال ۲۰۰۱ و ورود استودیوی راکستار به دنیای عناوین ۳ بعدی، فصل جدیدی برای سری جی‌تی‌ای و استودیوی راکستار شروع شد. جی‌تی‌ای ۳ یک شگفتی در زمان عرضه بود و شخصیت‌های مختلفی داشت. شخصیت‌هایی که از برترین آن‌ها می‌توان به Salvatore Leone اشاره کرد. این شخصیت در ابتدا علاقه‌مند به کلاد بود و او را مانند عضوی از خانواده‌اش می‌دید. اما بعدها به سبب دردسرهایی که درست شد، رابطه خانوادگی میان کلاد و Salvatore Leone از بین رفت و آن‌ها دشمن یکدیگر شدند.

هرچند که Salvatore Leone در پایان بازی جی‌تی‌ای ۳ کشته شد، اما رفتارهای پارانوئید او و همچنین نفرت و شکی که Salvatore Leone نسبت به اطرافیانش داشت، باعث شدند تا او دست به کارهای ترسناکی بزند که از این شخصیت یک فرد پلید و شیطانی ساختند.

Sonny Forelli - بازی Grand Theft Auto: Vice City


 • سال انتشار: ۲۰۰۲

اجازه دهید که لیستمان را با Sonny Forelli از بازی جی‌تی‌ای وایس سیتی ادامه دهیم. راستش را بخواهید، این شخصیت با فشارهای زیادی رو به رو بود و زندگی واقعا سختی داشت. Sonny Forelli حدود ۱۵ سال از عمرش را در پشت میله‌های زندان سپری کرد و چنین چیزی قطعا می‌تواند هرکسی را دیوانه کند. چه برسد به یک خلافکار سابقه‌دار! پس طبیعی است که بخواهیم ردپای این شخصیت را در چنین لیستی از سری جی‌تی‌ای پیدا کنیم.

مطلب پیشنهادی
معرفی ۱۰ قاتل سریالی!
۱۰ سلاح برتر کالاف دیوتی موبایل

پرخاشگری، اعصابیت بی‌کنترل و همچنین کارهای بدی که Sonny Forelli انجام داده، باعث شده است تا این شخصیت به عنوان یکی از پلیدترین شخصیت‌های ویدئوگیمی از دنیای جی‌تی‌ای شناخته شد و راستش را بخواهید، دید نامش در این لیست ابدا جای تعجبی ندارد.

Jizzy B - بازی Grand Theft Auto: San Andreas


 • سال انتشار: ۲۰۰۴

در ادامه لیستمان به Jizzy B از بازی جی‌تی‌ای سن آندریاس می‌رسیم! این شخصیت هرآن‌چیزی که برای بد بودن نیاز دارد را در اختیار دارد. او کارهای بسیار وحشتناکی انجام داده که تنها از یک انسان شیطانی بر می‌آیند. Jizzy B نه‌تنها یک قاچاقی مواد مخدر است، بلکه برای گنگ‌های مختلفی نیز کار می‌کند. اما این پایان راه نیست! زیراکه او یک قاچاقی اعضای بدن انسان است و هر کار بدی که فکرش را بکنید را مرتکب شده. پس طبیعی است که بخواهید نام Jizzy B را نیز در چنین لیستی ببینید.

منتهی خوشبختانه در پایان بازی جی‌تی‌ای سن آندریاس، سی‌جی به زندگی شیطانی Jizzy B پایان می‌دهد و این شخصیت به سزای اعمالش می‌رسد. همچنین جالب است بدانید که صداپیشگی Jizzy B توسط Charles Quinton Murphy فقید صورت گرفته بود که باعث شخصیت‌پردازی هرچه بهتر این کاراکتر شده بود.

Devin Weston - بازی Grand Theft Auto V


 • سال انتشار: ۲۰۱۳

جی‌تی‌ای وی که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، هنوز هم که به عنوان پادشاهی در دنیای بازی‌های ویدئویی شناخته می‌شود. عنوانی که شخصیت‌های زیادی داشت و دست به خلاقیت‌ بسیاری در طراحی این کاراکترها زده بود. Devin Weston یکی از شخصیت‌های این بازی محسوب می‌شد که به معنای واقعی کلمه، شخصیتی شیطانی و پلید بود. در طول خط داستانی این بازی، Devin Weston بارها و بارها به مایکل، فرانکلین و ترور، ماموریت‌های سختی داده بود و به آن‌ها قول داده بود که وقتی این ماموریت‌ها به پایان برسند، پاداش و پول نسبتا قابل توجهی را به آن‌ها خواهد داد. اما هرباری که ترور، مایکل و فرانکلین، کارهای Devin Weston انجام می‌دادند، خبری از پول نبود و او این شخصیت‌ها را صرفا بازیچه خودش کرده بود.

مطلب پیشنهادی
بهترین لباس‌هایی که بسیم می‌تواند در حین مبارزه به تن کند
بهترین لباس‌هایی که می‌توانید در Assassin’s Creed: Mirage بپوشید

همین موضوع باعث شد تا اعتماد میان شخصیت‌های جی‌تی‌ای وی و Devin Weston رفته رفته از بین برود. آن‌ها دیگر هیچ اعتمادی به یکدیگر نداشتند و در پایان این بازی نیز، در صورتی که شما گزینه سوم یعنی Deathwish را انتخاب کرده باشید، مایکل، ترور و فرانکلین در صحنه‌ای به یادماندنی Devin Weston را درحالی می‌کشتند که او را دست و پا بسته در صندوق عقب یک خودرو قرار داده‌اند و او را از یک صخره به پایین پرتاب می‌کنند.

Big Smoke - بازی Grand Theft Auto: San Andreas


 • سال انتشار: ۲۰۰۴

باید اعتراف کرد که خیانت بیگ اسموک به سی‌جی، قطعا یکی از ناراحت‌کننده‌ترین صحنه‌های ویدئوگیمی در تاریخ بازی‌های ویدئویی و به ویژه سری جی‌تی‌ای است! بیگ اسموک زمانی دوست و یاور سی‌جی بود و حتی زمانی که سی‌جی بعد از گذشت ۵ سال از ساحل شرقی به لوس‌ آنتوس بازگشت، این بیگ اسموک بود که آغوشش را به روی سی جی باز کرد. اما ثروت، شهرت و قدرت، ممکن‌اند هر کسی را آلوده کنند و بیگ اسموک نیز از چنین قاعده‌ای مستثنی نبود. ثروت، شهرت و قدرت باعث شدند تا بیگ اسموک نه‌تنها به سی جی، بلکه به کل خانواده گرو استریت پشت کند و آن‌ها را رها کند.

در انتهای بازی جی‌تی‌ای سن آندریاس، بیگ اسموک در نبردی تراژدیک با سی‌جی، از بین می‌رود. اما خاطرات خوبی که سی‌جی با بیگ اسموک ساخت، قطعا به عنوان ناراحت‌کننده‌ترین و غم‌انگیزترین صحنه‌های ویدئوگیمی تاریخ شناخته خواهد شد.

Dimitri Rascalov - بازی Grand Theft Auto IV


 • سال انتشار: ۲۰۰۸

پس از موفقیتی که استودیوی راکستار به سبب ساخت بازی جی‌تی‌ای سن آندریاس به آن دست یافت، نوبت آن رسیده بود تا راکستار یک بار دیگر ماجراجویی‌اش را شروع کند. با شروع نسل هفتم کنسول‌های بازی یعنی پلی‌استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰، دست استودیوی راکستار به سبب قدرت سخت‌افزاری خوب این کنسول‌ها باز شد. آن‌ها در سال ۲۰۰۸ به سراغ بازی Grand Theft Auto IV رفتند که حالا داستان به مراتب جدی‌تری داشت. تم بازی تاریک‌تر و سنگین‌تر شده بود و نسبت به عناوین پیشین سری جی‌تی‌ای، یک تجربه متفاوت بود. بازی Grand Theft Auto IV شخصیت‌های زیادی داشت که Dimitri Rascalov یکی از پلیدترین آن‌ها بود.

مطلب پیشنهادی
آیتمی که می‌تواند دشمنان را به سمت آسمان پرتاب کند!
شارژ بادی در ماینکرفت چطور کار می‌کند؟

Dimitri Rascalov کارهای اشتباه زیادی انجام داده بود. او یک شخصیت غیرقابل اعتماد به شمار می‌رود که حتی به نیکو بلیک نیز خیانت کرد. اما پرونده Dimitri Rascalov بسته نشد و نهایتا در پایان بازی، این شخصیت به سزای اعمالش رسید.

 Ricardo Diaz - بازی Grand Theft Auto: Vice City


 • سال انتشار: ۲۰۰۲

اجازه دهید که لیستمان را با بازی جی‌تی‌ای وایس سیتی به پایان برسانیم. وایس‌ سیتی در سال ۲۰۰۲ منتشر شد و دنباله بسیار موفقیتی برای بازی جی‌تی‌ای ۳ بود. وایس سیتی نسبت به نسخه قبلی خودش، پیشرفت‌های زیادی داشت. یکی از همین پیشرفت‌ها، اضافه شدن شخصیت‌های مختلفی به این بازی بود که باعث شدند تا وایس سیتی در زمان خودش یک بازی جذاب باشد. Ricardo Diaz یکی از همین شخصیت‌هاست که می‌توان از آن به عنوان یکی از پلیدترین شخصیت‌های ویدئوگیمی یاد کرد.

اما مانند هر شرور دیگری، Ricardo Diaz نیز در انتهای بازی جی‌تی‌ای وایس سیتی به دست تامی کشته می‌شود و این‌گونه است که یکی از منحصر به فردترین صحنه‌های ویدئوگیمی در بازی دوست داشتنی جی‌تی‌ای وایس سیتی رقم می‌خورد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • ARSHIAZERO
  ARSHIAZERO | 4 هفته قبل

  سالواتوره و اسموک شیطانین بهل....

 • xXParzivalXx
  xXParzivalXx | 4 هفته قبل

  همچنین واکنش ترور فلیپس و نیکو بلیک به این لیست

  • ARSHIAZERO
   ARSHIAZERO | 4 هفته قبل

   Fr

مطالب پیشنهادی