ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بازی ویدئویی

۸ بازی ویدئویی که به شما صبور بودن را یاد می‌دهند

از الدن رینگ، تا بالدرز گیت!

احسان حسین خواه
نوشته شده توسط احسان حسین خواه | ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۴:۰۰

راستش را بخواهید، دنیای بازی‌های ویدئویی صرفا بهانه‌ای برای سرگرم شدن نیستند. گاه می‌توان چیزهای ارزشمندی را در دنیای بازی‌های ویدئویی یاد گرفت. موضوعات مهمی که می‌توانند روی شخصیت ما تاثیرگذار باشند و از آن‌جایی که در کالبد یک بازی ویدئویی جریان دارند، تاثیرگذارتر هستند. خوشبختانه در طول چندین سال اخیر، بازی‌سازهای بسیاری به دنبال راهی بودند تا بار اخلاقی بازی‌هایشان را بیشتر کنند و ناخودآگاه، پیام‌های اخلاقی مهمی را به گیمرها بدهند. پس بنابراین اگر شما نیز طرفدار دنیای بازی‌های ویدئویی هستید، در این مطلب از ویجیاتو همراه ما باشید تا نگاهی به ۸ بازی ویدئویی برتری داشته باشیم که به ما صبور بودن و صبر کردن را یاد می‌دهند.

Squad


بازی ویدئویی
  • سال انتشار: ۲۰۲۰

Squad یک تجربه شوتر – تکتیکال از دنیای بازی‌های ویدئویی است. عنوانی که در سال ۲۰۲۰ عرضه شد و جزئیات بی‌نظیری داشت. به همین دلیل اولین چیزی‌ که به محض تجربه این بازی متوجه‌اش خواهید شد، این است که شما باید پیش از شلیک، خوب فکر کنید. برخلاف کال آو دیوتی و بتلفیلد، قرار نیست که شما صرفا شلیک کنید، دشمن‌ها را نابود کنید و خط داستانی بازی را پیش ببرید. نه، این بازی یک تجربه تکتیکال است و شما باید پیش از هر اقدامی، آن را با سایر بازیکنان مطرح کنید و نقشه‌هایتان را با یکدیگر بررسی کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

مطلب پیشنهادی
پلی استیشن اسلیم عرضه شد!
بررسی کنسول پلی استیشن ۵ اسلیم

در واقع بازی دوست داشتنی Squad به شما صبور بودن، کار گروهی و استراتژی داشتن را یاد می‌دهند. موضوعی که با محبوبیت بازی‌های شوتر رقابتی مانند بتل رویال‌ها و حتی عناوین کژوالی مانند کالاف دیوتی، رنگ باخته و تجربه مجددش در دنیای این بازی بسیار هیجان‌انگیز است.

Mount & Blade II: Bannerlord


بازی ویدئویی
  • سال انتشار: ۲۰۲۲

شاید بازی Mount & Blade 2: Bannerlord یک عنوان نقش آفرینی – استراتژیک ساده به نظر برسد، اما پشت این بازی ایده‌ای جذاب مخفی شده. این بازی سعی دارد تا روایتی دوست داشتنی از دنیای یک بازی تاریخی داشته باشد. روایتی که می‌گوید هیچ امپراطوری یک شبه ساخته نشده و چه خون‌هایی که برای ساخت امپراطوری‌ها ریخته نشده است. اگر می‌خواهید امپراطوری خودتان را بسازید، باید قدم به قدم راه بروید و صبر داشته باشید.

هر امپراطوری برای فتح قلمروهای بیشتر، نیاز به منابع، سرباز، تداراکات، استراتژی و حتی پشتیبانی مردمش دارد. تا زمانی که این المان‌های مهم را نداشته باشید، محکوم به شکست خواهید شد. بنابراین بهتر است عجله نکنید، آرام آرام در بازی پیشرفت کنید و نهایتا بزرگ‌ترین امپراطوری دنیا را در بازی Mount & Blade 2: Bannerlord بسازید.

Outer Wilds


بازی ویدئویی
  • سال انتشار: ۲۰۱۹

فارغ از هر نتیجه‌ای که در انتها مسیر منتظرتان است، صرفا لذت بردن از مسیر و ماجراجویی‌هایش مهم‌اند. این موضوعی‌ست که بازی Outer Wilds سعی در روایت آن دارد. در دنیای بسیاری از بازی‌های ویدئویی، صرفا پایان آن مهم است. این موضوع اهمیتی ندارد که شما چگونه و یا با استفاده از چه روشی این بازی‌ها را به پایان رسانده‌اید. اما در این بازی این‌گونه نیست و مسیر اولویت بیشتری نسبت به نتیجه نهایی این بازی دارد.

مطلب پیشنهادی
بازگشت جان مارستون
۱۵ نکته که باید پیش از شروع Red Dead Redemption بدانید

Outer Wilds یک سفر چند دقیقه‌ای به دنیای یکی از بهترین عناوین ویدئویی سال ۲۰۱۹ است. جایی‌ که شگفتی، پادشاه بلامنازع این بازی است و گیمرها باید خودشان را درگیر گیم‌پلی این بازی و ماجراجویی‌هایش کنند، فارغ از هر نتیجه‌ای که در پایان منتظرشان است.

PC Building Simulator


بازی ویدئویی
  • سال انتشار: ۲۰۱۹

گاهی برای خلق یک اثر هنری باید قدم به قدم پیش رفت. هرچقدر که یک اثر هنری جزئی‌تر باشد، زمان بیشتری برای خلق آن نیاز خواهید داشت. این موضوع در دنیای بازی‌های ویدئویی به ویژه PC Building Simulator نیز صدق می‌کند. عنوانی که با انتشارش در سال ۲۰۱۹، یکی از بهترین بازی‌های شبیه‌ساز تاریخ را روایت کرد و به شما اجازه می‌داد تا کامپیوترهای گیمینگ رویایی‌تان را بسازید. اما برای خلق این کامپیوترهای گیمینگ، زمان چیزی بود که شما نیاز داشتید و باید صبر می‌کردید.

همچنین همان‌طور که گفته شد، هرچقدر که یک بازی ویدئویی جزئی‌تر باشد، زمان بیشتری نیز نیاز خواهد داشت. موضوعی که PC Building Simulator از آن پیروی می‌کند. شما در دنیای این بازی باید کامپیوتر بسازید و جزئی‌ترین نکات را رعایت کنید. به همین دلیل این بازی به شما صبور بودن را یاد می‌دهد.

Baldur's Gate 3


بازی ویدئویی
  • سال انتشار: ۲۰۲۳

نوبتی هم که باشد، نوبت به بهترین بازی ویدئویی سال ۲۰۲۳ می‌رسد. Baldur's Gate 3 که در سال ۲۰۲۳ عرضه شد، یکی از بهترین بازی‌های استراتژیک – نقش آفرینی است که گیمرها باید به سراغش بروند. این بازی جذاب و دوست داشتنی که سعی دارد تا تجربه‌ای متفاوت از دنیای بازی‌های ویدئویی باشد، درجه سختی‌های مختلفی دارد. اگر شما این بازی را روی درجه Honor و Tactician بازی کنید، مجبور هستید تا تک تک حرکات دشمن‌ها را بررسی کنید و تصمیم‌های درستی بگیرید.

مطلب پیشنهادی
جایی میان ستاره‌ها
بررسی بازی Starfield

در واقع بازی Baldur's Gate 3 جزئی‌ترین چیزهای ممکن را به تصویر می‌کشد و شما طبیعتا برای پیش‌روی درست در دنیای این بازی باید تک تک این المان‌های جزئی را بررسی کنید و این موضوع صبور بودن شما را حسابی به چالش می‌کشد.

Satisfactory


بازی ویدئویی
  • سال انتشار: ۲۰۱۹

Satisfactory بدون شک متفاوت‌ترین تجربه ممکن از دنیای بازی‌های ویدئویی است. جایی‌که این خلاقیت شماست که حرف اول و آخر را می‌زند. این بازی قابلیت‌های زیادی را در اختیارتان قرار می‌دهد اما سوال اصلی اینجاست که آیا به قدری که باید صبور هستید تا بتوانید با استفاده از این قابلیت‌هآ، چیزهای جدیدی بسازید؟ و یا آیا صبور هستید تا با استفاده از خلاقیتتان، چیزهای جدیدی خلق کنید؟ این‌ها سوالاتی‌اند که در دنیای این بازی جریان دارند.

Satisfactory ترکیبی از خلاقیت، نوآوری و چیزهای دوست داشتنی است. شما باید یاد بگیرید که چگونه از قدرتتان استفاده کنید. این بازی قطعا تجربه‌ای متفاوت از دنیای بازی‌های ویدئویی است و هر کسی حداقل برای یکبار هم که شده، باید به سراغش برود.

Getting Over It with Bennett Foddy


بازی ویدئویی
  • سال انتشار: ۲۰۱۷

راستش را بخواهید، برخی از بازی‌های ویدئویی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که گیمرها را به چالش بکشند. بازی‌سازها عمدا عناوینی را می‌سازند که برای گیمرها دردسر درست کنند و Getting Over It with Bennett Foddy نیز یکی از آن‌هاست. یک بازی رکوردی که شما در آن باید از روی صخره‌ها بالا بروید و اگر اشتباه کنید، باید دوباره از نو همه‌چیز را آغاز کنید. زیرا در دنیای این بازی خبری از چک‌پوینت‌ها نیست تنها یک اشتباه، می‌تواند برایتان گران تمام شود.

مطلب پیشنهادی
مرد عنکبوتی، شگفت‌انگیزتر از همیشه
بررسی بازی Marvel’s Spider-Man 2

در واقع بازی Getting Over It with Bennett Foddy بهترین تمرین برای صبور بودن است. این بازی واقعا می‌تواند اعصاب خوردکن باشد و اگر آدم صبوری نیستید، توصیه می‌کنم بیخیال تجربه این بازی شوید و به سراغ سایر بازی‌های حاضر در این لیست بروید.

Elden Ring


  • سال انتشار: ۲۰۲۲

بازی‌های سولزلایک فرصتی جذاب برای یادگیری صبر کردن هستند. الدن رینگ نیز جزو همین بازی‌هاست که در سال ۲۰۲۲ عرضه شد. عنوانی که درجه سختی بسیار بالایی داشت و چالش‌های آن، قطعا می‌توانست هر گیمری را سرگرم کند. شما برای یادگیری این بازی نیاز به صرف زمان طولانی دارید و همین موضوع سبب حضور این بازی در چنین لیستی شده است.

الدن رینگ جزئیات بی‌نظیری دارد که برای پیشروی در دنیای این بازی باید آن‌ها را خیلی خوب یاد بگیرید. از کامبوها و قابلیت‌های کاراکترتان بگیرید، تا تنوع بی‌نظیر دشمن‌ها در بازی الدن رینگ! بنابراین اگر به دنبال یکی از بهترین عناوینی هستند که صبور بودن را به شما بیاموزند، این بازی را نادیده نگیرید.

نظر شما چیست؟ کدام یک از بازی‌های لیست را تجربه کردید و آیا تاثیری بر صبور بودن شما داشته است؟ حتما نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی