ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نسخه جدید Red Faction یکی از پروژه‌های لغو شده توسط Embracer بود
اخبار و مقالات

نسخه جدید Red Faction یکی از پروژه‌های لغو شده توسط Embracer بود

این بازی قرار بود ادامه نسخه Guerrilla باشد

مجتبی محمودی
نوشته شده توسط مجتبی محمودی | ۲ تیر ۱۴۰۳ | ۱۵:۱۳

سایت Rock Paper Shotgun در گزارشی اعلام کرد نسخه‌ای جدید از سری Red Faction در حال ساخت بود، اما شرکت Embracer آن را لغو کرده است.

طی یک سال گذشته شاهد بودیم که شرکت Embracer Group به خاطر برنامه‌ریزی نادرست و بدهی‌های متعدد، تغییر بزرگی در ساختار خود به وجود آورد که نتیجه‌اش، لغو چندین پروژه، تعدیل صدها کارمند، تعطیلی چند استودیو و حتی فروش شرکت‌های Saber Interactive و Gearbox Software بود. حالا طی گزارش Rock Paper Shotgun متوجه شدیم یکی از پروژه‌های لغو شده، نسخه جدید سری Red Faction بوده است.

این نسخه جدید توسط استودیوی آلمانی Fishlabs در دست تولید قرار داشت که قبلا عنوان Chorus را در سبک مبارزات فضایی ساخته است. این نسخه قرار بود ادامه دهنده یکی از بهترین نسخه‌های این سری یعنی Guerrilla باشد که ساختار جهان باز و سیستم تخریب‌پذیری آن مثال‌زدنی بود. استودیوی Fishlabs در واقع دو پروژه در حال ساخت داشت که اولی، یک اثر علمی تخیلی اوریجینال با اسم رمز Project Black بود و آن هم لغو شد.

روند ساخت «رد فکشن» جدید همزمان با تعطیلی خالق سری یعنی استودیوی Volition ادامه داشت. اما در نهایت امبریسر تصمیم به لغو پروژه گرفت. افرادی که روی Project Black کار می‌کردند، پس از کنسل شدن آن به تیم ساخت رد فکشن با اسم رمز Project White پیوستند. همان طور که اشاره شد، سازندگان می‌خواستند ادامه‌ای شایسته برای نسخه گوریلا بسازند که المان‌های زیرشاخه Immersive Sim همچون پلی‌استایل‌های متنوع داشته باشد. داستان این بازی قرار بود 100 سال پس از Guerilla در یک نقشه جهان باز مریخی با ظاهری رنگارنگ و ترافرم شده جریان داشته باشد. همچنین قرار بود یک شخصیت زن به عنوان قهرمان اصلی باشد که در انقلاب کارگری زیرزمینی شرکت کند. همچنین برنامه‌هایی برای وجود انواع مختلف جناح‌ها، از شرکت‌های استثمارگر تا جوامع بومی مریخی، در نظر گرفته شده بود.

استودیوی Fishlabs این پروژه را به یکی از زیرشاخه‌های نشر امبریسر یعنی Plaion ارائه کرد و آنها هم رضایت خود را نشان دادند، اما در نهایت رای ۵۰ درصدی مدیران منجر به لغو کامل این پروژه شد. بعد از آن هم ۵۰ نفر از کارمندان Fishlabs تعدیل شدند.

طبق گزارش RPS این استودیو حالا به عنوان استودیوی کمکی در سایر پروژه‌ها نقش ایفا می‌کند. بازی Chorus که در سال ۲۰۲۱ منتشر شد، برای سازندگان سوددهی داشته، اما انتظار امبریسر از لحاظ تجاری برآورده نشده است.

مطلب پیشنهادی
تزریق آدرنالین به مخاطب تشنه هیجان
۷۰ فیلم اکشن که هیجان را به رگ‌هایتان تزریق می‌کنند
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی