ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بازی EA Sports FC 24 پرفروش‌ترین بازی می ۲۰۲۴ در اروپا بوده است
اخبار و گزارش‌ها

بازی EA Sports FC 24 پرفروش‌ترین بازی می ۲۰۲۴ در اروپا بوده است

فروش بازی‌ها در این ماه نسبت به پارسال افت داشته است

مجتبی محمودی
نوشته شده توسط مجتبی محمودی | ۴ تیر ۱۴۰۳ | ۱۶:۵۹

پایگاه آماری GSD در گزارشی آمار فروش بازی‌های ویدیویی در می ماه ۲۰۲۴ در منطقه اروپا را منتشر کرد که بر اساس آن، بازی EA Sports FC 24 پرفروش‌ترین عنوان این بازه زمانی بوده است.

پایگاه آماری GSD که روی جمع‌آوری داده‌های مربوط به فروش بازی‌های به صورت فیزیکی و دیجیتالی در قاره اروپا تمرکز دارد، گزارشی تازه از فروش بازی‌های ویدیویی در می ۲۰۲۴ منتشر کرده است.

طبق این گزارش در این بازه زمانی ۱۱.۶ میلیون نسخه بازی روی پی‌سی و کنسول‌ها به فروش رفته است که افت ۱۷ درصدی نسبت به بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۲۳ را نشان می‌دهد. دلیل اصلی این افت را می‌توان عرضه بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom در می ماه پارسال عنوان کرد. نکته جالب این که این بازی به تنهایی در می ۲۰۲۳ نسخه‌های بیشتری از ده بازی پرفروش می ۲۰۲۴ فروخته است. عرضه نسخه نسل هشتمی بازی Hogwarts Legacy هم عامل مهمی در این اختلاف محسوب می‌شود.

پرفروش‌ترین بازی می ۲۰۲۴ بازی EA Sports FC 24 بوده است و پس از آن بازی‌های GTA V و F1 23 در رتبه‌های دوم و سوم قرار می‌گیرند. نسخه پی‌سی Ghost of Tsushima: Director’s Cut و ریمیک Paper Mario: The Thousand Year Door هم رده‌های چهارم و پنجم را از آن خود کرده‌اند. البته با توجه به اینکه GSD هیچ دسترسی‌ای به فروش دیجیتالی بازی‌های روی پلتفرم نینتندو ندارد، ممکن است ریمیک «پیپر ماریو» در کل رتبه بالاتری در جدول داشته باشد.

این گزارش شامل فروش کنسول‌های بازی هم می شود که بر اساس آن ۳۱۱ هزار کنسول در اروپا طی می ۲۰۲۴ فروش رفته است. این آمار افت ۴۰ درصدی را نسبت به می سال گذشته نشان می‌دهد. فهرست ده بازی پرفروش طی می ۲۰۲۴ در اروپا را می‌توانید در ادامه ببینید.

  1. EA Sports FC 24
  2. Grand Theft Auto V
  3. F1 23
  4. Ghost of Tsushima: Director’s Cut
  5. Paper Mario: The Thousand Year Door
  6. Helldivers 2
  7. Hogwarts Legacy
  8. Red Dead Redemption 2
  9. Star Wars Jedi: Fallen Order
  10. Call of Duty: Modern Warfare III
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی