ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

۱۵ درصد از کاربران استیم از کنترلر استفاده می‌کنند

کنترلرهای ایکس باکس در بین پی‌سی‌بازان محبوب‌تر است

اشکان دولتی
نوشته شده توسط اشکان دولتی | ۷ تیر ۱۴۰۳ | ۱۳:۰۰

تعداد بیشتری از پی‌سی‌ گیمرها و کاربران استیم یا حداقل کسانی که ولو آمار آن‌ها را دارد، موس و کیبورد خود را کنار می‌گذارند تا از کنترلر استفاده کنند.

با انجام اینکار به طور منطقی‌تر، بازیکنان می‌توانند چند درجه صندلی بازی خود را عقب برده، کنترلر را در دستان خود می‌گیرند و مانند کنسول‌بازان راحت بازی می‌کنند. بنابر گزارش مختصر ولو، از استفاده از کنترلر در بین کاربران استیم به ۱۵ درصد رسیده است و انتظار می‌رود که این روند در آینده نیز ادامه داشته باشد. 

این رقم، که میانگین روزانه استفاده از کنترلر در بین کاربران استیم را نشان می‌دهد، در سال ۲۰۱۸ تنها ۵ درصد بود. Valve می‌گوید که حدود ۴۲ درصد از بازیکنانی که از کنترلر استفاده می‌کنند، مستقیماً از طریق Steam Input به بازی می‌پردازند که استفاده از آن نسبت به ابزارهای شخص ثالث راحت‌تر است. 

استفاده از کنترلر ایکس باکس توسط کابران استیم

Valve اشاره می‌کند که ۵۹ درصد از بازیکنان استیم از کنترلرهای ایکس باکس استفاده می‌کنند، اما مدل آن‌ها مشخص نیست. ۲۶ درصد دیگر از کاربران از کنترلر پلی استیشن استفاده می‌کنند و استیم دک از خود ولو، به عنوان کنترلر توسط ۱۰ درصد در رده سوم است. ولو اشاره کرد که با سونی و مایکروسافت همکاری کرده تا پشتیبانی از کنترلرهای ایکس باکس و پلی استیشن را بهبود بخشد.

۵ درصد باقی‌مانده از کاربران استیم نیز کنترلرهای برندهای مختلف دیگر، از شرکت‌های شخص ثالث و حتی نینتندو را استفاده می‌کنند. باید اشاره کنیم Valve اشاره کرد که Steam Input از بیش از ۳۰۰ کنترلر پشتیبانی می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی