ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

از کجا بفهمیم تلویزیون تعمیر شده است؟
رپورتاژ آگهی

از کجا بفهمیم تلویزیون تعمیر شده است؟

خرابی تلویزیون و این که به تعمیر تلویزیون نیاز داشته باشیم، امری طبیعی است و در تمامی مدل ها و برندها ممکن است اتفاق بیفتد. اما اگر بخواهید یک تلویزیون دست دوم بخرید، از کجا ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۸ تیر ۱۴۰۳ | ۲۱:۰۵

خرابی تلویزیون و این که به تعمیر تلویزیون نیاز داشته باشیم، امری طبیعی است و در تمامی مدل ها و برندها ممکن است اتفاق بیفتد. اما اگر بخواهید یک تلویزیون دست دوم بخرید، از کجا باید بفهمید که آیا تلویزیون تعمیر شده یا خیر؟ تشخیص تلویزیونی که یک بار تعمیر شده و از همه مهمتر قطعه ای که در آن تعمیر یا تعویض شده است، در زمان خرید یک تلویزیون دست دوم اهمیت زیادی دارد. شما باید بتوانید تشخیص دهید که آیا یک تلویزیون دست دوم قبلا تعمیر شده یا خیر، چرا که هم روی قیمت دستگاهی که می خرید تاثیر دارد و هم روی کارایی و عملکردی که می توان از آن دستگاه انتظار داشت.

حتی در مواردی که شما یک دستگاه را به یک مرکز تعمیراتی ناشناس می سپارید و می خواهید بفهمید آیا تعمیراتی برای تلویزیون انجام شده یا خیر، باید با ترفندهای تعمیر تلویزیون آشنا شوید. در این مقاله می خواهیم نکات و ترفندهایی را به شما معرفی کنیم که با کمک آنها می توانید یک تلویزیون تعمیر شده را از دستگاهی که تاکنون تعمیراتی برای آن انجام نشده است تشخیص دهید.

تشخیص تلویزیون تعمیر شده از روی ظاهر دستگاه

بدون شک یک دستگاه دست دوم ظاهری شبیه یک تلویزیون نو ندارد، اما باز هم بسته به نوع نگهداری از دستگاه، ظاهر تلویزیون های دست دوم و کارکرده با هم متفاوت است. از طرفی زمانی که یک تلویزیون برای تعمیرات باز می شود یا قطعه ای در آن تعویض می شود، ممکن است از نظر ظاهری هم تغییراتی داشته باشد. برای مثال احتمالا یک تلویزیون سونی تعمیر شده خط و خش بیشتری روی بدنه دارد و احتمال پریدگی رنگ بدنه تلویزیون بیشتر است. حتی ممکن است صفحه نمایش تلویزیون هم خط و خش هایی داشته باشد که نتیجه باز و بسته شدن یا آسیب به مانیتور است.

اگر تلویزیون برای تعمیرات باز شده باشد، احتمالا اکثر خط و خش ها در پشت و کناره های تلویزیون دیده می شود. موضوع دیگری که می تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید که یک تلویزیون برای تعمیرات باز شده یا نه، فاصله بین درزهای بدنه است. نامنظم بودن این درزها می تواند ثابت کند که احتمالا این دستگاه حداقل یک بار برای تعمیرات یا عیب یابی باز شده است. از طرفی اگر قاب تلویزیون تعویض شده باشد احتمالا قاب آن با قاب فابریک دستگاه فرق دارد و تفاوت رنگی قابل توجهی بین بدنه و قاب تلویزیون مشاهده خواهید کرد. در نهایت به تلویزیون به دقت نگاه کنید و ببینید که آیا برچسب هایی روی دستگاه چسبانده شده که نشان دهنده تعمیر شدن تلویزیون باشد یا خیر.

بررسی فنی تلویزیون برای تشخیص تعمیرات آن

ظاهر تلویزیون می تواند نشان دهنده تعمیرات آن باشد، اما همیشه اینطور نیست و ممکن است صرفا یک تلویزیون به دلیل نوع نگهداری و استفاده هم آسیب هایی دیده باشد. در این شرایط دقیق ترین و قابل اعتمادترین راهکار برای تشخیص یک تلویزیون تعمیر شده، بررسی نشانه های فنی است. برای مثال اگر بک لایت تلویزیون تعمیر یا تعویض شده باشد، ممکن است نور و رنگ های صفحه یکدست نباشند یا تفاوت هایی را در سایه ها و نورها متوجه شوید. از طرفی نیز احتمال دارد در یک تلویزیون که پیکسل های آن سوخته و تعمیر شده، کیفیت تصاویر چندان بالا نباشد.

خرابی برخی از دکمه ها یا حتی برخی از پورت های تلویزیون یا بی کیفیت بودن صدا همگی جزو مواردی است که می تواند به شما کمک کند تشخیص دهید که آیا تلویزیون تعمیری است یا خیر. با این حال در خصوص تعمیرات تخصصی تر تلویزیون، مانند تعمیرات برد اصلی، تعمیر ال سی دی و ... تنها یک کارشناس مجرب می تواند به شما کمک کند. یک تعمیرکار می تواند تلویزیون را بررسی کند و بفهمد آیا قبلا این دستگاه برای تعمیرات و عیب یابی باز شده و از همه مهمتر این که آیا قطعه ای در آن تعویض شده است یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی