ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خیز شرکت مخابرات برای تحول اقتصاد دیجیتال کشور
رپورتاژ آگهی

خیز شرکت مخابرات برای تحول اقتصاد دیجیتال کشور

حضور کاراشاب در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی الکامپ

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۹ تیر ۱۴۰۳ | ۲۰:۱۰

بیست و هفتمین دوره نمایشگاه‌ بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ)، از تاریخ 9 تا 12 تیر ماه در حال برگزاری است. طی این دوره از الکامپ، کاراشاب نیز به‌عنوان نیروی محرکه و بازوی اجرایی شرکت مخابرات ایران در اقتصاد دیجیتال و باهدف معرفی خدمات و سرویس‌های مختلف خود حضور پیدا کرده است.

در روز افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی الکامپ، غرفه کاراشاب، میزبان مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و گروه همراه ایشان بود که به توضیح در خصوص برنامه‌های پیش‌رو در حوزه اقتصاد دیجیتال پرداختند.

شناسایی تحولات جهانی از سوی دبیرخانه انقلاب صنعتی چهارم

عبدالله بیان، مدیر مخابرات منطقه البرز و مسئول دبیرخانه انقلاب صنعتی چهارم شرکت مخابرات ایران، با اشاره به اینکه در اولین گام، دبیرخانه انقلاب صنعتی چهارم تحولاتی که در سطح جهانی رخ داده است را شناسایی کرده؛ گفت:« در این مسیر ده تا یازده محور شناسایی‌شده است. تمرکز ما بر برخی از حوزه‌ها است که نزدیکی بیشتری با کسب‌وکارهای ما دارد و اولین گام را در حوزه اینترنت اشیاء برداشتیم که پایه انقلاب صنعتی چهارم است.»

گام برداشتن دبیرخانه انقلاب صنعتی چهارم در بحث اینترنت اشیاء

او در ادامه گفت:« در این راستا شروع به شناسایی شرکت‌هایی کردیم که در این حوزه فعال هستند و کار کرده‌اند تا بتوانیم از توان آن‌ها برای توسعه اینترنت اشیاء استفاده کنیم. در این راستا 6 محور را شناسایی کردیم که عبارت‌اند از سنسور، اتصال، پلتفرم عمودی، پلتفرم افقی، ابر داده و هوش مصنوعی. در طول همه این‌ها نیز به بحث امنیت پرداختیم. قصد داریم تمام شرکت‌هایی که در داخل کشور در این حوزه فعال هستند را شناسایی کنیم و در این مسیر از نمایشگاه‌هایی که برگزار می‌شوند، مانند الکامپ کمک می‌گیریم. در حال حاضر در توسعه پلتفرم و سنسور دو شریک خوب و قوی پیداکرده‌ایم و قرارداد آن‌ها در حال نهایی شدن است. در حوزه کشاورزی، دامداری و داده ابری نیز در حال فعالیت و توسعه محصول هستیم.»

شرکت مخابرات ایران هسته اقتصاد دیجیتال کشور

یاسر باقری، مدیرکل بررسی‌های اقتصادی و توسعه کسب‌وکار شرکت مخابرات، در ادامه این بازدید، گفت: «شرکت مخابرات از دیرباز در هسته مرکزی اقتصاد دیجیتال مشغول فعالیت بوده است و اولین شرکتی بود که به بحث دیجیتالی کردن ارائه خدمات ورود کرد و تا به امروز نیز بر همین مبنا جلو رفته است. شرکت مخابرات پس‌ازآنکه توانست در بحث رساندن صدا به خانه‌های مردم در رتبه هشت جهانی قرار گیرد، وارد حوزه خدمات اینترنت و دیتا شد و در حال حاضر بالای 60 درصد خدمات اینترنت در کشور را به شکل مستقیم ارائه می‌کند و بالای 80 تا 90 درصد ارائه خدمات اینترنتی نیز بر بستر شرکت مخابرات به منازل مردم می‌رسد.»

باقری در ادامه با اشاره به اینکه اینترنت هسته اقتصاد دیجیتال است، گفت:« زمانی که بحث ارتباطات همراه پیش آمد، شرکت مخابرات ایران، برند همراه اول را تاسیس کرد و پس از مستقل کردن آن به‌عنوان شرکتی که آماده ورود به بورس باشد، توانست این فناوری نوین را به دست همه مردم ایران برساند.»

سهم 95 درصدی شرکت مخابرات ایران در پروژه فیبر نوری

او در ادامه گفت: «در حال حاضر سرویس‌دهنده اصلی در حوزه فیبر نوری نیز شرکت مخابرات است؛ بالای 95 درصد فیبر نوری که در کشور کشیده شده و در حال ارائه خدمات است، به شرکت مخابرات ایران تعلق دارد. سایر اپراتورها نیز در حال ورود به این حوزه هستند. هیچ انحصاری در این بازار وجود ندارد و می‌تواند در این حوزه، بازار رقابتی شکل بگیرد. حتی باوجود ورود سایر اپراتورها به این حوزه به نظر نمی‌رسد سهم شرکت مخابرات ایران به زیر 70 درصد در پروژه توسعه فیبر نوری برسد.»

ورود شرکت مخابرات ایران به بحث فناوری‌ها نوظهور

مدیرکل بررسی‌های اقتصادی و توسعه کسب‌وکار شرکت مخابرات در ادامه افزود:« شرکت مخابرات ایران، در فضاهای اطراف هسته نیز واردشده است؛ اگر روزی تنها اپراتور صدا بوده است، امروز می‌تواند اپراتور فناوری‌های نوظهوری باشد که در قالب انقلاب صنعتی چهارم مطرح‌شده است و در دنیا در حال پیشروی است؛ ازجمله هوش‌ مصنوعی، بلاک چین و کلان داده.»

برنامه‌های شرکت مخابرات ایران تا پایان سال 1403

یاسر باقری در ادامه گفت: «یکی از حوزه‌هایی که شرکت مخابرات در حال حاضر به آن ورود کرده، بحث اینترنت اشیاء است. اپراتورهای مخابراتی در جهان نیز همین مسیر را پیش‌گرفته‌اند. آن‌ها نیز به دنبال رساندن اینترنت به اشیاء، پس از رساندن آن به افراد و خانه‌ها هستند. شرکت مخابرات از سال گذشته با شناسایی شرکای تجاری قدر در حوزه‌های ذکرشده، سعی داشته که شبکه‌سازی در سطح همکاری تجاری را ایجاد کند تا به کمک توانمندی‌های داخلی اینترنت اشیاء را نیز به خانه‌های مردم بیاورد.

شرکت مخابرات ایران در حوزه اپراتوری نظارت تصویری، حوزه اپراتوری سلامت و حمل‌ونقل نیز شروع به فعالیت کرده است تا بتواند فناوری‌های نوظهور را گام‌به‌گام و به‌صورت اقتصادی به خانه‌های مردم بیاورد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی