ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

بازیکنان ژاپنی مخالف عرضه بازی Assassin’s Creed Shadows هستند

کمپینی با هزاران امضا راه افتاده است

اشکان دولتی
نوشته شده توسط اشکان دولتی | ۱۲ تیر ۱۴۰۳ | ۱۹:۰۴

شاید میلیون‌ها بازیکن در سراسر جهان منتظر نسخه جدید اسسینز کرید باشند، اما هزاران بازیکن ژاپنی خواهان کنسل شدن بازی Assassin’s Creed Shadows هستند. 

در ژاپن، کمپینی در Change.org به منظور ممنوعیت بازی Assassin’s Creed Shadows به راه افتاده است. از زمانی که یوبیسافت این بازی را معرفی کرده، هواداران ژاپنی این فرانچایز نارضایتی و نگرانی خود را ابراز کرده‌ و برخی از آن‌ها ادعاهای شدیدی مانند نژادپرستی و بی‌دقتی تاریخی را مطرح کرده‌اند.

داستان این بازی که در دوران فئودال ژاپن رخ می‌دهد، دارای دو شخصیت اصلی است که یکی از آن‌ها نائوئه، یک شینوبی، و دیگری یاسوکه، یک سامورایی و اولین شخصیت واقعی تاریخی در این سری است. برخی از طرفداران از اینکه یاسوکه به عنوان یک سامورایی معتبر نمایش داده شده، اعتراض دارند و آن را بی‌دقتی تاریخی می‌دانند.

بازی Assassin’s Creed Shadows

این کمپین تاکنون نزدیک به ۳۰ هزار امضا جمع‌آوری کرده و در خلاصه آن آمده است که بازی Assassin’s Creed Shadows دقت تاریخی و احترام فرهنگی را نادیده گرفته است. بازی بر اساس سامورایی‌های ژاپنی ساخته شده است اما به اشتباه نشان می‌دهد که سامورایی‌ها خدمتکاران نجیب‌زادگان بوده‌اند و نه طبقه بالاتری از جنگجویان.

هزاران نفر در ژاپن این بی‌دقتی تاریخی و فرهنگی یک توهین جدی به فرهنگ و تاریخ کشور خود می‌دانند و حتی آن را با نژادپرستی علیه آسیایی‌ها مرتبط می‌دانند. امضاکنندگان این کارزار از یوبی‌سافت می‌خواهند که انتشار این بازی را لغو کند و نشان دهد که به تاریخ و فرهنگ ژاپن احترام می‌گذارد.

Assassin's Creed Shadows در تاریخ ۱۵ نوامبر (۲۵ آبان ۱۴۰۳) برای پی‌سی، ایکس باکس سری ایکس/اس و پلی استیشن ۵ منتشر می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • Erika Williams
  Erika Williams | 2 هفته قبل

  وقتی فهمیدم ژاپنی ها فکر می کنن بی دقتی تاریخی رخ داده یاد تصوری که دنیا از ما و تاریخمون داره میفتم مثل تهران یوبیسفاتی (بازی رو نمی گم) و فقط 2 دقیقه تو فکر فرو رفتم.

 • Wind
  Wind | 2 هفته قبل

  خوبه
  درود به سرزمین آفتاب

مطالب پیشنهادی