ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مقالات

۱۵ نکته که باید در مورد بازی The First Descendant بدانید

بازی رایگان و پر سر و صدای این چند روز!

امیرحسین وفاراد
نوشته شده توسط امیرحسین وفاراد | ۱۶ تیر ۱۴۰۳ | ۱۶:۰۰

بازی‌های سبک لوتر شوتر (Looter Shooter) طی چند سال اخیر خیلی کمیاب شده‌اند. برای همین است که انتشار بازی‌ای مثل The First Descendant یک خبر خیلی بزرگ می‌تواند باشد. این بازی که در ۱۲ام تیرماه امسال منتشر شد و روی تمامی کنسول‌ها و کامپیوترهای شخصی به صورت رایگان در دسترس است. این بازی که در آینده‌ای آخرالزمانی اتفاق می‌افتد، انسان‌های جهش‌یافته‌ای را نشان می‌دهد که با یک سری موجود فضایی به نام Vulguri مبارزه می‌کنند. اگر شما هم دوست دارید برای این مبارزه آماده شوید، با ویجیاتو همراه باشید تا با هم ۱۵ نکته مهم از بازی The First Descendant را بررسی کنیم.

نواده‌هایی که می‌توانید آزاد یا خلق کنید


بازی The First Descendant

از همان اول بازی شما می‌توانید یک Descendant یا نواده را انتخاب کنید. انتخاب‌های شما بین لپیک (Lepic)، ویسا (Viessa) و ایجکس (Ajax) محدود است و باید یکی از این سه نفر را انتخاب کنید. لپیک این توانایی را دارد که هر ده دقیقه یک بار، بتواند یک ضربه مرگبار را تحمل کند و زنده بماند. ویسا می‌تواند یخ را کنترل کند و از این طریق به دشمنانش آسیب وارد کند. ایجکس هم یک هیولایی تدافعی است و می‌تواند به سرعت دیوار بسازد و در مقابل دشمن به عنوان یک سنگر عمل کند. شما می‌توانید یک سری نقشه و مواد اولیه جمع کنید و یک سری از این نواده‌های دیگر را هم ایجاد کنید و با آن‌ها بازی کنید.

ماموریت‌های اصلی در بازی The First Descendant


بعد از قسمت اول بازی، بازیکنان می‌توانند به انواع زمین‌های نبرد مختلف بروند و به مبارزه بپردازند. در حقیقت انگار که شما در فضا در حال گشت‌زنی هستید و می‌توانید به مناطق مختلف بروید به آن‌‌ها کمک کنید. شما برای اینکه به بخش‌های مختلف و جدیدی از داستان دسترسی پیدا کنید، باید این مناطق را به اندازه کافی آزاد کنید و وظایف آن‌ها را انجام دهید تا بتوانید بقیه داستان را جلو ببرید.

ماموریت‌های فرعی بازی


بازی The First Descendant

همان‌طور که می‌توانید حدس بزنید، این ماموریت‌های جانبی چندان تاثیری روی ماموریت‌های اصلی شما ندارند. در بازی The First Descendant هم مثل دیگر بازی‌ها شما می‌توانید با انجام این ماموریت‌ها، امتیاز تجربه و پول به دست آورید. البته این احتمال هم وجود دارد که یک سری ماژول هم از این ماموریت‌ها دریافت کنید تا از طریق آن‌ها، نواده خود را شخصی‌سازی کنید.

انواع فعالیت‌ها


چه بخواهید وقت خود را صرف تکمیل ماموریت‌های جانبی کنید و چه بخواهید به سراغ داستان و ماموریت‌های اصلی بروید، بازی چند حالت مختلف از ماموریت‌ها و عملیات‌های مختلف را برای شما در نظر گرفته است. ممکن است شما مجبور باشید که از یک راکتور در مقابل موج‌هایی از دشمنان دفاع کنید. ممکن است که وظیفه شما این باشد که از میان صف‌های دشمنان خود عبور کنید تا بتوانید یک سری از مواد اولیه مورد نیاز را به مقصد برسانید. خلاصه که هر کدام از انواع این ماموریت‌ها به شما یک کار سخت می‌دهند و شما را در مقابل تعداد زیادی از این موجودات فضایی قرار می‌دهند تا آن‌ها را شکست دهید.

سختی دنیا اطراف


بازی The First Descendant

هرچقدر که شما در بازی جلوتر بروید، بازی سخت‌تر خواهد شد. این موضوع باعث می‌شود که در مراحل جلوتر بازی، شما پاداش‌های بهتری را دریافت کنید و چالش‌های سخت‌تری را پشت سر بگذارید. چنینی چیزی به شما کمک می‌کند تا از بازی خسته نشوید و بتوانید برای مدت بیشتری بازی کنید و از بازی خود بیشتر لذت ببرید.

انواع سلاح‌ها


بازی The First Descendant انواع تفنگ‌ها و سلاح‌های مختلف را دارد و شما می‌توانید هر کدام از آن‌ها را که دوست دارید را انتخاب کنید. انواع سلاح‌های کمری، مسلسل‌ها، شاتگان‌ها و انواع تفنگ‌های تهاجمی دیگری در بازی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. البته برای این انواع تفنگ‌ها، انواع مختلفی از خشاب‌ها و گلوله‌ها هم وجود دارد که می‌توانید در اسلحه خود استفاده کنید. این موضوع باعث می‌شود که در طول مبارزه دچار کمبود گلوله نشوید و همیشه تعداد مختلفی از گلوله‌های مختلف را همراه خود داشته باشید.

ماژول‌های مختلف تفنگ‌ها


در تفنگ‌های خود می‌توانید یک سری جای خالی را پیدا کنید و می‌توانید در این جا‌های خالی یک سری ماژول قرار دهید. این ماژول‌ها تفنگ‌ شما را به یک نحوی تغییر می‌دهند و باعث می‌شوند که شما بتوانید آسیب بیشتری را به دشمنان خود وارد کنید. تعداد ماژول‌هایی هم که می‌توانید روی تفنگ خود وصل کنید، بستگی به سطح و رنک شما دارد. هرچقدر بالاتر باشید، می‌توانید از ماژول‌های بیشتر و بهتری استفاده کنید.

راکتورها و قطعات


بازی The First Descendant

در بازی یک سری راکتور هم وجود دارد که ویژگی‌های بیرونی شما را تقویت می‌کنند. برای مثال می‌توانند میزان آسیبی که از طریق یک سری از مهارت‌های خود می‌زنید را بیشتر کند. این راکتورها یک تعداد مشخصی تنظیمات دارند که از طریق آن‌ها می‌توانید آن را با یک مهارت یا سلاح خود تنظیم کنید و از آن استفاده کنید. حتی می‌توانید دفاع و یا سطح سلامتی خود را هم با این راکتورها افزایش دهید.

میزکار


در کنار ماژول‌ها، شما می‌توانید از طریق میزکار خود تاثیر سلاح‌هایتان را هم افزایش دهید. بازیکنان می‌توانند با استفاده از میزکار، راکتورها و تفنگ‌های خود را ارتقا دهند و در کل خود را برای سطح‌های بعدی دشمنان آماده کنند. این موضوع باعث می‌شود که شما اگر یک تفنگ و یا راکتور خاصی را دوست دارید، بتوانید آن را در طول سطح‌های مختلف حفظ کنید و دائم آن را ارتقا دهید.

شخصی‌سازی کیهانی


در بازی The First Descendant میزان قابل‌توجهی شخصی‌سازی وجود دارد. از حالت و انواع آرایش‌ها تصور کنید تا اسکین‌ها و لباس‌های مختلفی که می‌توانید استفاده کنید. در میان همه این‌ها، شما می‌توانید رنگ‌ لباس‌ها و حتی کلاه‌های خود را هم تغییر دهید و به هر شکلی که می‌خواهید به طرح مورد نظر خود برسید. از دیگر ویژگی‌های شخصی‌سازی خوب این بازی می‌توان به انواع اسکین‌های تفنگ‌ها، ایموت‌ها و نام‌ها و انیمیشن‌ها اشاره کرد.

عملیات‌های ویژه


ماموریت‌های ویژه تقریبا مثل همان ماموریت‌های عادی هستند، با این تفاوت که یک سری جایزه متفاوت و کمی بهتر را به بازیکنان می‌دهند. شما در این ماموریت‌ها هرچقدر بیشتر زنده بمانید، جایزه بهتری دریافت خواهید کرد. هر زمانی هم که خودتان بخواهید می‌توانید ماموریت را ترک کنید و با توجه به زمانی که درونش بودید، جایزه خود را دریافت کنید.

مبارزه با هیولاها


در این بازی شما می‌توانید یک سری هیولا بزرگ و غول‌پیکر را پیدا کنید که جایزه‌های خیلی عالی‌ای را به شما می‌دهند. شما باید با استفاده از دستگاه‌هایی به نام Void Intercept با این هیولاها مبارزه کنید. این موجودات غول‌آسا در حقیقت باس فایت‌های اواخر بازی محسوب می‌شوند و شکست آن‌ها چندان هم ساده نیست. ولی بعد از شکست دادن آن‌ها، به یک سری صندوق دست پیدا می‌کنید که اگر توانید آن‌ها را باز کنید، جایزه‌های عالی و فراوانی را دریافت می‌کنید. حالا چگونه می‌توانید آن‌ها را باز کنید؟ با Patternهایی که به عنوان پاداش پس از اتمام ماموریت‌های نفوذی و ماموریت‌های ویژه دریافت می‌کنید. به این شکل شما در یک حلقه بی‌نهایت در اتمام بازی قرار خواهید گرفت که دائما در طول آن بازی سخت‌تر می‌شود و شما باید از این طریق خود را قوی‌تر کنید.

برنامه‌های بعد از انتشار


مهم نیست که یک بازی سبک لوتر شوتر چقدر محتوا در زمان انتشارش دارد. مهم این است که در ادامه برنامه چیست؟ تا الان به صورت رسمی خبری از آپدیت و یا محتوای جدیدی برای بازی نیست، ولی استودیو Nexon اعلام کرده است که قرار است در آینده برای این بازی تفنگ‌ها و شخصیت‌های جدیدی را اضافه کند.

بتل پس‌ها و سیزن‌های مختلف


بازی The First Descendant

یکی از اطلاعاتی که ما در مورد آینده بازی The First Descendant به صورت قطعی می‌دانیم این است که این بازی قرار است هم بتل پس داشته باشد و هم سیزن‌های مختلف. مثل دیگر بازی‌ها، در این بازی هم شما با توجه به هر سطحی، یک سری جایزه مرتبط با آن را دریافت می‌کنید و طبیعتا اگر بتل پس را بخرید، جایزه‌های بهتر و بیشتری را نسبتا به بازیکنانی که رایگان بازی می‌کنند، دریافت می‌کنید.

نظر شما درباره این بازی چیست؟ آیا با توجه به رایگان بودن بازی، مایل هستید آن را تجربه کنید؟ حتما نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Orin1999
    Orin1999 | 1 هفته قبل

    بازیش پی تو وینه (pay to win)?

مطالب پیشنهادی