ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شرکت پارامونت توسط Skydance Media خریداری شد
اخبار و گزارش‌ها

شرکت پارامونت توسط Skydance Media خریداری شد

این خرید تا یک سال دیگر نهایی خواهد شد

مجتبی محمودی
نوشته شده توسط مجتبی محمودی | ۱۸ تیر ۱۴۰۳ | ۱۶:۱۵

شرکت پارامونت به طور رسمی، پیشنهاد شرکت Skydance Media برای خریداری را قبول کرد و به‌زودی بخشی از آن خواهد شد.

شرکت پارامونت به عنوان یکی از نام‌های بزرگ در صنعت سرگرمی به‌خصوص فیلم و سریال، طی یک سال اخیر پیشنهادهای متعددی از سمت شرکت‌هایی چون Warner Bros. Discovery و Sony Pictures و همچنین Skydance Media برای خریداری و پیوستن به آنها دریافت کرد. ماه گذشته پارامونت با شرکت آخر مذاکرات را آغاز کرده بود، اما پس از گذشت حدود یک هفته به جایی نرسید.

هفته پیش اما این مذاکره از سر گرفته شد و بالاخره شرکت پارامونت به توافق نهایی با Skydance Media رسید تا پس از خرید و انجام روند حقوقی، رسما زیرمجموعه آن شود.

مالک اصلی پارامونت یا اسم کامل‌تر آن Paramount Global یعنی «شاری ردستون» طی این توافق، قبول کرد کنترل این شرکت بزرگ را به گروهی از مدیران تحت نظر اسکای‌دنس بسپارد. «دیوید الیسون» یکی از مدیران اسکای‌دنس، سمت مدیرعاملی پارامونت را قبول خواهد کرد. این واگذاری از طریق فروش بخش اعظم سهام ردستون به اسکای‌دنس انجام می‌شود که ارزش آن حدود ۲۸ میلیارد دلار است.

این معامله توسط رگولاتورها هم تایید شده است و هیچ مشکلی از این لحاظ برای تکمیل آن وجود ندارد؛ البته به شرطی که پیشنهاد بالاتری از سمت یک شرکت دیگر مطرح نشود و نظر ردستون تغییر نکند. اسکای‌دنس با خرید پارامونت صاحب زیرشاخه‌هایی چون استودیوهای فیلم و سریال این شرکت، سروی استریم پارامونت پلاس، شبکه CBS و همچنین شبکه‌های کابلی چون Nickelodeon و Comedy Central و MTV خواهد شد.

شرکت پارامونت مالک فیلم‌های مطرحی همچون Top Gun، سری Star Trek، سری Mission Impossible، سری ترنسفورمرز و همچنین سریال‌های مشهوری مثل Yellowstone و Halo محسوب می‌شود.

مطلب پیشنهادی
عشق، معنای زندگی
بهترین انیمه‌های عاشقانه
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی