ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت اشتراک سرویس ایکس باکس گیم پس افزایش یافت
اخبار و گزارش‌ها

قیمت اشتراک سرویس ایکس باکس گیم پس افزایش یافت

این افزایش قیمت برای مشترکان فعلی از شهریور اعمال خواهد شد

مجتبی محمودی
نوشته شده توسط مجتبی محمودی | ۲۰ تیر ۱۴۰۳ | ۱۴:۲۷

شرکت مایکروسافت به طور رسمی از افزایش قیمت اشتراک سرویس ایکس باکس گیم پس خبر داد و همچنین از یک رده جدید برای این سرویس رونمایی کرد.

اواخر شب گذشته بود که برخی خبرگزاری از افزایش قیمت سرویس ایکس باکس گیم پس در آینده‌ای نزدیک خبر می‌دادند. تنها چند سال پس از آن بود که شرکت مایکروسافت به طور رسمی این خبر را تایید و اعلام کرد از همین امروز شاهد افزایش قیمت رده‌های مختلف این سرویس اشتراکی خواهیم بود.

البته افزایش قیمت از امروز تنها شامل کاربران جدید می‌شود و کسانی که هم‌اکنون مشترک گیم پس هستند، این افزایش قیمت از ۲۲ شهریور برای آنها اعمال خواهد شد. طبق اعلام مایکروسافت، تغییرات قیمت رده‌های مختلف ایکس باکس گیم پس به شرح زیر است:

  • رده گیم پس آلتیمیت از ۱۶.۹۹ دلار به ۱۹.۹۹ دلار (ماهیانه)
  • رده گیم پس پی‌سی از ۹.۹۹ دلار به ۱۱.۹۹ دلار (ماهیانه)
  • رده گیم پس Core از ۵۹.۹۹ دلار به ۷۴.۹۹ دلار (سالیانه)‌ - اشتراک ماهانه این سرویس همچنان روی ۹.۹۹ دلار باقی مانده است

مایکروسافت همچنین از یک رده جدید با نام Game Pass Standard رونمایی کرد که جایگزین رده کنسول خواهد شد. این رده که ۱۴.۹۹ دلار قیمت خواهد داشت، اجازه دسترسی به لایبرری گیم پس روی پی‌سی و کنسول را می‌دهد، اما خبری از عرضه روز اول عناوین انحصاری ایکس باکس روی آن نخواهد بود و این بازی‌ها بعدا اضافه خواهند شد.

رده استاندارد برای کاربران جدید جایگزین رده کنسول خواهد شد، اما اگر هنوز اشتراک گیم پس را روی کنسول دارید، همچنان قادر به تهیه رده کنسول با قیمت ۱۰.۹۹ دلار خواهید بود و مثل قبل، بازی‌های انحصاری در روز عرضه داخل آن قرار خواهد گرفت. البته این روند تا زمانی برای چنین کاربرانی ادامه خواهد داشت که گزینه تمدید خودکار برای آنها فعال باشد، وگرنه به محض اتمام اشتراک دیگر به این گزینه دسترسی نخواهند داشت.

اگر این سیاست جدید برای شما قدری گیج‌گننده است، احتمالا تصویر زیر که توسط Klobrille یکی از افراد شاخص در زمینه پوشش اخبار ایکس باکس درست شده، جزئیات هر رده را شفاف‌تر خواهد کرد. همچنین خود مایکروسافت به جواب برخی سوالات مهم در این زمینه در صفحه پشتیبانی سایت خود پرداخته است.

پس از تایید عرضه بازی Call of Duty: Black Ops 6 روی سرویس گیم پس، بسیاری از خبرنگاران و کارشناسان فعال در حوزه بازی‌های ویدیویی، احتمال این افزایش قیمت را مطرح کرده بودند. حال باید دید کاربران و طرفداران پلتفرم ایکس باکس چه واکنشی به این اتفاق نشان خواهند داد؛ مخصوصا که حالا Black Ops 6 برای کاربران کنسول تنها از طریق رده آلتیمیت قابل تجربه خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی