پلی استیشن 5 از SSDهای نسل جدید سامسونگ استفاده می‌کند

سری پنجم SSDهای NVMe در اختیار سونی

۰

کنسول پلی استیشن 5 سال دیگر همین موقع‌ها از راه خواهد رسید و یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایش که تا این لحظه از آن خبر داریم این است که از SSD استفاده کرده و قرار است حسابی سریع‌تر از قبل باشد.

طی گزارشی جدید، گفته می‌شود کنسول نسل آینده سونی از SSDهای سری جدید سامسونگ برای بارگذاری سریع‌تر بازی‌ها بهره می‌برد. بر اساس آنچه دنیل احمد تحلیلگر گروه Niko Partners که ید طولایی در زمینه افشای صحیح اطلاعات دارد منتشر کرده، شب گذشته کمپانی سامسونگ کنفرانسی اختصاصی در شهر توکیوی ژاپن داشته و در مورد تجهیز پلی استیشن 5 به SSD مخصوص سامسونگ صحبت کرده است.

آنها اعلام کردند شرکت مورد بحث در حال حاضر مشغول کار روی نوعی پرسرعت از SSDها با تکنولوژی NVMe (مخفف Non-Volatile Memory Express) هستند، که در کنسول سال آینده سونی استفاده خواهد شد. در حالی که سامسونگ مستقیما نام پلی استیشن 5 را به زبان نیاورده، یکی از صفحات اسلایدر روی نمایشگر کنفرانس، کنترلر دوال‌شاک پلی استیشن و دستگاه پرو را به تصویر کشیده.

سامسونگ مدعی است این SSD جدید «عصری تازه را در کنسول‌های بازی رقم خواهد زد»؛ چرا که این سخت‌افزار ذخیره‌سازی اطلاعات زمان بارگذاری را به شدت کاهش می‌دهد و سرعت اجرای بازی‌ها و بالا آمدن سیستم را به اندازه چشم‌گیری افزایش خواهد داد.

بر اساس آمار نشان داده شده در این کنفرانس، مدت زمان بالا آمدن کامل سیستم پس از روشن شدن کنسول با استفاده از HDD نزدیک به ۵۰ ثانیه است، و در SSDهای معمولی به حدود ۲۹ ثانیه می رسد. اما پیش‌بینی شده استفاده از نسل NVMe SSDها این مدت زمان را به اندازه قابل توجهی کاهش دهد؛ هرچند رقم ثانیه دقیقی اعلام نشده.

همان‌طور که پیش از این نیز گفته شده، کنسول پلی استیشن 5 از پردازنده گرافیکی اختصاصی AMD استفاده خواهد کرد که از رزولوشن 8K و تکنولوژی رهگیری پرتو پشتیبانی کرده و به طور کامل با هدست واقعیت مجازی پلی استیشن سازگار خواهد بود. متاسفانه قیمت، تاریخ دقیق عرضه و ظاهر کلی دستگاه هنوز رسما معلوم نیست، اما می‌توانید برخی از شایعات مرتبط را با استفاده از لینک‌های زیر بخوانید. با ویجیاتو همراه باشید.

تماشا کنید: ویجیاتو – سال آخر پلی استیشن 4

.کپی شد https://vgto.ir/1p1

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...