پلی‌ استیشن 5 می‌تواند ضربان قلب شما را اندازه‌گیری کند

به همراه چند قابلیت هیجان انگیز دیگر

۰

سونی پتنت جدیدی به ثبت رسانده که احتمالا مربوط به تکنولوژی تازه‌ای برای پلی استیشن 5 می‌شود و امکاناتی مثل اندازه‌گیری ضربان قلب و جستجوی پیشرفته عکس‌ها و ویدیوها را به این کنسول اضافه خواهد کرد.

سونی نام این تکنولوژی تازه را scene tagging گذاشته و در توضیح آن می‌گوید: «این تکنولوژی با کمک گرفتن از گیم‌پلی و خود بازی اطلاعاتی را به ویدیوها اضافه خواهد کرد.» با توجه به این توضیحات می‌توان توقع داشت که scene tagging اطلاعاتی مانند مکان ضبط عکس‌ها، کاربر تولیدکننده محتوا و اشیای حاضر در تصویر را تشخیص دهد.

هدف از ایجاد چنین قابلیتی این است که بازیکنان بتوانند محتوای خاص را جستجو کنند. برای مثال ممکن است در حل یک پازل در بازی به مشکل خورده باشید و با استفاده از این تکنولوژی می‌توانید به ویدیو و عکس‌های کاربرانی برسید که از آن چالش عبور کرده‌اند.

پلی استیشن 5

scene tagging این امکان را فراهم می‌کند که کاربر دوباره دقیقا همان صحنه‌ و موقعیتی را تجربه کند که پیش از این در آن حضور داشت. در نتیجه کار برای تولیدکنندگان محتوا و افرادی که می‌خواهند روی صحنه خاصی از بازی، توضیحات بیشتری بدهند راحت‌تر خواهد شد.

در توضیحات این پتنت به امکان ضبط کردن محتوای بازی‌های واقعیت مجازی هم اشاره شده است. همچنین ممکن است کنترلر پلی استیشن 5 قابلیت اندازه‌گیری علائم بیومتریکی مثل رطوبت پوست، ضربان قلب و حرکات عضله‌ها را نیز داشته باشد.

این ویژگی‌ها امکانات تازه‌ای در اختیار بازی‌سازان قرار می‌دهد تا برای مثال بدانند که کاربران چگونه نسبت به صحنه‌های هیجان انگیز و ترسناک بازی‌ها واکنش نشان می‌دهند و حتی نوع حل معماها نیز می‌توانند تحت تاثیر قابلیت جستجوی اشیای حاضر در آن‌ها تغییر کند. باید در نظر داشت که تمام این قابلیت‌ها در یک پتنت ذکر شده و این احتمال وجود دارد که سونی هیچ زمانی از آن‌ها استفاده نکند.

بیشتر بخوانید:

تماشا کنید: ویجیاتو – سال آخر پلی استیشن 4

.کپی شد https://vgto.ir/1pk

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...