ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

جلسه کمیسیون بازی‌ها و سرگرمی نظام صنفی رایانه‌ای کشور با محوریت دغدغه‌های بازی‌سازان برگزار شد

با تمرکز روی موضوعاتی مثل کپی رایت و قطعی اینترنت

۰
انارگیفت

جلسه کمیسیون بازی‌ها و سرگرمی‌های رایانه‌ای نظام صنفی رایانه‌ای کشور با هدف بررسی دغدغه‌های اصلی بازی‌سازان مثل موضوع کپی رایت و ضررهای قطعی اینترنت به صنعت بازی سه‌شنبه هفته جاری برگزار شد.

حسین مزروعی رئیس کمیسیون بازی و سرگرمی نظام صنفی رایانه‌ای از دلایل برگزاری این جلسه به ویجیاتو گفت:

در این جلسه محمدباقر اثنی عشری رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور مهمان ما بودند تا تجربه‌های خود از فعالیت در این حوزه را با بازی‌سازان به اشتراک بگذارند تا بدانیم که چگونه می‌توانیم فعالیت‌های صنفی بازی‌سازان را دنبال کنیم و در این راه قادر به استفاده از چه ابزارهایی خواهیم بود.

بخش دیگر این جلسه مربوط به یکی از دغدغه‌های اصلی با‌زی‌سازان مبنی بر انتشار نسخه غیرقانونی محصول آن‌ها بود. همان‌طور که می‌دانید قانون کپی رایت در ایران وجود ندارد و همین مسئله نگران‌های زیادی را برای تولیدکنندگان بازی‌های ویدیویی ایجاد می‌کند. مزروعی از تلاش‌های کمیسیون بازی و سرگرمی نظام صنفی رایانه‌ای برای پیدا کردن راهی برای حمایت از بازی‌سازان گفت:

سعی داریم تا علاوه بر استفاده از مسیرهای قانونی، یک فرهنگ‌سازی جدیدی را انجام دهیم تا کاربران برای دسترسی به محصولات تولید داخل، هزینه آن را پرداخت کنند.

نبود چنین فرهنگی در میان گروه بزرگی از کاربران بازی‌ها باعث شده تیم‌های بازی‌سازی ایرانی بیش از آن که به ساخت بازی‌های پر هزینه و پولی علاقه‌مند باشند، به سمت تولید بازی‌های موبایلی سرویس محور کشیده شوند. در نهایت، بررسی اثرات قطعی اینترنت روی صنعت بازی هم یکی دیگر از موضوعات این جلسه بود.

بیشتر بخوانید:

برای آگاهی از مشکلاتی که قطع شدن دسترسی به شبکه جهانی اینترنت برای صنعت گیم ایران ایجاد کرد می‌توانید قسمت قبلی برنامه ویدیویی ویجیاتو را در ادامه مشاهده کنید:

ضربه هنگفت قطع اینترنت به گیم ایران – ویجیاتو:

.کپی شد https://vgto.ir/1sj

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...