ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

سونی توانسته ریمیک فاینال فانتزی 7 را یک سال در انحصار پلی استیشن 4 نگه دارد

از فاینال فانتزی 7 (Final Fantasy VII) به عنوان یکی از تاثیرگذارترین بازی‌های ویدیویی یاد می‌شود و به همین خاطر طبیعی است که بازسازی آن پای ثابتِ «مورد انتظارترین عناوین ۲۰۲۰» باشد. از همان معرفی ...

محمد کریمی
نوشته شده توسط محمد کریمی | ۱۹ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۹

از فاینال فانتزی 7 (Final Fantasy VII) به عنوان یکی از تاثیرگذارترین بازی‌های ویدیویی یاد می‌شود و به همین خاطر طبیعی است که بازسازی آن پای ثابتِ «مورد انتظارترین عناوین ۲۰۲۰» باشد. از همان معرفی اولیه، بازی در قالب انحصاری برای پلی استیشن 4 معرفی شد اما مشخص بود که اسکوئر انیکس (Square Enix) هیچوقت چنین عنوان مهمی را انحصاری کامل کنسول‌های سونی نمی‌کند.

هنوز مدت زمان انحصاری بودنِ Final Fantasy 7 Remake معلوم نشده ولی با توجه به باکس آرت نسخه آمریکایی، بازی در ۳ مارس ۲۰۲۱ (۱۳ اسفند ۹۹) برای بقیه پلتفرم‌ها عرضه می‌شود. با توجه به اینکه ریمیک فاینال فانتزی 7 قرار است ۳ مارس ۲۰۲۰ (۱۳ اسفند ۹۸) به پلی استیشن 4 بیاید، بنابراین بازی تنها یک سال در انحصار کنسول سونی خواهد بود.

البته همین هم زمان کمی برای عنوانی به بزرگی فاینال فانتزی 7 به حساب نمی‌آید، به خصوص که در مارس سال آینده کنسول‌های نسل بعد از راه رسیده‌اند. اسکوئر انیکس در گذشته و به صورت غیر مستقیم پورت بازی را برای کنسول‌های بعدی تایید کرده بود.

به همین خاطر اگر زمانی که باکس آرت نشان داده درست باشد، بازی احتمالا در کنار ایکس باکس وان و کامپیوترهای خانگی همزمان روی پلی استیشن 5 و ایکس باکس بعدی نیز منتشر می‌شود. هرچند کمپانی اسکوئر انیکس هنوز واکنشی به باکس آرت نشان نداده و نمی‌توانیم چیزی را قطعی فرض کنیم.

فاینال فانتزی ریمیکی که سال آینده منتشر می‌شود، تازه اپیزود اول این بازی است. به خاطر گسترده بودن نسخه اصلی اسکوئر انیکس تصمیم گرفت تا بازی را در چندین اپیزود عرضه کند. تعداد اپیزودها هنوز مشخص نیست و حتی معلوم نشده که آن‌ها هم در انحصار کنسول‌های سونی هستند یا برخلاف اپیزود اول همزمان روی دیگر پلتفرم‌ها منتشر می‌شوند.

بازی نجات کودکان

بیشتر بخوانید:

تماشا کنید: ویجیاتو – سال آخر پلی استیشن 4

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی