ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

واکنش جی.جی.آبرامز به نقدهای منفی The Rise of Skywalker: سخت است همه را راضی نگه داشت

حق با هر دو طرف است

۰

برخلاف دو قسمت قبلی «حماسه اسکای واکر» که نقدهای مثبتی دریافت کردند، منتقدان آن‌قدرها با The Rise of Skywalker مهربان نبوده‌اند. فیلم از بین ۶۰ نقد توانسته میانگین امتیازی ۵۴ را در متاکریتیک به دست بیاورد و در وب‌سایت راتن تومیتوز هم تنها ۵۵ درصد از منتقدین از نهمین شماره استار وارز رضایت داشته‌اند.

منتقدان The Rise of Skywalker را ضعیف‌ترین قسمت از سه گانه «حماسه اسکای واکر» خوانده‌اند و جی.جی. آبرامز (J.J. Abrams) که کارگردانی این فیلم را به‌عهده داشته، به آن‌ها حق داده است:

من می‌گویم منتقدین فیلم درست می‌گویند اما مردمی که فیلم را بیشتر از هر چیزی دوست داشته‌اند هم حق دارند. راضی نگه داشتن بقیه، این کاری است که در هر صورت هر کسی سعی می‌کند انجام بدهد اما چگونه باید به آن رسید؟ مخصوصا برای چیزی مثل استار وارز.

به اعتقاد آبرامز اینکه بتوان همه را راضی نگه داشت، غیرممکن است. به خصوص در این زمان که هر چیزی می‌تواند اعتراضات بقیه را به همراه داشته باشد:

در دورانی به سر می‌بریم که انگار همه‌چیز می‌خواهد به خشم و عصبانیت منتهی بشود. نه فقط برای استار وارز، همه چیز. بنابراین می‌دانستیم که هر تصمیمی بگیریم، چه در قسمت طراحی، چه موسیقی یا چه روایت برای بعضی ها خوشایند خواهد بود و بعضی‌ها را هم ناراحت می‌کند.

نقدهای The Rise of Skywalkerاگرچه متقدان The Rise of Skywalker را طرد کردند ولی وضعیت فیلم بین طرفدارانِ مجموعه بهتر بوده و حداقل نسبت به The Last Jedi، به نظر می‌رسد آن را بیشتر دوست داشته‌اند. یکی از انتقاداتی که به The Rise of Skywalker شده این است که فیلم بیش از اندازه به تئوری‌های داستانی طرفداران اهمیت داده و خیلی زیاد به آن‌ها می‌پردازد.

با این عملکردی که The Rise of Skywalker از خودش به جا گذاشته باید دید دیزنی چه سیاستی را نسبت به دنباله‌های آن پیش می‌گیرد. دیزنی قرار بوده یک سه گانه جدید از استار وارز در سال‌های ۲۰۲۲، ۲۰۲۴ و ۲۰۲۶ اکران کند اما ظاهرا به خاطر تغییراتی در تیم سازنده مجبور شده تا برنامه‌هایش را عقب بیاندازد.

بیشتر بخوانید:

.کپی شد https://vgto.ir/22c

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...