GTA IV از دسترس کاربران استیم خارج شد [بروزرسانی: توضیحات راکستار گیمز]

اتفاق تکراری

۰

به‌روز‌رسانی:

پیرو از دسترس خارج شدن امکان خرید بازی GTA IV از طریق استیم، راکستار گیمز توضیحاتی داده که نشان می‌دهد این موضوع ارتباطی با لایسنس موسیقی یا لانچر اختصاصی آنها ندارد و ماجرا چیز دیگری است. راکستار در بیانیه خود نوشته:

Grand Thet Auto IV در ابتدا به صورت انحصاری برای پلتفرم Games for Windows Live ساخته شد. با قطع پشتیبانی از این پلتفرم از سوی مایکروسافت، امکان فراهم‌سازی کدهای اضافی برای فروش نسخه فعلی بازی میسر نیست. ما در تلاش هستیم گزینه دیگری را برای نشر GTA IV برای PC فراهم کنیم و به‌زودی آنها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.


اصل خبر: حداقل در زمان نگارش این خبر، اگر سری به صفحه بازی GTA IV در پلتفرم استیم بزنید، متوجه خواهید شد دیگر امکان خرید آن وجود ندارد و نمی‌توانید ماجراجویی تازه خود در لیبرتی سیتی را آغاز کنید. هرچند سایر بازی‌های راکستار از جمله GTA V هنوز در دسترس هستند.

ساعاتی پیش یکی از کاربران ResetEra متوجه شده در عین حال که صفحه استیم GTA IV همچنان وجود دارد، گزینه‌ای برای خرید دیده نمی‌شود. حتی نسخه Complete Edition این بازی هم غیر قابل خرید است و تنها بسته تجمیع شده Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City همچنان در دسترس قرار دارد.

کمپانی راکستار گیمز تا این لحظه هیچ توضیحی در این رابطه منتشر نکرده، اما گفته می‌شود یکی از دلایل این اتفاق معضل لایسنس موسیقی‌هایی است که در رادیوی این بازی پخش می‌شود، چرا که چنین اتفاقی اولین بار نیست که برای GTA IV رخ می‌دهد. برخی هم حدس می‌زنند ماجرا به لانچر اختصاصی راکستار مربوط باشد، ولی اصلا منطقی نیست و تقریبا محال به نظر می‌رسد که این استودیو بازی‌های خودش را از استیم بیرون بکشد.

در سال ۲۰۱۸ هم اتفاق مشابهی افتاد، چرا که حق امتیاز استفاده از چند موسیقی در این بازی منقضی شد، و استیم مجبور شد برای مدت موقتی فروش بازی را متوقف کند. این مسئله راکستار را مجبور کرد برخی از ساندترک‌های عنوان را به طور کامل حذف کند.

جالب است بدانید در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۲ هم چنین موضوعی به ترتیب برای GTA San Andreas و GTA Vice City پیش آمده؛ آنها در پی این ماجرا مجبور شدند نزدیک به ۱۷ موسیقی را از عناوین خود حذف کنند و برای مدتی هم فروش آنها را در استیم متوقف سازند.

ولی در هر صورت همان گونه که گفته شد، هنوز علت دقیق اتفاق جدیدی که برای GTA IV رخ داده اعلام نشده، ولی بدون شک بزودی از سوی توسعه‌دهندگان معلوم خواهد شد. فراموش نشود که نسخه‌های ایکس باکس 360 (قابل اجرا روی ایکس باکس وان) و پلی استیشن 3 این بازی هنوز قابل خریداری هستند.

بیشتر بخوانید:

تماشا کنید: همه چیز در مورد GTA VI

.کپی شد https://vgto.ir/2c4

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...