ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

مسعود کیمیایی در همراهی با مردم داغ‌دار از جشنواره فیلم فجر انصراف داد

کشاکش یک سرمایه‌دار و یک هنرمند

۱

«مسعود کیمیایی» کارگردان شناخته شده سینمای ایران، امسال با فیلم سینمایی «خون شد» به جشنواره فیلم فجر آمد و در لیست نهایی هیات داوران نیز برای حضور در بخش سودای سیمرغ قرار گرفت.

اما حالا این کارگردان نامدار که ساخت آثاری ماندگار مانند «قیصر»، «گوزن‌ها» و «اعتراض» را در کارنامه خود دارد، با اعلام اینکه «طرف مردم هستم» در همدردی با مردم و خانواده‌های داغ‌دار ساقط شدن ناشی از خطای انسانی نابخشودنی هواپیمای مسافربری، از حضور در جشنواره فیلم فجر انصراف داد و فیلم خود را بیرون کشید.

من امسال فیلمی ساختم به نام «خون شد» که در جشنواره فجر هست. من هیچ وقت اهل جشنواره نبودم و سمت و سویم همیشه مردم هستند و نگاه می‌کنم می‌بینیم که مردم روزگار سختی را می‌گذرانند و روزی نیست که خبرهای بد نشنویم. دلم نمی‌خواهد فیلمم در جشنواره فجر نشان داده بشود به دلیل تسلیتی که به این همه آدم دارم. مردمی که مسافر بودند.

ضمنا یکی دیگر از کارگردانان جوان و مطرح سینمای کشور هم قصد داشت بعد از اعلام اسامی راه یافته به بخش مسابقه، در واکنش به حوادث ناگوار و منزجرکننده اخیر انصراف دهد، اما هیات داوران جشنواره پیش‌دستی کردند و از ورود فیلم تازه این کارگردان به بخش سودای سیمرغ جلوگیری کردند.

نکته عجیب این ماجرا کشمکشی است که بین کارگردان و تهیه‌کننده فیلم «خون شد» ایجاد شده؛ جواد نوروزبیگی سرمایه‌گذار این فیلم گفته: «فیلم خون شد در جشنواره فیلم فجر حضور دارد و نمایش داده می‌شود اما با احترام به نگاه و نظر آقای کیمیایی، تقاضای ما این است که فیلم در بخش کارگردانی داوری نشود و در مابقی بخش‌ها، مورد قضاوت قرار گیرد».

گفتنی است انصراف‌های هنرمندان از جشنواره‌های هنری فجر گستره بیشتری دارد و بسیاری از فعالان و داوران بخش‌های مختلف جشنواره فیلم و موسیقی و عکس و هنرهای تجسمی فجر در طی این روزها انصراف خود را از حضور در این جشنواره‌ها اعلام داشته‌اند.

بیشتر بخوانید:

تماشا کنید: برنامه ویدیویی ویجیاتو – تئوری‌های فیلم جوکر

.کپی شد https://vgto.ir/2c9

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
مهدی آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
مهدی
مهمان
مهدی

اخه کجای دنیا برای یه حادثه کارگردان میاد فیلمشو از جشنواره میکشه بیرون ؟؟ هر چند که تهیه کننده اثر هم مخالفت کرده با کار سیاسی کیمیایی

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...