ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

دیزنی یکی دیگر از استودیوهای مهم فاکس را فروخت

خانه‌تکانی فاکس توسط دیزنی همچنان ادامه دارد

۰

کمپانی دیزنی (Disney)، استودیوهای بازی‌سازی فاکس قرن بیستم سابق بانام FoxNext را به کمپانی Scopely مستقر در شهر کالور سیتی، کالیفرنیا فروخته است؛ حیطه کاری کمپانی Scopely در ساخت بازی‌های موبایل است.

فاکس نت (FoxNext)، جز استودیوهای بازی‌سازی کمپانی فاکس قرن بیستم (این کمپانی در حال حاضر بانام قرن بیستم شناخته می‌شود.) بوده است که بعد از خرید عظیم فاکس قرن بیستم توسط دیزنی در سال گذشته میلادی، به زیرمجموعه‌های دیزنی تبدیل‌شده بود و امروز مطلع شدیم که دیگر در انحصار کمپانی بزرگ دیزنی نیست.

شهریورماه امسال گزارش‌شده بود که دیزنی به دنبال راه‌های برای فروش استودیو FoxNext است. استودیو FoxNext بیشتر به خاطر ساخت بازی Marvel Strike Force معروف شد. بنا بر گزارش‌های منتشرشده وب‌سایت ورایتی، دیزنی استودیو FoxNext را به کمپانی بزرگ Scopely فروخت. Scopely، سازنده بازی‌های موبایلی مانند The Walking Dead: Road to Survival و WWE Champions هست. در حال حاضر استودیو FoxNext بر روی بازی موبایل Avatar: Pandora Rising کار می‌کند. تیم اوبراین، رئیس کمپانی Scopely به وب‌سایت ورایتی گفت:

ما تحت تأثیر بازی‌های فوق‌العاده‌ای هستیم که توسط استودیو FoxNext ساخته‌شده بود.

بازی موبایل Marvel Strike Force در سال نخست انتشار، نزدیک به ۱۵۰ میلیون دلار درآمد کسب کرده بود. لازم به ذکر است که استودیو Cold Iron (زیرمجموعه FoxNext از سال ۲۰۱۸) نیز جز معامله بین دیزنی و Scopely هست؛ قبلاً اعلام‌شده بود که استودیو Cold Iron، بر روی بازی‌ای شوتر در دنیای Alien خواهد بود کار می‌کند، اما Scopely در نظر دارد که به‌محض نهایی شدن فروش استودیو FoxNext، این بازی را بفروشد. در حال حاضر استودیو Cold Iron متشکل از 50 نفر است.

فاکس نت دیگر در انحصار کمپانی بزرگ دیزنی نیست و به کمپانی Scopely فروخته شده است.

دیزنی طی چند سال گذشته، خود را از ساخت و توسعه بازی‌های بزرگ (AAA) دور کرده بود.

بیشتر بخوانید:

.کپی شد https://vgto.ir/2je

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...