ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

سونی در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۲ میلیارد دلار درآمد از طریق PSN کسب کرده است

یکی از بهترین سال‌های پلی استیشن، علی رغم افت نسبت به سال قبل

۰

سونی در سال ۲۰۱۹ درآمدی بیش از ۱۲ میلیارد دلار از طریق شبکه PlayStation Network داشته که شامل بازی‌های دیجیتال، بسته‌های الحاقی و سرویس‌های اشتراکی می‌شود.

این اطلاعات از طریق گزارش مالی سه ماه آخر سال گذشته سونی که دیروز منتشر شد به دست آمده‌اند. در مجموع، سونی ۱۲.۴۸ میلیار دلار از شبکه خود درآمد داشته است. از این مقدار ۹.۲۸ میلیارد دلار از طریق خریدهای داخل PSN مثل بازی‌های دیجیتال و بسته‌های الحاقی و ۳.۲ میلیارد دلار از طریق PlayStation Plus و PlayStation Now به دست آمده‌اند.

سال گذشته بین تمام سال‌های سونی، دومین سال برتر PSN از نظر درآمد بود که تنها کمی کمتر از ۱۲.۵۲ میلیارد دلار سال ۲۰۱۸ است. اما با این که فروش بازی‌های دیجیتالی برای ۲۰۱۹ کاهش داشت، سرویس‌های اشتراکی موفق‌ترین سال خود را پشت سر گذاشتند. سال گذشته سونی ۲.۸۱ میلیارد دلار از این بخش کسب کرد و در واقع این‌ها تنها بخشی هستند که سال به سال افزایش درآمد دیده‌اند.

در مجموع سونی با ۱۸.۷۲ میلیارد دلار از تمام بخش‌های پلی استیشن، دومین سال موفق تاریخ خود را از نظر درآمد گذرانده است. با این که این مقدار نسبت به مبلغ ۲۰.۴۳ میلیارد دلار سال ۲۰۱۸ افت داشته، اما از ۱۶.۷۷ میلیارد دلار سال ۲۰۱۷ بیشتر و دو برابر ۹.۵۱ میلیارد دلار سال ۲۰۱۳ است. اما با این حال، این اولین باریست که پلی استیشن با کاهش درآمد سال به سال مواجه شده است.

همچنین لازم به ذکر است که نسبت فروش بازی‌های دیجیتال به فیزیکی به ۵۰ درصد نزدیک شده که بیش از هر زمان دیگری است. به نظر می‌رسد که روز به روز بیشتر به پایان دوران بازی‌های فیزیکی نزدیک می‌شویم.

بیشتر بخوانید:

.کپی شد https://vgto.ir/2pk

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...