ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

الکترونیک آرتز قیمت بازی‌های قدیمی‌اش روی استیم را افزایش داد

مناطق آرژانتین و روسیه دیگر ارزان نیستند

۰

کمپانی EA همین تازگی‌هاست که پس از ۷ سال غیبت با بازی Star Wars Jedi: Fallen Order به استیم بازگشته، اما بازی‌های قدیمی‌ترش همواره روی این پلتفرم حضور داشتند و به فروش می‌رفتند.

حالا هم در اقدامی عجیب، این شرکت قیمت تمامی آن بازی‌ها را افزایش داده است. این افزایش قیمت منطقه به منطقه و بازی به بازی تفاوت دارد و به نظر تنها منطقه ایالات متحده است که هیچ فرقی به خود ندیده؛ به طور مثال، بازی Dead Space 2 که در ریجن انگلستان با قیمت ۱۵ پوند به فروش می‌رفت هم اکنون ۱۸ پوند شده، یا از همه عجیب‌تر بازی Sim City 4 که قیمتش دو برابر شده و حالا با ۱۸ پوند فروش می‌رود.

این مسئله شاید به خصوص برای کاربران ایرانی که مجبور به استفاده از ریجن‌های ارزان‌تری همچون روسیه و آرژانتین هستند خبر بدتری باشد، چرا که این ریجن‌ها بیشترین افزایش قیمت را به خود دیده‌اند. EA هم به نظر یک تغییر نگرش اساسی به سیاست‌های قیمت‌گذاری منطقه‌ای خود داده و اختلاف بین آن‌ها را به حداقل رسانده است. به طور مثال همان Dead Space 2 که تا پیش از این با قیمتی کمتر از ۴ دلار در ریجن آرژانتین به فروش می‌رفت، هم اکنون قیمتی معادل ۱۴.۸۱ دلار به خود می‌بیند.

حتی نکته عجیب‌تری هم وجود دارد و آن هم این است که اکثر این بازی‌ها حالا نسبت به سایر پلتفرم‌های پی‌سی قیمت گران‌تری دارند. حتی در برخی موارد نیز قیمت آن‌ها به دو برابر قیمتی که پلتفرم خود الکترونیک آرتز، یعنی Origin ارائه می‌دهد می‌رسد. جهت مشاهده قیمت بازی‌ها و نمودار تغییر قیمت‌هایشان، می‌توانید به سایت SteamDB مراجعه کنید و با کلیک روی پرچم هر منطقه، قیمت آن‌ها را مقایسه کنید.

جدا از این سیاست اخیر EA نیز پیش از این هم برخی شرکت‌ها اقدام به افزایش قیمت بازی‌های خود در ریجن‌های ارزان‌تر استیم کرده بودند. به طور مثال یوبیسافت در اوایل سال گذشته قیمت بازی‌هایش در ریجن آرژانتین را به شکل چشم‌گیری افزایش داد و آن‌ها را به قیمت اصلی بازی‌هایش نزدیک کرد.

بیشتر بخوانید:

تماشا کنید: برنامه ویدیویی ویجیاتو – چطور از بازی کسب درآمد کنیم؟

.کپی شد https://vgto.ir/2rg

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...