ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

GTA V پرفروش‌ترین بازی ژانویه ۲۰۲۰ در انگلستان بوده است

ساخته راکستار نمی‌خواهد از غافل‌گیری‌هایش دست بردارد

۱

بعد از آن موفقیت‌های عجیب و غریبی که GTA V در سال ۲۰۱۹ به دست آورد، حالا داده‌های GSD نشان می‌دهند که ساخته نسل هفتمی راکستار پرفروش‌ترین بازی ژانویه ۲۰۲۰ در انگلستان بوده است. این یعنی مدرن وارفر (Modern Warfare) و فیفا 20 که هر دو صدرنشین‌های ثابت انگلستان در چند هفته گذشته بودند هم نتوانستند از پسِ GTA بربیایند.

در انگلستان فروش GTA V در ژانویه ۲۰۲۰ بهتر از ژانویه ۲۰۱۹ بوده است

یکی از دلایلی که GTA V در گزارش ماهیانه GSD توانسته رتبه نخست پرفروش‌ترین بازی ژانویه را به دست بیاورد، احتساب نسخه‌های فیزیکی و دیجیتالی با هم است. در فروش هفتگی نسخه‌های دیجیتالی حساب نمی‌شود.

با توجه به اینکه ۵۷ درصد از فروش بازی‌های این ماهِ انگلستان دیجیتالی بوده، بنابراین منطقی به‌ نظر می‌رسد که در آمارهای هفتگی فیفا و مدرن وارفر صدرنشین بشوند و در گزارش GSD این GTA V باشد که گوی را از رقبا می‌دزدد.

جدا از اینکه اگر کلی نگاه نکنیم و فقط فروش فیزیکی را در نظر بگیریم، رتبه نخست را مدرن وارفر در اختیار دارد و در این دسته‌بندی GTA V جایگاهی بهتر از پنچم را نتوانسته به دست بیاورد؛ بخش زیادی از فروش GTA V دیجیتالی بوده است. در ادامه بد نیست نگاهی به لیست بازی‌های پرفروش ماه ژانویه در انگلستان بیاندازیم:

پرفروش‌ترین بازی، با احتساب نسخه‌های فیزیکی و دیجتالی

 1. Grand Theft Auto V
 2. Call of Duty: Modern Warfare
 3. FIFA 20
 4. Star Wars Jedi: Fallen Order
 5. Dragon Ball Z: Kakarot
 6. Star Wars Battlefront II
 7. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
 8. Red Dead Redemption 2
 9. Just Dance 2020
 10. Minecraft

پرفروش‌ترین بازی، با احتساب نسخه‌های فیزیکی

 1. Call of Duty: Modern Warfare
 2. Star Wars Jedi: Fallen Order
 3. FIFA 20
 4. Dragon Ball Z: Kakarot
 5. Grand Theft Auto V
 6. Luigi’s Mansion 3
 7. Just Dance 2020
 8. Mario Kart 8 Deluxe
 9. Borderlands 3
 10. Minecraft

پرفروش‌ترین بازی، با احتساب نسخه‌های دیجتالی

 1. Grand Theft Auto V
 2. Call Of Duty: Modern Warfare
 3. FIFA 20
 4. Dragon Ball Z: Kakarot
 5. Star Wars Battlefront II
 6. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
 7. Star Wars Jedi: Fallen Order
 8. EA Sports UFC 3
 9. Monopoly Plus
 10. Uno

دو هفته پیش Take-Two در گزارش مالی‌اش اعلام کرد که GTA V فروش کلی‌اش را به ۱۲۰ میلیون نسخه رسانده، اگر این رقم را کنار آمارهای قدیمی بگذاریم بازی در سال ۲۰۱۹ توانست ۲۰ میلیون نسخه بفروشد. کجای این ۲۰ میلیون نسخه عجیب به‌نظر می‌رسد؟ در این شش سال و نیمی که بازی منتشر شده، ۲۰۱۹ دومین سال پرفروش GTA V بوده است.

بین کنسول‌ها همانطور که انتظار می‌رفت نینتندو سوییچ توانسته هم از دیدگاه فروش و هم از لحاظ تعداد دستگاه موفق‌ترین دیوایس بازارِ انگلستان در ژانویه ۲۰۲۰ باشد. در میانِ نسخه‌های مختلف نینتندو سوییچ هم نینتندو سوییچ لایت بهترین عملکرد را از خودش به جا گذاشته، آن هم در حالی که در این ماه کنسول با کمبود موجودی مواجه شد.

در میان ناشرها نیز الکترونیک آرتز با ۱۵ درصد بیشترین سهم از فروش بازی‌ها (فیزیکی و دیجیتالی) را در اختیار داشته است. البته فروش دیجیتالی بازی‌های انحصاری نینتندو در این گزارش محاسبه نشده و اگر بخواهیم فقط فروش فیزیکی را ملاک قرار دهیم، لقب موفق‌ترین ناشر ماه را باید به نینتندو بدهیم.

۴۲.۷ درصد از فروش بازی‌ها روی پلی استیشن 4 بوده و سهم ایکس باکس وان هم ۲۶.۱ درصد است. در رتبه سوم نیز نینتندو سوییچ با ۱۶.۳ درصد قرار دارد. البته باز تکرار میکنم، در این گزارش فروش دیجیتالی بازی‌های انحصاری نینتندو لحاظ نشده و اگر آن‌ها هم حساب می‌شدند، شاید نتیجه متفاوت‌تری را حداقل برای رتبه دوم می‌دیدیم.

.کپی شد https://vgto.ir/2z8

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
وحید آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
وحید
مهمان
وحید

به نظرم راکستار باید به این قدر فروش راضی باشه و زودتر به سمت نسخه بعدی GTA بره یعنی GTA 6 که فکر میکنم چند سالی در حال ساخت باشه. چی میشه یه تریلر واقعی از GTA بعدی ببینیم 🙂

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...