ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

کازوهیسا هاشیموتو، خالق رمز معروف Konami Code در سن ۶۱ سالگی درگذشت

صنعت بازی‌سازی یکی از معروف‌ترین افرادش را از دست داد

۰

کمپانی کونامی (Konami) اعلام کرد که کازوهیسا هاشیموتو (Kazuhisa Hashimoto)، خالق رمز مشهور و محبوب Konami Code در سن ۶۱ سالگی درگذشت.

اگر جز گیمرهای با تجربه هستید، پس باید رمز معروف بازی قدیمی و محبوب Winning Eleven بر روی پلتفرم پلی‌استیشن ۱ را نیز به یاد داشته باشید؛ با واردکردن این رمز مخصوص می‌توانستید که تیم های منتخب جهان و اروپا را بازی کنید و تا ساعت‌ها با دوستان خود مشغول شوید.

کازوهیسا هاشیموتو (Kazuhisa Hashimoto)، خالق رمز مشهور و محبوب Konami Code در سن ۶۱ سالگی درگذشت

طبق توییت تازه منتشرشده کمپانی کونامی، کازوهیسا هاشیموتو، خالق و سازنده رمز مشهور Konami Code در سن ۶۱ سالگی درگذشته و این خبر برای کسانی که به رمز کازوهیسا هاشیموتو عادت کرده بودند، خبری بسیار ناراحت‌کننده است؛ کونامی در مورد خبر مرگ کازوهیسا هاشیموتو این‌گونه نوشته بود:

امروز درنهایت تأسف شنیدیم که کازوهیسا هاشیموتو، تهیه‌کننده بااستعدادی که برای اولین بار Konami Code را ساخت، از دنیا رفته است. یاد و خاطراتمان در کنار خانواده و دوستانش خواهد بود. روحش در آرامش باشد.

کازوهیسا هاشیموتو برای اولین بار در سال ۱۹۸۳ بود که به کمپانی کونامی ملحق شد و مدتی کمی بعد از به بخش بازی‌های کنسولی کمپانی اضافه شد. بخش بازی‌های کنسولی کونامی، جایی بود که کازوهیسا هاشیموتو بر روی عناوین Track & Field، Goonies و Mystical Ninja کارکرده بود و بالاخره در بخش بازی‌های کنسولی، این سازنده مشهور Konami Code را خلق کرد؛ درحالی‌که داشت بر روی پورت بازی Gradius (نسخه پلتفرم NES) کار می‌کرد.

کازوهیسا هاشیموتو متوجه شد که این بازی آرکید شوتر، بسیار سخت و طاقت‌فرسا است و بنابراین و با قبول مسئولیت، کد مشهور بالا، پایین، بالا، پایین، عقب، جلو، عقب، جلو B، A را ساخت و باعث شد که روند بازی برای بازیکن آسان‌تر شود.

بیشتر بخوانید:

 

.کپی شد https://vgto.ir/32e

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...