ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

اجباری شدن رمز پویا درآمد بازی‌های موبایل را بین ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش داده است

تاثیرات منفی رمز پویا روی کسب و کارهای ایرانی

۰

از ماه گذشته روندِ اجباری شدنِ رمزِ پویا کم کم جدیت بیشتری به خودش گرفت و هرچند همچنان این امکان وجود دارد که کاربران خریدهای اینترنتی تا سقف صدهزارتومان را بدون رمز پویا انجام بدهند اما ظاهرا این مسئله هم باعث نشده تا درآمد اپلیکیشن‌های ایرانی تحت تاثیر قرار نگیرد.

آنطور که توییت امین امیرشریفی، مدیرعامل کافه بازار، نشان می‌دهد درآمد هفتگی توسعه‌دهندگان این مارکت در بازه زمانی ۱۹ تا ۲۵ بهمن بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش داشته و در این میان هم بازی‌ها با ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهشِ فروش، بیشترین ضربه را از اجباری شدن رمز پویا خورده‌اند.

رمز پویا

دو هفته پیش هم «امیرحسین ناطقی» هم‌موسس و مدیرعامل Quiz of Kings در توییترش به صدمه وارد شده از سوی ماجرای اجباری شدن رمز پویا به بازی اشاره کرد و گفت که یک هفته بعد از اجبار فعال‌سازی رمز پویا درآمد Quiz of Kings نزدیک به ۳۰ درصد کاهش داشته است. البته امیرشریفی در ادامه توییتش اضافه کرد که وضعیت فروش اپ‌های کافه بازار رو به بهبود قرار دارد:

از ابتدای طرح، تلاش کردیم تا در ارتباط نزدیک با نهادهای بانکی، اشکالات اجرایی طرح را بیان کنیم و پیشنهادهایی ارائه دهیم. در حال حاضر افت درآمد رو به کاهش است که نشان میدهد با برنامه‌ریزی بهتر اجرای طرح، امکان کاهش اثرات منفی آن وجود داشت.

امیدوارم در تصمیمات آینده اثرات آن بر کسب و کارها، آن هم در این شرایط سخت، دقیق‌تر بررسی شود.

اجباری شدن رمز پویا در راستای جلوگیری از سرقت‌های سایبری صورت گرفته و در نگاه کلان اقدامی شایسته و مثبت تلقی می‌شود اما مثل همیشه زیرساخت‌های کافی برای اجباری شدن این موضوع فراهم نشده و آموزش‌های لازم و کافی نیز در اختیار کاربران قرار نگرفته و از طرفی نحوه اجرا نیز بدون اشکال نبود.

بیشتر بخوانید:

.کپی شد https://vgto.ir/32j

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...