ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

بایوور در حال ساخت بازی جدیدی از یکی از «بهترین» فرنچایزهای خود است

بایوور به تازگی یک آگهی شغلی قرار داده که تایید می‌کند آن‌ها یکی از بزرگ‌ترین فرنچایزهای خود را بازمی‌گردانند. این آگهی اول از همه توسط وبسایت SegmentNext مشاهده شد. آن‌ها به دنبال یک کارگردان فنی ...

رایان زجاجی
نوشته شده توسط رایان زجاجی | ۸ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۰

بایوور به تازگی یک آگهی شغلی قرار داده که تایید می‌کند آن‌ها یکی از بزرگ‌ترین فرنچایزهای خود را بازمی‌گردانند.

این آگهی اول از همه توسط وبسایت SegmentNext مشاهده شد. آن‌ها به دنبال یک کارگردان فنی می‌گردند که به عنوان «مهندس ارشد» به ساخت بازی کمک کند. او همچنین باید فردی باشد که در «توسعه، دیباگینگ و بهینه‌سازی بازی‌های کلان‌بودجه روی پی سی یا کنسول» تجربه داشته باشد.

منظور از «یکی از بزرگ‌ترین فرنچایزها» می‌تواند Mass Effect باشد. پس از عرضه ناامیدکننده Mass Effect: Andromeda، الکترونیک آرتز تا مدتی برنامه‌های خود برای این فرنچایز محبوب را لغو کرد. اما پس از یکی دو سال، گزارش‌هایی منتشر شد که استودیوی اصلی بایوور در ادمونتون در حال ساخت مس افکت جدیدی به رهبری مایک گمبل است. گمبل روی سه‌گانه اصلی و همچنین اندرومدا کار کرده بود و در توییتر خود نیز تایید کرده که به عنوان کارگردان در پروژه معرفی‌نشده بایوور حضور دارد.

البته شاید هم منظور آن‌ها همان Dragon Age 4 باشد. بایوور در گیم آواردز سال ۲۰۱۸ ساخت نسخه بعدی دراگون ایج را به طور رسمی تایید کرد. اما از آن موقع تاکنون بازی در سکوت فرو رفته و صرفا می‌دانیم که حداقل تا دو سال آینده عرضه نخواهد شد. حتی گزارشی هم توسط جیسون شرایر از کوتاکو منتشر شد که ساخت بازی به کل ریبوت شده است.

با توجه به مطرح شدن تجربه کار روی بخش چندنفره به عنوان سابقه کاری، احتمال این که این پروژه مربوط به مس افکت باشد بیشتر است. مس افکت 3 و اندرومدا هر دو دارای بخش‌های چندنفره‌ای بودند که به طرز جالبی توانستند طرفداران خود را پیدا کنند. اما نسخه آخر دراگون ایج، یعنی Inquisition هم شامل یک جور بخش چندنفره می‌شد و بعید نیست که نسخه چهارم هم شامل حالت مشابهی باشد.

فعلا جدا از دراگون ایج 4، تنها چیزی که بایوور کار روی آن را رسما تایید کرده بازسازی Anthem است. انتم که با اختلاف یکی از ناامیدکننده‌ترین بازی‌های سال پیش بود، ماه‌ها در سکوت فرو رفت و آپدیت‌هایش هم به مرور کمتر، کمتر و در نهایت کاملا متوقف شدند. تا این که کیسی هادسون اعلام کرد که آن‌ها می‌خواهند انتم را به همان چیزی که باید می‌بود تبدیل کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی