ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

با وجود افزایش درآمد، تعداد تماشاگران سینمای ایران در سال ۹۸ کاهش پیدا کرد

کرونا کار خودش را کرد

۱

به گزارش سینماتیکت، میزان درآمد سینماهای کشور طی سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷ افزایش پیدا کرده اما همزمان شاهد کاهش تعداد تماشاگران هستیم.

سینماهای کشور در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد رشد فروش را تجربه کردند، با این وجود با ۶ درصد کاهش مخاطب مواجه شدند.

فروش سینماها در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ افزایشی نزدیک به ۵۳ میلیارد تومان داشت با این وجود تعداد مخاطبان سینما بیش از ۲ میلیون نفر کمتر شده است.

این اتفاق چندان دور از انتظار نبود زیرا در هفته ابتدایی اسفند شاهد تعطیل تمام سینماهای کشور به خاطر جلوگیری از گسترش ویروس کرونا بودیم؛ اتفاقی که همچنان برای حفاظت از جان شهروندان ادامه دارد.

طی این سال پرفروشترین فیلم سینمای ایران هم تغییر کرد و فیلم مطرب با بازی پرویز پرستویی و الناز شاکردوست توانست با کنار زدن فیلم هزارپا به پرفروشترین فیلم تاریخ سینمای ایران تبدیل شود.

انتظار می‌رفت که فیلم‌هایی مثل خوب بد جلف ۲ و شنای پروانه بتوانند روند خوب افزایش فروش فیلم‌ها را در سال ۹۹ ادامه دهند اما با توجه به تعطیلی سینما در هفته‌های اخیر، چنین اتفاقی رخ نداد.

در این میان فیلم‌هایی مثل جهان با من برقص و جان‌دار هم هستند که اکران آن‌ها ناقص باقی مانده. باید منتظر ماند و دید که این فیلم‌ها مانند فیلم جدید ابراهیم حاتمی‌کیا یعنی خروجفیلم جدید ابراهیم حاتمی‌کیا یعنی خروج مستقیم به شبکه نمایش خانگی خواهد آمد یا شاهد اکران آن‌ها بعد از بازگشت شرایط به وضعیت عادی هستیم.

سینماهای ایران و سرتاسر جهان در سال جاری با چالش بزرگی برای ادامه دادن فعالیت‌های خود روبرو هستند. تعطیلی به خاطر ویروس کرونا تعداد زیادی از سینماها را به مرز ورشکستگی رسانده و کمپانی‌های ساخت فیلم هم از تاثیرات مخرب این ویروس مرگبار در امان نبوده‌اند.

.کپی شد https://vgto.ir/3nm

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
Javad آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Javad
مهمان
Javad

ای کاش کلا نابود شه با اون فیلماشون

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...