ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

هرآنچه باید درباره رزیدنت اویل 8 بدانید

گامی رو به جلو با برداشتن گامی به عقب

۱۹

به تازگی انبوهی از اطلاعات تازه راجع به بازی رزیدنت اویل 8 در فضای مجازی منتشر شده. درحالی که ظاهرا با رونمایی رسمی بازی فاصله‌ای نداریم، Resident Evil 8: Village -نامی که در شایعات مختلف به آن اشاره شده- قرار است یکی از بزرگ‌ترین شانس‌های ما برای مشاهده تغییراتی باشد که کپکام می‌خواهد در این سری باقدمت به وجود آورد. در حال حاضر سه سال از عرضه بازی سنت‌شکن Resident Evil 7: Biohazard می‌گذرد و پس از نوستالژی‌بازی با دو نسخه ریمیک، حالا مشتاقیم ببینیم کپکام چه تم‌ها، سیستم‌ها و مکانیک‌های تازه‌ای در آستین دارد.

افشاگری‌ها حاکی از این بوده‌اند که Resident Evil 8: Village یک تجربه ترسناک با موضوعات فرقه‌ای خواهد بود که بر المان‌های مرموز و فرابشری اتکا دارد. همین برای هیجان‌زدن شدن‌مان کافیست، اما به این هم اشاره دارد که احتمالا به همان لوکیشن‌ها و سیستم‌هایی بازگردیم که Resident Evil 4 را تبدیل به عنوانی افسانه‌ای کردند. اگر صادق باشیم، شایعات Resident Evil 8: Village نوید نسخه‌ای جدید را می‌دهند که رزیدنت اویل 4 را به تکامل خواهد رساند و در عین حال، حس و حال رزیدنت اویل 7 را حفظ خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

اندکی گمانه‌ بزنیم و حال کنیم

رزیدنت اویل 8

پیش از اینکه وارد جزییات شویم، باید گفت که اکانت توییتری AestheticGamer و وب‌سایت Biohazard Declassified اصلی‌ترین منابع گزارش‌های اخیر بوده‌اند. این دو منبع که معمولا سابقه خوبی در انتشار زودهنگام اخبار داشته‌اند، اطلاعات خود را از برنامه «سفیر رزیدنت اویل» در کپکام به دست آورده‌اند.

سازندگان رزیدنت اویل در قالب این برنامه، به گیمرها اجازه می‌دهند که به نسخه‌های ابتدایی بازی دسترسی داشته و نظرشان را نسبت به آن‌ها اعلام کنند. طبیعتا همان گیمرها مجبور به امضای قرارداد عدم افشا نیز هستند و بنابراین در این لحظه از زمان، هرآن‌چه می‌گوییم بیشتر شایعه است تا حقیقت مطلق. این را هم باید افزود که کپکام معمولا از تغییرات ناگهانی در روند توسعه ابایی ندارد و شاید برخی از اطلاعات مربوط به ورژن‌های قدیمی بازی بوده و اکنون دیگر جایی در رزیدنت اویل 8 نداشته باشند.

رزیدنت اویل 8 درست مانند نسخه قبلی قرار است از زاویه دید اول‌شخص دنبال شود. برخلاف رزیدنت اویل 7 اما تمرکزی مضاعف بر محیط‌های بسته درون خانه‌ای تسخیرشده نخواهد داشت و در عوض ما را به اروپا و یک روستای کوچک می‌برد که قلعه‌ای بزرگ روی آن سایه انداخته. دشمنان بازی متفاوت از هرآن‌چیزی خواهند بود که قبلا در این بازی دیده‌ایم. یک نوع دشمن تعقیب‌کننده، پیچش‌های داستانی، بازگشت ناگهانی برخی کاراکترهای قدیمی و تعادلی درست بین اکشن و استرس از جمله ویژگی‌های بازی است. اگر دارید به این فکر می‌کنید که تمام این‌ها بسیار شبیه به رزیدنت اویل 4 به نظر می‌رسد، باید بگوییم که تنها نیستید.

رزیدنت اویل 8

در واقع شباهت‌ها به رزیدنت اویل 4 همین‌جا به پایان نرسیده و گزارش‌های اخیر می‌گویند کپکام به دنبال ادغام رابط کاربری محدود رزیدنت اویل 7 با سیستم اینونتوری محبوب رزیدنت اویل 4 بوده. با گزارش‌هایی که می‌گویند رزیدنت اویل 8 در ابتدا قرار بوده Resident Evil: Revelations 3 باشد -سری رولیشنز معمولا رویکردی سنتی‌تر در تم‌ها و ایده‌ها نسبت به نسخه‌های شماره‌دار دارد- احتمالا جای تعجب نداشته باشد که تیم کپکام برخی از ارکان اصلی رزیدنت اویل 4 را دگرگون کرده تا فونداسیون تجربه‌ای مدرن را بنا کند.

کافیست همین حالا دوباره به سراغ رزیدنت اویل 4 بروید که ۱۵ سال از عمرش می‌گذرد و همچنان تجربه‌ای موش و گربه‌ای در بقایای یک روستای دورافتاده و همینطور قلعه‌ای بزرگ خواهد داشت که همچنان خون را در رگ‌ها به جوش می‌آورد. شنیدن بازگشت رزیدنت اویل ۸ به چنین لوکیشن‌هایی، اما با تمرکز بر فرقه‌گرایی و مواد توهم‌زا به عنوان ستون فقرات دشمنان، سناریو و روایت داستان، برای اینکه از مسیر جدید رزیدنت اویل هیجان‌زده شویم کافیست.

AestheticGamer یک سکانس را در گیم‌پلی بازی توصیف می‌کند که می‌توانست جایی در رزیدنت اویل 4 داشته باشد، اگر تکنولوژی مورد نیاز آن زمان در دسترس بود. او روستایی را تصویر می‌کند که زامبی‌هایی با تم قرون‌وسطایی در آن به سراغ‌تان می‌آیند -زامبی‌هایی با زره و شمشیر در کنار انسان‌های جهش‌یافته‌ای که شکلی هیولاوار به خود گرفته‌اند- و گیمر را بی‌رحمانه تحت فشار قرار می‌دهند. گفته می‌شود بازی روندی دائما فرسایشی خواهد داشت. گیمر باید راه‌های مختلف را در محیط ببندد، از میان گروهی عظیم از دشمنان عبور کند و به شکلی ناامیدانه به دنبال بقا و رسیدن به قلعه باشد. اگر همه این‌ها واقعی باشد، رزیدنت اویل می‌خواهد بار دیگر ماهیت ژانر وحشت و بقا را از نو تعریف کند.

رزیدنت اویل 8

به نظر می‌رسد بازی دائما با این ایده کلنجار خواهد رفت که وجود یا عدم وجود اعتماد در پیرامون‌تان همواره در ریسک خواهد بود و این تنفس یک هوای تازه در بطن رزیدنت اویل خواهد بود. یکی از بزرگ‌ترین ناامیدی‌ها راجع به رزیدنت اویل 4 این بود که هیچوقت نتوانستیم بینش اصلی شینجی میکامی که ایده‌ها و تمی مشابه داشت را تجربه کنیم. در این ایده ابتدایی قرار بود لئون اس. کندی وارد راهروهای تودرتوی قلعه‌ای قرون وسطایی شود که او را دچار توهم می‌کند و شبحی تک‌دست هم وجود داشت که این قلعه را تسخیر خود درآورده بود. میکامی این ایده‌ها را بعدا در بازی The Evil Within و نسخه دنباله‌‌اش کندوکاو کرد.

به همه این‌ها یک دشمن در قالب نوعی جادوگر را اضافه کنید که بنابر توصیفات، آنقدرها متفاوت از مارگریت در رزیدنت اویل 7 نخواهد بود. یک دشمن دیگر هم همواره در تعقیب‌تان خواهد بود – چیزی شبیه به تایرنت، نمسیس، جک بیکر یا Chainsaw Man- که به صورت عادی قابل کشتن نیست. افشاگران می‌گویند The Witch در سراسر گیم‌پلی حضور خواهد داشت و پیش از هر حمله، صدای خنده‌اش طنین‌انداز در محیط خواهد شد. موضوع هرچه باشد، تمام ماجرا بسیار ترسناک و استرس‌آور به نظر می‌رسد.

قدم بعدی

رزیدنت اویل 8

در حال حاضر که این مطلب نوشته می‌شود همچنان منتظر رونمایی رسمی از Resident Evil 8: Village هستیم – اما این اطلاعات تکه‌پاره، به شکلی حداقلی نشان می‌دهد که کپکام چه مسیری برای فرنچایز خود در ترسیم کرده است. اگرچه در ظاهر به نظر می‌آید رزیدنت اویل 8 مسیری کاملا متفاوت با پیشینیان خود دارد -حتی بیشتر از رزیدنت اویل 7- و استودیو علاقه‌مند به گسترش هرچه بیشتر پس‌زمینه داستانی رزیدنت اویل است.

افشاگری‌ها نشان می‌دهد رزیدنت اویل 8 در سه‌ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۱ و روی کنسول‌های نسل فعلی و نسل بعدی عرضه خواهد شد. هنوز مشخص نیست کاراکتر اصلی بازی چه کسی خواهد بود، ایتن و کریس ردفیلد محتمل‌ترین گزینه‌ها به نظر می‌رسند. اما آنچه مشخص است اینکه اگر گزارش‌ها حقیقت داشته باشند، بازی با هدف اعمال تغییرات اساسی در آینده فرنچایز طراحی شده؛ همان اهدافی که قبلا به ساخت رزیدنت اویل 4 و رزیدنت اویل 7 منجر شد.

منبع: GamesRadar

.کپی شد https://vgto.ir/3ov

19
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
10 نظرات
9 پاسخ ها
1 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
16 نویسندگان دیدگاه
GamerMahاهورا پارسیاShayansoroshgreed آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Mah
مهمان
Mah

من اویل رو توی سری کلاسیکش میبینم. ۰,۱,۲,۳ بنظرم اینا محشر بودن، حتی نسخه کد ورونیکا هم خوب بود. اویل ۴ با اینکه بازی خوبی بود اما خیلی از چیزا رو توی سری تغییر داد که باعث شد سری های بعد ازش پیروی بکنن و چیز جالبی از آب درنیان. کپ کام اگه دیگه کاری به سری ایول نداشت و میرفت این بازیهاش رو با یه اسم دیگه می‌ساخت واقعا خوب میشد. ریمک دو و سه، مخصوصا سه واقعا بد بودن. حتی نمیتونم توصیف کنم چقدر ناامید شدم. امیدوارم هرگز نخواد ۰،۱ رو هم ریمیک کنه. خیلیا الان میگن اویل… ادامه مطلب »

Gamer
مهمان
Gamer

ببین شاید باورت نشه ولی من کاملا باهات موافقم. اما یه سری جاها اشتباه می کنی. رزیدنت ایول ۳ ریمیک بد بود اما ۲ ریمیک نه. اگه یه بازی نخواد پیشرفت کنه که تکراری و خسته کننده و شاید حتی بد بشه. ببین درسته رزیدنت ایول های کلاسیک خیلی خوبن اما اگه بازی قرار نباشه طی این همه سال پیشرفت کنه که کهنه میشه. منظورم اشتباه نگیر نمیخوام بگم بازی باید سنت شکنی کنه،بلکه منظورم اینه که بازی باید پیشرفت کنه اما تو همون چارچوب کلاسیک. یکی از نمونه هاش اساسین کرید ها. خب کلاسیک هارو ببین و حالا یه… ادامه مطلب »

soroshgreed
کاربر
soroshgreed

به نظرم کپکام باید برگرده و داستان شرکت آمبرلا و گروه کارکتر های خیلی معروف بازی مثل اِیدا و لئون و کریس رو ادامه بده… اگر قرار باشه کلا روش و سمت و سو بازی مثل چیزی که تو ۷ دیدیم عوض بشه یهویی بهتره که اسم دیگه ای روی بازی بزاره واقعا کی مجبورشون کرده با اسم بازی رزیدنت ایول بازی هایی با داستان ها و حتی سبک های مختلف ساخته بشه؟ البته اگه شایعه نباشه

اهورا پارسیا
مهمان
اهورا پارسیا

بابا خسته شدیم دیگه بسه من چند ساله دارم بال بال میزنم لیون کندی رو بیارن تو بازی جدیدشون نمیارم از دوربین اول شخص هم خیلی بدم میاد به نظر من اویل ۴ تا ۶ جزو بهترین‌ها بودن من نمی‌دونم شاید شما ها اینطوری نباشید من دوست دارم بازی اکشن باشه بیشتر یه چیزی تو مایه های دد رایزینگ دوست دارم زامبی بکشی حال کنی تا حد امکان هم چندش نباشه مثل رزیدنت اویل ۲ ریمیک ترف دلو رودش بریزه کفه زمین دهنش کلا جر بخوره من فقط اکشن دوست دارم مثل اویل ۴ تا ۶ خیلی ها گفتن اویل… ادامه مطلب »

Shayan
مهمان
Shayan

داداشم رزیدنت اویل۶ اکشن بی صروته بود ولی اره قبول دارم رزیدنت اویل نباید اول شخص باشه و اکشنی بازی هم مثل اویل ۴ باشه نه اویل ۶ و شخصیت ایتن هم قابل قبول نیست و اینکه خشونت یکی چیزهایی که باید یک رزیدنت اویل داشته باشه دقت کنی رزیدنت اویل ۴ هم به اندازه ۲ ریمیک خشونت داشت مثلا یارو اره برقی به دسته که سرمون رو از جا میکند

اهورا پارسیا
مهمان
اهورا پارسیا

من رزیدنت اویل ۲ ریمیک رو تا سه مرحله بازی کردم منظورم از خشونت این بو که مثلاً مرحله اول رزیدنت اویل ۲ ریمیک رو یادته که لیون کله یه زامبی رو با دست میاره بالا میبینه دهن لسه یارو کلان جر خورده یا اون پلیسه که از زیره کرکره می‌کشی بیرون زامبی ها قسمت پایینی بدنش رو کلان کندن فقط کمر به بالای یارو اومد بیرون رزیدنت اویل ۴ دیگه تهش اون یارو کوره که یه انکبوتی شکل پشتش داره سرتو قط می‌کنه منظورم خشونت نیست چندش بودن بازی هست راستی شماها چند بار رزیدنت اویل ۴ رو تموم… ادامه مطلب »

بهرام
مهمان
بهرام

من دارم RE HD remastered را بازی میکنم که ریمیک نسخه اول است. عجب اتمسفری داره و تازه یادم افتاد رزیدنت ایول چی بود که ما بازی می کردیم. پیشنهاد می کنم یه جوری برید این بازی را تجربه کنید. انگار یکی داره تو مسیر بازی همش گلویتان را فشار میده. هنوز نمی دانم باید از سازنده توقع داشته باشیم که برای ما چنین فضایی را خلق کند یا نه. شاید اگر بخواند تجربه و حس این بازی را برای ما تکرار کنند شاید مجبور باشند همین بازی را همش ریمیک کنند. اگر می خواستند همان حس نسخه اول و… ادامه مطلب »

امیرحسین
مهمان
امیرحسین

امیدوارم اول شخص نباشه

مهدی
مهمان
مهدی

چون کپکام داره ازشخصیت های اصلیش مثل لیان جیل فاصله میگیره وشخصیتشوداده به یه تازه کارکه هیچکس ندیدتش.تواویل۷که اول شخص بود ایتین ندیدیمش.یک اشتباه محضه که ایتین شخصیته اصلی باشه.وافتضاح میکنه اویل۸توشخصیت وگرنه همه چی بازی خوبه

Ramin koozegary
مهمان
Ramin koozegary

رزیدنت اویل اگه همش بخواد از لیان و جیل و…
استفاده کنه که میشه DMC
اوردن شخصیت جدید به نام ایتن یک برد ۱۰۰% بود
برای اینکه نشون بده همش لئون و کریس نمیتونن قهرمان بازی باشن.
البته کپکام هم فکر خوبی کرد و کریس ردفیلد رو اورد و یک dlc جداگونه گذاشت تا طرفدارای قدیمی ناراحت نشن از نبود کاراکتر قدیمی…

مهدی
مهمان
مهدی

شمادرست میگی.من میگم ایتین باشه ولی اول شخص نباشه.بعدم لیان خیلی وقته ندیدیمش به جزریمیک۲.وایتین نبایدقهرمان بگیرن.شخصیتی مثل ایدا وبقیه به هرحال امیداوارم سوم شخص باشه

مهدی
مهمان
مهدی

همه چیش پش خوبه.ولی این ایتین خراب میکنه همه چیرو

ehsansh8964
کاربر
ehsansh8964

تصمیم هوشمندانه‌ای از سمت کپکام که میخواد دو تا از اتمسفرای بی نظیر سری رزیدنت اویل رو باهم ترکیب کنه : رزیدنت اویل ۴ و رزیدنت اویل ۷

appa-
کاربر
appa-

هر خبری که ازش میاد بیشتر یاد اتمسفر re4 میفتم واسه همین خیلی بهش امید دارم و به عنوان ی طرفدار قدیمی مجموعه از تغییری که باعث پیشرفت بشه استقبال می کنم ولی تغییرات نباید طوری باشه که نشه اسمشو گذاشت resident evil….

اریا
مهمان
اریا

کی تو ویجیاتو نظر میذاره؟

MASIX WINER
مهمان
MASIX WINER

شما خفه بشی کسی نمیگه حال هستی

وحید
مهمان
وحید

این حرفت یعنی چی واقعا کی تو ویجیاتو نظر میذاره؟ بیشعوری هم حدی داره!ویجیاتو یکی از بهترین سایت ها در حوزه اخبار بازی هستش، من همیشه سایتشون رو دنبال میکنم عالیه. تو نظر نده نمیگن لالی.

Mehran Sb
مهمان
Mehran Sb

اتفاقا نویسنده های این سایت به قدری خلاقانه مطالب رو ارائه می کنند و همینطور حرف دل خیلی از ما رو در قالب یک مقاله بیان کردند که در نظر من مخاطب، دید مثبتی از خودشون بجا گذاشتند.
اتفاقا به همین دلیل من خودم بیشتر رغبت میکنم اینجا نظر بدم. اینکه بهت احترام میذارند و سانسور نمی کنند حرفاتو، بده؟

Morteza0935
مهمان
Morteza0935

من

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...