ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و گزارش‌ها

سونی تغییر در قوانین انتشار محتوای پلی استیشن 4 را تکذیب کرد

چند روز قبل وال استریت ژورنال گزارشی منتشر کرد که بر طبق مستندات مدعی می‌شد کمپانی سرگرمی‌های سونی اخیراً با سخت‌گیری خیلی زیاد، محتوای پررنگ جنسی را در بازی‌های پلی استیشن 4 سانسور می‌کند! این ...

حسین آدینه
نوشته شده توسط حسین آدینه | ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴

چند روز قبل وال استریت ژورنال گزارشی منتشر کرد که بر طبق مستندات مدعی می‌شد کمپانی سرگرمی‌های سونی اخیراً با سخت‌گیری خیلی زیاد، محتوای پررنگ جنسی را در بازی‌های پلی استیشن 4 سانسور می‌کند! این مسئله باعث شد برخی از کارشناسان تصور کنند تغییراتی در قوانین و شرایط بازنشر محتوای کنسول بازی ژاپنی‌ها ایجاد شده است.

اما شب گذشته وب سایت گیم اسپارک به نقل از سخنگوی سونی عنوان کرد هیچ قانون یا محدودیت جدیدی در بستر نشر بازی‌های ویدیویی روی پلی استیشن 4 اعمال نشده، بلکه از قبل قوانین مرتبط با نمایش مسائل پررنگ جنسی روی کنسول وجود داشته است و حالا صرفاً سونی با سخت‌گیری بیشتری همان قوانین را رعایت و دنبال می‌کند.

به ادعای سخنگوی سونی، پلی استیشن الگوهای عمده و مهمی در رابطه با نمایش خشونت و مسائل جنسی در بازی‌های ویدیویی دارد که عدم رعایت آنها دقیقاً نقض قوانین خواهد بود. علاوه بر این ژاپنی‌ها در واقع استانداردهای خودشان که در سطح جهانی نیز عادی و روتین به نظر می‌رسد را رعایت می‌کنند.

یکی دیگر از مسئولان کمپانی سونی در ادامه اضافه کرده است که قصد دارند کنسول پلی استیشن را به خانه‌ای ایمن و آرام برای تمام گیمرهای جهان تبدیل کنند، که در واقع به صورت غیرمستقیم بیان می‌کند چرا روی محتوای جنسی در بازی‌ها بیشتر حساسیت نشان می‌دهند.

اما با این حال وقتی بحث سانسور محتوا روی پلی استیشن 4 به میان آمد، بسیاری از خبرنگاران و کارشناسان و به تبعِ آن توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی (به خصوص آمریکایی‌ها) از این موضوع ابراز نگرانی کردند و مدعی شدند نباید آنچه قصد دارند در اختیار کاربران نهایی قرار داده شود، دست‌خوش تغییر و سانسور قرار گیرد.

از دیدگاه توسعه دهندگان، مسئله آزاردهنده جایی است که کمپانی‌های دیگر که در راس آنها مایکروسافت قرار دارد دست به چنین اقداماتی نمی‌زند و این یعنی تفاوت در محتوای یک بازی یکسان روی دو کنسول متفاوت. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا تصور می‌کنید سونی مسیر درستی را انتخاب کرده یا باید دیدگاهی مثل ایکس باکس داشته باشد؟

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • majidslayer
    majidslayer | ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

    خخخخخخخ نمیدونستم سونی ازین کارا میکنه :))

مطالب پیشنهادی