ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دوال سنس کنترلر پلی استیشن 5
اخبار و مقالات

سونی در ۳۰ اردیبهشت جلسه‌ای با سرمایه گذارانش برگزار می‌کند

آنطور که اطلاعات لو رفته نشان می‌دهند، دو ماه پرشلوغ را پیش رو داریم. انگار مایکروسافت در ماه می و ژوئن می‌خواهد دو رویداد مرتبط با ایکس باکس سری ایکس برگزار کند و بعضی از ...

محمد کریمی
نوشته شده توسط محمد کریمی | ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۱۵

آنطور که اطلاعات لو رفته نشان می‌دهند، دو ماه پرشلوغ را پیش رو داریم. انگار مایکروسافت در ماه می و ژوئن می‌خواهد دو رویداد مرتبط با ایکس باکس سری ایکس برگزار کند و بعضی از اینسایدرهای سونی هم ادعا کرده‌اند که تا پایان ماه آینده میلادی جزییات بیشتری از پلی استیشن 5 را شاهد خواهیم بود.

برای اینکه ببینیم مایکروسافت چه برنامه‌هایی دارد باید بیشتر صبر کنیم اما سونی ساعاتی پیش تایید کرد که در ۱۹ می (۳۰ اردیبهشت) جلسه‌ای با سهام گذارانش برگزار می‌کند و شاید آن خبرهایی که قرار بوده تا چند هفته آینده از پلی استیشن 5 بشنویم مربوط به همین جلسه باشد.

اما از یک جلسه با سهام گذاران چه انتظاراتی باید داشته باشیم؟ سونی در این دورهمی‌ها معمولا در رابطه با زیرمجموعه‌ها و استراتژی‌های آینده‌اش صحبت می‌کند و در جلسه مشابهی هم که سال گذشته برگزار کرد از عملکرد پلی استیشن 4 گفت و البته از همکاری‌اش با مایکروسافت در زمینه سرویس‌های بازی ابری پرده برداشت.

با توجه به اینکه بخش بازی حالا به سودده‌ترین قسمت سونی تبدیل شده و تا چند ماه آینده پلی استیشن 5 از راه می‌رسد، بنابراین کنسول نسل بعد ژاپنی‌ها مشخصا بخشی از این جلسه را به خودش اختصاص می‌دهد. با این حساب مشخصا جزییاتی از پلی استیشن 5 منتشر می‌شود ولی انتظارات را نباید بالا ببریم، جلسه با سهام گذاران رویدادی برای مخاطبان نیست و هیچوقت اطلاعات زیادی از دل آن بیرون نمی‌آید.

خبر جدید پلی استیشن 5بد نیست بدانید چند روز پیش از برگزاری این جلسه سونی گزارش مالی‌اش تا ۳۱ مارس ۲۰۲۰ (۱۲ فروردین ۱۳۹۹) را نیز منتشر خواهد کرد. در واقع انتظار می‌رود در ۱۳ می (۲۴ اردیبهشت) این گزارش مالی پخش شود و هرچند در گزارش‌های مالی خبری از اطلاعات سخت افزاری یا معرفی بازی‌های جدید نیست ولی احتمالا در این گزارش سونی پیشبینی‌اش از درآمد اولیه پلی استیشن 5 را منتشر کند.

چند روز پیش بلومبرگ در گزارشی نوشت که سونی تا مارس ۲۰۲۱ (۱۱ فروردین ۱۴۰۰) می‌خواهد حدود ۵ الی ۶ میلیون پلی استیشن 5 به بازار بفرستد. پلی استیشن 4 تا مارس ۲۰۱۴ تقریبا ۷.۵ میلیون دستگاه فروخت و این یعنی سونی برنامه دارد شروعی آرام‌تر با پلی استیشن 5 داشته باشد. پیشبینی می‌شود بخشی از این شروع آرام به قیمت دستگاه بازگردد، بلومبرگ تخمین زده که پلی استیشن 5 در زمان عرضه قیمتی بین ۴۹۹ الی ۵۵۰ دلار قیمت دارد.

با توجه به اینکه بعضی از تحلیل گران پیشبینی کرده‌اند قیمت ۵۰۰ دلاری کنسول‌های نسل جدید می‌تواند تقاضا را کاهش بدهد، بنابراین اگر کنسول سونی واقعا در این بازه قیمتی قرار بگیرد بعید نیست ژاپنی‌ها در شروع دستگاه‌های کمتری از پلی استیشن 5 را به بازار بفرستند. هر اتفاقی که قرار است بیافتد، شاید در یکی از این دو جلسه‌ای که سونی در ماه آینده برگزار می‌کند از وضعیت عرضه پلی استیشن 5 با خبر بشویم.


تماشا کنید: دوال سنس پلی استیشن 5 در برابر کنترلر ایکس باکس سری ایکس

تماشای نسخه باکیفیت ویدیو

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی