ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

بازی WiLD شاید همچنان زنده باشد

تقریبا شش سال از معرفی WiLD می‌گذرد. این بازی که قرار بود توسط میشل آنسل (خالق Rayman و Beyond Good and Evil) ساخته شود و سونی هم وظیفه انتشار آن را به‌عهده بگیرد، در نمایشگاه ...

محمد کریمی
نوشته شده توسط محمد کریمی | ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۰

تقریبا شش سال از معرفی WiLD می‌گذرد. این بازی که قرار بود توسط میشل آنسل (خالق Rayman و Beyond Good and Evil) ساخته شود و سونی هم وظیفه انتشار آن را به‌عهده بگیرد، در نمایشگاه گیمزکام (Gamescom) سال ۲۰۱۴ رونمایی شد و آخرین نمایشش هم به رویداد Paris Games Week سال ۲۰۱۵ برمی‌گردد.

بعد از آن بازی در سکوتی خبری فرو رفت. البته در سال ۲۰۱۷ آنسل تصویری از ساخته‌اش در فضای مجازی منتشر کرد و در ۲۰۱۹ هم سونی نشان تجاری بازی را تمدید نمود اما به اعتقاد خیلی‌ها بازی به پوچ افزاری تبدیل شده بود که هیچوقت رنگ عرضه را نخواهد دید. با این وجود شاید همچنان امید برای عرضه WiLD وجود داشته باشد.

با توجه به پست یکی از کاربران ردیت، وب‌سایت سازنده بازی با تصاویری از WiLD بروزرسانی شده است. البته انگار عکس‌ها جدید نیستند ولی همین آپدیت سایت می‌تواند معنای بازگشت WiLD را بدهد. چند وقت پیش شایعه‌ای منتشر شده بود که براساس آن آنسل روند توسعه WiLD را با موتور دسیما (موتور بازیسازی Guerrilla Games) از سر گرفته و بازی برای پلی استیشن 5 انتشار می‌یابد.

بازی Wild
تصویری از Beyond Good and Evil 2، دیگر پروژه آنسل

جدا از حضور آنسل به عنوان کارگردان، WiLD به‌خاطر گیم پلی و آرت استایلی که در نمایش‌ها داشت توانست توجهات را به خود جلب کند. بازی در جهانی بزرگ اتفاق می‌افتاد و بازیکن کنترل انسانی را به‌عهده داشت که می‌توانست از حیوانات کوچک برای جاسوسی بقیه انسان‌ها استفاده کرده یا به کمک حیوانات بزرگ‌تر از قبیله‌اش در برابر دشمنان محافظت کند.

آنسل جدا از WiLD یک پروژه دیگر دارد که آن یکی هم روند توسعه‌اش آن‌قدرها خوب پیش نمی‌رود؛ او در سال ۲۰۱۶ و بعد از شایعات فراوان Beyond Good and Evil 2 را معرفی کرد و هر چند گفته بود بازی به این زودی‌ها عرضه نمی‌شود ولی مدت زیادی است که خبری از این عنوان نشنیده‌ایم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی