ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

کالبدشکافی تریلر رونمایی از Assassin’s Creed Valhalla

از داستان و پس‌زمینه بازی تا حضور اُدین و هیدن بلید

۲
انارگیفت

دوران شایعه و گمانه‌زنی تمام شده و بالاخره یویسافت از بازی Assassin’s Creed Valhalla رونمایی کرد. به این ترتیب این بار قرار است مناطق مدیترانه‌ای را بدرود گفته و به سراغ سرزمین‌های سرد بریتانیا و اسکاندیناوی برویم.

اگرچه یوبیسافت هنوز جزییات فراوانی از اساسینز کرید جدید ارائه نکرده و هنوز چند روزی مانده تا قادر به تماشای نخستین نمایش از گیم‌پلی بازی باشیم، در این مقاله تمام نکات ریزی که احتمالا در تریلر رونمایی از بازی از چشم‌تان دور مانده‌اند را جمع‌آوری کرده‌ایم و گاهی به مقایسه آن‌ها با شایعات قبلی یا حقایق تاریخی پرداخته‌ایم. به مطالعه مقاله ادامه دهید.

اما اگر هنوز تریلر سینماتیک بازی را تماشا نکرده‌اید، در پایین قادر به مشاهده‌اش هستید:


دوران و پس‌زمینه داستانی

تریلر بازی به صورت قطعی تایید می‌کند که بازی در دوران حمله وایکینگ‌ها به انگلیس جریان دارد، اما می‌توانیم تاریخی دقیق‌تر ارائه کنیم؟

فکر می‌کنم بله.

فعالیت وایکینگ‌ها در بریتانیا تاریخچه‌ای طولانی دارد و همه‌چیز با یورش‌هایی در قرن هشتم میلادی شروع شد و طی ۲۰۰ سال آتی دو حمله بزرگ دیگر هم انجام شد. اما با درنظرگیری حضور «آلفرد کبیر» (پادشاه وسکس در جنوب غربی انگلیس) در تریلر Assassin’s Creed Valhalla، بازی در بازه زمانی ۸۴۷ الی ۸۸۹ سال بعد از میلاد مسیح دنبال می‌شود. این یعنی احتمالا قادر به تجربه نخستین حمله به جزایر بریتانیا خواهیم بود و قرار نیست صرفا شهرهایی کوچک را نابود کرده و تحت تسلط خود در آوریم. از سوی دیگر، در تاریخ آمده که وسکس قدرتمندترین و مهارناپذیرترین نیروی مقابله با وایکینگ‌ها در قلمروی بریتانیا بوده است.

در بخشی از تریلر شاهد دهکده‌ای در نروژ هستیم. یوبیسافت می‌گوید تم «خانه» و دهکده‌سازی در سرزمین‌های دیگر نقشی اساسی در داستان آوور، شخصیت اصلی بازی ایفا خواهد کرد.

با فاصله کوتاهی از این سکانس، یک شات از مجسمه اُدین، خدای اساطیر نورس می‌بینیم. در فرهنگ نورس، مردم در ازای الطاف خدایان، هدایایی را به آنان پیشکش می‌کنند، معمولا هم پیش از یک رویداد مهم. می‌توان برگزاری این مراسم را در تریلر دید. یک قربانی پیشکش ادین می‌شود و چهره آوور با چیزی که به نظر شبیه خون است علامت‌گذاری. مردم در شرف خروج از نروژ و آغاز یورش به یک دهکده‌ در انگلیس هستند. سازندگان بازی می‌گویند این صحنه‌ها نشان‌دهنده سفری هستند که از نروژ آغاز و به انگلیس منتهی می‌شود.

Assassin's Creed Valhalla

دوران وایکینگ‌ها در اواخر سده هشتم میلادی و با حمله به «جزایر مقدس» آغاز می‌شود. دورانی که Assassin’s Creed Valhalla در آن جریان دارد بیشتر بر دهکده‌سازی متمرکز است تا یورش. مردم نروژ و دانمارک در حال مهاجرت به انگلیس هستند. در آن دوران، شباهت‌های میان دو فرهنگ سبب می‌شد که ادغام فرهنگی به راحتی صورت بگیرد. به این ترتیب Valhalla فقط نمایشگر خشونت آن دوران نیست و روی عناصری مانند فرهنگ، اتحادهایی که شکل می‌گرفت و مناطقی که وایکینگ‌ها در آن‌ها مستقر می‌شدند نیز تمرکز دارد.

Assassin's Creed Valhalla

در صحنه بعدی می‌بینیم که یک یورش شبانه به دهکده‌سازی در روشنایی روز منجر می‌شود که یعنی وایکینگ‌ها در حال مستقر شدن در سرزمین‌های تازه خود هستند. وایکینگ‌ها نروژ را ترک کرده‌اند و حالا باید یک جامعه جدید ساخته و در جامعه محلی سرزمین تازه کشف شده نیز جایی برای خود بیابند. وایکینگ‌ها همگی جنجگو نیستند و میان‌شان تاجر و کشاورز نیز یافت می‌شود. دهکده‌سازی عناصری در گیم‌پلی هم خواهد داشت: شما در ساخت دهکده‌های تازه نقش دارید و به عنوان رهبر وایکینگ‌ها، گاهی تصمیم‌گیری خواهید کرد.


رهبران وایکینگ‌ها

صحبت از رهبری وایکینگ‌ها شد. اگر بازی در دوران پادشاهی آلفرد کبیر دنبال شود، یعنی شاهد حضور برخی از رهبران وایکینگ‌ها در آن بازه زمانی نیز خواهیم بود. آلفرد با رهبران دانمارکی زیادی جنگید که هرکدام می‌خواستند به روش خود وسکس را تصرف کنند.

اما اگر فرض کنیم بازی خط زمانی درست را طی کرده و در ابتدای پادشاهی آلفرد آغاز می‌شود، به احتمال خیلی زیاد با گاثروم ملاقات خواهیم کرد. گاثروم در سال ۸۷۶ بعد از میلاد مسیح رهبری وایکینگ‌ها را به دست گرفت و دشمنی سرسخت برای آلفرد بود. او از مواجهه با ارتش ساکسون دوری می‌کرد و دورست را تحت تصرف خود در آورد. در هر صورت چه این گمانه‌زنی درست باشد و چه اشتباه، یوبیسافت قادر به انتخاب میان گستره وسیعی از کاراکترهای تاریخی جالب خواهد بود.


اُدین

Assassin's Creed Valhalla

اُدین خداییست که وایکینگ‌ها می‌پرستند و در تریلر هم صدای شخصیت اصلی را می‌شنویم که فریاد می‌زند: «اُدین با ماست». حین مبارزه، شخصیت اصلی پیرمردی را مشاهده می‌کند که به درخت تکیه داده و این برداشت را می‌کند که خدا طرف آن‌هاست. بعد از اینکه مرز میان افسانه و واقعیت در Assassin’s Creed: Odyssey کمرنگ شد اصلا بعید نیست که خدایان نقشی اساسی در Assassin’s Creed Valhalla هم داشته باشند. اما از سوی دیگر سازندگان می‌گویند که به سراغ المان‌های قدیمی این فرنچایز رفته‌اند و بنابراین شاید اُدین یا خدایی دیگر مانند ثور را به صورت فیزیکی تماشا نکنیم.

ضمنا این تنها اشاره‌ای نیست که در تریلر به اُدین می‌شود. روی درازکشتی‌های وایکینگ‌ها سمبل دو زاغ دیده می‌شود که احتمالا پرندگان ادین باشند: هاگین و مانین. یک زاغ دیگر هم در تریلر دیده می‌شود که احتمالا جایگزین عقابی باشد که در نسخه‌های Origins و Odyssey قادر به استفاده از آن برای رصد دشمنان بودیم.


زنان وایکینگ

تا به اینجای کار می‌دانیم که بازیکن قادر به انتخاب میان شخصیت اصلی مذکر یا مونث خواهد بود. در تریلر هم چندین زن را دیدیم که دوشادوش مردان وایکینگ به میدان نبرد می‌رفتند.


انتخاب‌ها

Assassin's Creed Valhalla

انتخاب‌ها قرار است نقشی اساسی در بازی داشته باشند. در تریلر لحظه‌ای را دیدیم که شخصیت اصلی از وایکینگ دوست خود خواست که جان یک زن و فرزندش را نگیرد، آن هم درحالی که راوی تریلر (همان آلفرد کبیر) می‌گفت: «آن‌ها کورکورانه می‌کشند و به قتل می‌رسانند».

انتخاب‌ها عنصری چندان جدید در فرنچایز اساسینز کرید نیستند و مشابه چنین چیزی را قبلا در Odyssey هم دیده بودیم.


پرتاب سلاح‌ها

نه‌تنها در Assassin’s Creed: Valhalla قادر به شلیک تیر با کمان خواهید بود، بلکه امکان پرتاب کردن چیزهایی مانند نیزه و تبر هم مهیا شده است. این اتفاق را در تریلر بازی دیدیم و بعدا اشرف اسماعیل، کارگردان خلاق بازی هم وجود چنین المانی را تایید کرد.


ارتباط وایکینگ‌ها با اساسین‌ها و هیدن بلید

Assassin's Creed Valhalla

در لحظات آخر تریلر، آوور در شرف مرگ است اما به ناگاه هیدن بلید نمادین فرنچایز را بیرون کشیده و دشمن قدرتمندش را از پا در می‌آورد. یک نکته بسیار جزئی اینست که برخلاف اساسین‌های قبلی، هیدن بلید آوور در بالای دستش قرار گرفته و نه زیر آن و داخل آستین. البته به جز کاراکتر داریوش در بسته‌الحاقی Legacy of the First Blade که برای Odyssey عرضه شد.

سازندگان بازی از این می‌گویند که در Valhalla دنیای فانتزی وایکینگ‌ها با دنیای اساسینز کرید پیوند می‌خورد. آوور در یک نقطه از داستان با اساسین‌ها ملاقات می‌کند اما لزوما نمی‌داند هدف آن‌ها چیست. آنچه اهمیت دارد اینست که وایکینگ‌ها و اساسین‌ها نقاطی مشترک میان خود یافته و شروع به همکاری با یکدیگر می‌کنند. در اوایل داستان آوور هیدن بلید خود را دریافت می‌کند و این تنها چیزیست که می‌دانیم. هیچ جزییات داستانی دیگری ارائه نشده.

بیشتر بخوانید:

.کپی شد https://vgto.ir/41v

2
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
1 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
2 نویسندگان دیدگاه
OMIDREXZAMr-Marvelous آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Mr-Marvelous
کاربر
Mr-Marvelous

واقعا احساس میکنم یوبیسافت حسابی روی این بازی از مجموعه سرمایه گذاری کرده، اگر محیط بازی و گیم پلیش هم به خوبی تریلر سینماتیک باشه و با توجه به پتانسیل بالای داستان وایکینگ ها میتونه بازی فوق العاده ای بشه و دوباره با یک بازی اساسین کرید واقعی طرف باشیم، به عنوان کسی که تا حالا تمام عناوین این مجموعه رو بازی کردم به جز گیم پلی وداستان عالی ادیسی نمیشد به عنوان اساسین کرید بهش نگاه کرد، امیدوارم این موضوع تو والهالا درست بشه و فرانچایز رو برگردونه به روز های اوج.

OMIDREXZA
مهمان
OMIDREXZA

یوبی سافت سال قبل از لحاظ مالی نابود شد، بخاطر همین باید روی بازی هاش کار کنه و مارکتینگ جدیدی رو پیش بگیره

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...