ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

معرفی بازی Flipping Death – عروس مردگان

اینجا مرده‌ها با زنده‌ها شوخی می‌کنند

۰
انارگیفت

وقتی صحبت از دنیای مردگان می‌شود، بیشتر از هر چیزی یاد سری God of War می‌افتم. به خاطر اینکه سانتامونیکا خیلی خوب دنیای مردگان اساطیر یونان را به تصویر می‌کشید و حقیقتا فرار از آن‌ هم به شدت جذاب بود. اما در مقاله معرفی بازی این هفته، نمی‌خواهم برایتان از یک بازی جدی دیگر بگویم که نقش اول آن قدرت تکه پاره کردن دشمنانش را داشته باشد. نه، می‌خواهم در مورد بازی پلتفرمری به نام Flipping Death صحبت کنم که برعکس سری God of War، نگاه طنز آمیزی به جهان مردگان دارد و از ستینگ خود به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کند.

Flipping Death بیشتر شبیه انیمیشن عروس مردگان (اثر ماندگار تیم برتون) است؛ البته با کمی چاشنی طنز بیشتر. در Flipping Death با شخصیتی به نام پنی آشنا می‌شویم که در همان نخستین لحظه بازی، از کارش اخراج می‌شود. اما پنی از آن دخترهایی نیست که زانوی غم بغل بگیرد و بنشیند یک گوشه و گریه کند. بلکه پنی از آن دسته افراد سرخوشی است که اصلا برایش شکست خوردن اهمیتی ندارد. برای همین تصمیم می‌گیرد ماشینش را بر‌دارد و به دل جاده بزند؛ تصمیمی که برایش عاقبت خوشی ندارد و منجر به مرگش می‌شود.

با مرگ پنی داستان بازی تازه شروع می‌شود. حالا پا به دنیای مردگان گذاشته‌اید؛ جایی که تمام مرد‌ه‌ها برای خوش‌آمد گویی دورتان جمع شده‌اند. در بین همین افرادی که برای خوش‌آمد گویی آمده‌اند، فرشته مرگ هم حضور دارد و با دیدن پنی یاد این می‌افتد که چقدر از آخرین تعطیلاتش گذشته. برای همین او تمام وظایفش را به گردن پنی می‌اندازد و از او می‌خواهد که برای مدتی مسولیت رسیدگی به امور مرگ و میر انسان‌ها را به عهده بگیرد. پنی هم در عمل انجام شده قرار می‌گیرد و تا به خودش بیاید، می‌بیند که داس مرگ در دستش قرار گرفته و خبری از آن فرشته خسته نیست.

اینجاست که بازی، اولین وظایفتان را به شما گوش‌زد می‌کند. حالا شما فرشته مرگ هستید و باید سعی کنید ارواح سرگردان را از محیط بازی جمع کنید. این ارواح سرگردان برای شما حکم امتیاز دارند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها به آیتم‌های مختلفی دسترسی پیدا کنید. در ضمن داس مرگ هم نقش مهمی در انجام این کار دارد. چراکه می‌توانید با پرتاب کردن آن، به هر نقطه‌ای که می‌خواهید تله‌پورت کنید و خودتان را به آنجا برسانید. علاوه بر این، بازی یک ویژگی جذاب هم دارد که به واسطه آن می‌توانید وارد بدن انسان‌های زنده شوید و ذهنشان را بخوانید.

در این جا تازه می‌فهمید که Flipping Death چقدر بازی جذابی است. بازی پر است از کاراکترهای مختلف که با خواندن ذهنشان تازه می‌فهمید که تیم توسعه‌دهنده چه پرداخت خوبی نسبت به هر کدامشان داشته. کلید پیشروی در مراحل Flipping Death هم در گرو استفاده از همین مکانیک جذاب است و تیم سازنده به قدری خوب این ویژگی را با دیگر فاکتورهای بازی ترکیب کرده که محال است از تجربه مداوم آن خسته شوید. یکی از این فاکتورها، صداپیشگی بی‌نظیر تمام کاراکترهای بازی است.

کار تیم صداپیشگی Flipping Death به قدری خوب بوده که اصلا نمی‌شود نقصی در صدای هیچ یک از کاراکترهای بازی پیدا کرد. در کنار تیم صدا، باید تیم نویسندگان Flipping Death را نیز به خاطر نوشتن دیالوگ‌های طنز آمیز و معرکه تحسین کرد. چراکه همین دیالوگ‌ها هستند که بازی را زنده نگه می‌دارند و باعث می‌شوند که Flipping Death از یک بازی مستقل معمولی به یک تجربه ناب و جذاب تبدیل شود. حالا تمام این‌ها را با یک گرافیک دو و نیم بعدی فوق‌العاده تصور کنید که از نظر هنری جذابیت خاصی دارد و تجربه بصری Flipping Death به واسطه آن منحصر به فرد شده. در کل Flipping Death یکی از بهترین آثار مستقلی است که در طی دو سال اخیر عرضه شده و می‌توانید آن را روی پی‌سی، پلی استیشن 4، ایکس‌باکس وان و حتی نینتندو سوییچ تجربه کنید.

.کپی شد https://vgto.ir/4g5

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...