ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

فیلم‌سازان حسابی از دست وزارت ارشاد شاکی هستند

حذف پروانه ساخت می‌تواند ریسک کار را بالا ببرد

۲
انارگیفت

ابراهیم عامریان اخیرا درباره حذف احتمالی تشریفات پروانه ساخت اظهار نظر جالبی داشته و مخالفت خود و اکثریت فیلم‌سازان با این قضیه را اعلام نموده است.

به گزارش ویجیاتو، به نقل از خبرگزاری برنا، او اعتقاد دارد همین حالا که فیلم‌ها از وزارت ارشاد مجوز ساخت می‌گیرند، در دریافت پروانه نمایش به مشکل می‌خورند:

وزارت ارشاد همین الان پای پروانه‌های ساختی که صادر می‌کند، نمی‌ایستد و گاهی به فیلم‌های دارای پروانه ساخت، پروانه نمایش نمی‌دهد. حال اگر روزی پروانه ساخت وجود نداشته باشد، قطعا اتفاقات بسیار بدتری می‌افتد. متاسفانه ما همین الان بر سر فیلم «دینامیت» مشکل داریم. این فیلم با این که پروانه ساخت دارد، اما ۲ سال است که نتوانسته پروانه نمایش بگیرد.

وقتی از عامریان پرسیدند آیا فیلم‌نامه «دینامیت» دقیقا همانی است که از وزارت ارشاد مجوز ساخت گرفته یا خیر، گفت:

عرف این است که معمولا کارگردان در زمان فیلمبرداری به پیشنهاد بازیگران یا خودش، حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد در فیلمنامه و دیالوگ‌ها تغییراتی جزئی اعمال می‌کند. این وضعیت برای همه فیلم‌ها هست. فیلمنامه این فیلم هم ممکن است چنین مواردی داشته باشد، ولی مسیر فیلمنامه، همان است که به ارشاد ارائه شده و پروانه ساخت اخذ کرده است.

بیشتر بخوانید:

وی در ادامه اضافه کرد که این فیلم (به کارگردانی سید مسعود اطیابی) طی دو سال اخیر چندین بار اصلاحیه خورده و حتی برخی صحنه‌های فیلم از اول فیلم‌برداری شده‌اند اما همچنان خبری از مجوز پخش نیست.

مشکل ظاهرا از جایی ناشی می‌شود که اعضای شورای پروانه ساخت و پروانه نمایش متفاوت هستند و خیلی از فیلم‌ها با وجود داشتن پروانه نخست، موفق به دریافت پروانه نمایش نمی‌شوند. عامریان در نهایت راه چاره این مسئله را دریافت خسارت دانست:

در صورتی که فیلمی پروانه‌ ساخت داشته باشد و با وجود مطابقت با فیلمنامه، پروانه نمایش نگیرد، وزارت ارشاد مجبور است که به فیلم‌ساز خسارت بدهد، اما وقتی پروانه ساخت وجود نداشته باشد، نمی‌توان هیچ خسارتی طلب کرد. اگر پروانه ساخت وجود نداشته باشد، انگار فیلم‌ساز هزینه می‌کند و فیلمی می‌سازد که سرانجام نمایش آن مشخص نیست. با مشکلاتی که در اخذ پروانه نمایش وجود دارد، این رویه صحیحی نیست.


تماشا کنید: برنامه ویدیویی ویجیاتو – چرا پیدا کردن زیرنویس فارسی سخت شده؟

.کپی شد https://vgto.ir/4i5

2
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
2 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
2 نویسندگان دیدگاه
محمدیPhantasmagoria آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
محمدی
مهمان
محمدی

دوستان فقط خواستند مسولیت را از روی خودشون بردارند و اگر فیلم پخش نشد بگند به ما ربطی نداره خودت ساختی

Phantasmagoria
مهمان
Phantasmagoria

سیستم بروکراتی احمقانه رو میتونید مشاهده بفرمایید. حتی یه کلاس اول دبستانی هم میتونه بفهمه این موضوع میتونه مشکل ساز باشه.

بیشتر فکر کنم از قصد باشه، گلوگاهیه که خر بعضیارو بگیرن

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...