ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

اپیک گیمز بخش‌هایی از Unreal Engine 5 را به خاطر پلی استیشن 5 بازنویسی کرده است

«SSD این کنسول ویژه است»

۱
انارگیفت

ماه گذشته اپیک گیمز با نمایش دمویی خیره‌کننده از موتور Unreal Engine 5 رونمایی کرد. یکی از عوامل اصلی که اجرای این دموی به شدت چشم‌نواز را ممکن می‌کرد، SSD موجود در سخت‌افزار پلی استیشن 5 بود. اپیک گیمز قبلا در این باره صحبت کرده بود که ترکیب Unreal Engine 5 و SSD پلی استیشن 5 می‌تواند دوران لودینگ را تمام کند. حالا، این شرکت درباره تغییراتی که برای استفاده از پتانسیل سخت‌افزارهای نسل بعدی در موتور خود اعمال کرده می‌گوید.

بعد از این که تیم سویینی، رئیس اپیک گیمز، از پلی استیشن 5 تعریف بسیاری کرده بود، حالا معاون رئیس بخش مهندسی این شرکت یعنی نیک پنواردن هم از بعد فنی دلایل هیجان‌انگیز بودن پلی استیشن 5 را توضیح داده است. او حتی به VG247 گفته که اپیک برای استفاده از SSD پلی استیشن 5، بخش‌هایی از موتور خود را دوباره نوشته است. به عبارت دیگر، پلی استیشن 5 تاثیر مستقیمی در ساخت این موتور جدید داشته است.

پلی استیشن 5 یک جهش بزرگ در محاسبات و راندمان گرافیکی فراهم می‌کند، اما معماری حافظه‌اش واقعا یک چیز ویژه است. قابلیت استریم کردن محتوا با سرعت‌های شدیدا بالا به سازندگان اجازه می‌دهد تا محیط‌هایی با جزئیات بیشتری بسازند، که تفکر ما درباره استریم محتوا را تغییر می‌دهد. آنقدر تاثیرگذار است که ما ساب‌سیستم‌های I/O هسته‌ایمان در Unreal Engine را بر اساس پلی استیشن 5 دوباره نوشته‌ایم.

توانایی‌های SSD پلی استیشن 5 بخشی بوده که سونی از زمان رونمایی مشخصات فنی کنسول خود، روی آن مانور تبلیغاتی زیادی داده است. بسیاری از سازندگان دیگر نیز از SSD پلی استیشن 5 تعریف کرده‌اند. اما با این حال، باید ببینیم که در عمل این تکنولوژی چه کمکی به طراحی بازی‌ها خواهد کرد. فعلا که باید صبر کنیم، چرا که پلی استیشن 5 همچنان کامل رونمایی نشده و بازی‌هایش هم که قرار بود امشب نمایش داده شوند، به دلیل اعتراضات آمریکا به تاریخ دیگری موکول شده‌اند.

بیشتر بخوانید:


در ویجیاتو بخوانید: ویجی لاگ – ۱۰ دلیل که چرا همه باید Microsoft Flight Simulator بازی کنیم؟

تماشای ویدیو با بالاترین کیفیت در یوتیوب ویجیاتو 
.کپی شد https://vgto.ir/4kp

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
احمداحمد آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
احمداحمد
مهمان
احمداحمد

با آمدن نسل جدید کنسول ها دوران pc gaming تمام خواهد شد

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...