ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

مدیر عامل اپل با انتشار نامه‌ای سرگشاده به مرگ جورج فلوید واکنش نشان داد

تلاش تیک کوک برای رسیدن به عدالت اجتماعی پایدار

۱
انارگیفت

تیم کوک، مدیر عامل اپل با ارسال نامه‌ای سرگشاده به کارمندانش به صحبت پیرامون مسئله نژادپرستی و مذمت مرگ جورج فلوید پرداخت.

تیم کوک در نامه اخیرش پیرامون مبارزه با نژادپرستی اعلام کرده‌است اپل مبلغی را به سازمان «ابتکار عمل عدالت برابر» اهدا خواهد کرد؛ زیرا این سازمان بی‌عدالتی‌های اجتماعی و محدودیت‌های جمعی را به چالش می‌کشد. هرچند میزان این کمک مشخص نیست، اما این کمک اپل قرار است در راستای به فراهم آوردن منابع و فناوری‌های مهم برای سیستم‌های آموزشی-رفاهی مدارس خرج شود.

اگر بحث‌های مالی و حاشیه‌ای این نامه را کنار بگذاریم، کوک در گفتار خود خواستار یک برابری اجتماعی و عدم تکرار اتفاقات دردناکی همچون مرگ فلوید است. مرگی که کودکی آن را «احمقانه» خواند. کوک دست روی دست گذاشتن برای عبور از بحران به وجود آمده را بیهوده می‌داند. او در جامعه را نیازمند یک تجدید نظر در سبک رفتاری خود می‌داند و در این‌باره گفته‌است:

تجدید نظر در دیدگاه‌ها و اعمال خود با توجه به دردی که عمیقاً احساس می‌شود، اما غالباً نادیده گرفته می‌شود، ضروری است. موضوعات کرامت انسانی نباید مسائلی حاشیه‌ای باقی بمانند. به جامعه سیاه می‌گویم ما شما را می‌بینیم. اهمیت و کیفیت زندگی شما مهم است.

به نقل از ددلاین تیم کوک در ادامه نامه خود خاطر نشان کرده مردم باید به‌‌دنبال چیزی فراتر از بازگشت به وضعیت «عادی» بوده و مطالبه‌گری بیشتری نسبت به عدالت اجتماعی داشته باشند. او معتقد است، هر چقدر پذیرش مرگ جورج فلوید دردناک باشد، باید به دلیلی برای هدف‌دار کردن زندگی‌ها و تلاش برای تحقق آرمان‌های برابری و عدالت بدل شود.

بیشتر بخوانید:


تماشا کنید: ۶ پیام پنهان Toy Story 4

تماشای با کیفیت ویدیو در یوتیوب

.کپی شد https://vgto.ir/4kx

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
رضا آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
رضا
مهمان
رضا

اپل حاشیه سود بسیار بالایی داره. تقریبا ۳۰ درصد! اما در حال تولید گوشی در خارج از خاک امریکاست. اگر این شرکت واقعا به دنبال تغغیرات پایدار در جامعه هست و صرفا دنبال بیانیه دادن نیست میتونه بخشی از این حاشیه سود رو کم کنه و گوشی ها رو در خاک امریکا تولید کنه و عده زیادی از رنگین پوستان رو با درآمد بالا استخدام کنه. جورج فلوید مظلومانه مرد اما کیه که ندونه قضیه بشدت سیاسی شده و رسانه های خبری چپ گرای امریکا مثل سی ان ان و واشینگتن پست در حال بهره برداری از این قضیه برای… ادامه مطلب »

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...