ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

آیا داستان GTA V بالاخره در نسل نهم گسترش خواهد یافت؟‌

یا منظور راکستار باز هم بخش آنلاین است؟

۷
انارگیفت

بعد از GTA IV و نخستین Red Dead Redemption، راکستار گیمز چندان به عرضه بسته‌ّای الحاقی داستان و تک‌نفره تمایل نشان نداد. هم GTA Online و هم Red Dead Online انبوهی پول سرایز جیب این شرکت می‌کنند و در ۷ سال اخیر، منطقی‌ترین کار برای راکستار،‌ سرمایه‌گذاری روی بخش آنلاین بوده است. پول واقعی اینجاست.

با بازیکنانی که هر روز سر از دو بازی درمی‌آورند، واقعا به نظر می‌رسد دوران بسته‌هایی مانند Undead Nightmare یا Episodes from Liberty City به پایان رسیده باشد و هم راکستار و هم گیمرها، دیگر دنیای نامحدود و بی‌سر و ته آنلاین را ترجیح می‌دهند.

اما GTA V اکنون در شرایطی قرار گرفته که هیچوقت مشابه‌اش را در کارنامه راکستار گیمز ندیده‌ایم. همین دیشب اعلام شد که بازی در نیمه دوم ۲۰۲۱ به کنسول‌های نسل نهم هم می‌آید و یعنی با گذشت سه نسل، هنوز هم قرار نیست از لوس سانتوس دل بکنیم. حتی اسکایریم هم در چنین شرایطی نبوده و اگر قرار باشد برای بار سوم و چهارم GTA را بخریم، نیاز به دلایل بیشتری نسبت به عرضه صرفا دوباره‌اش روی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس داریم.

برای همین هم راکستار گفته که نسخه نسل نهمی GTA V «بهبود و گسترش» خواهد یافت. منظور از بهبود که واضح است، سازندگان دستی به سر و گوش گرافیک بازی می‌کشند و با SSD های سریع دو کنسول، مشکل همواره آزاردهنده بارگذاری‌های بازی برطرف می‌شود. و بعد می‌رسیم به عبارت «گسترش» که می‌تواند بی‌شمار معنای مختلف داشته باشد.

آیا منظور اینست که محتویات تازه‌ای برای بخش آنلاین از راه می‌رسد؟ خب این که خبر جدیدی نیست، طبیعتا انتظار داشتیم تا قبل از عرضه GTA VI، پشتیبانی از بخش آنلاین ادامه پیدا کند چون خیلی ساده اصلی‌ترین منبع درآمد شرکت است.

اما بیایید از زوایای دیگر هم به موضوع نگاه کنیم. همین یکی دو هفته پیش بود که راکستار و اپیک گیمز، GTA V را برای یک هفته کامل رایگان کردند و هرکسی که بازی را گرفت، برای همیشه صاحب آن خواهد بود. از سوی دیگر، خریداران پلی استیشن 5، در سه ماه نخست عرضه کنسول می‌توانند بخش آنلاین را به عنوان یک بازی مستقل و رایگان دریافت کنند.

GTA Online

با چنین دست و دلبازی‌هایی، قطعا اینطور نیست که راکستار از کسب درآمد خسته شده باشد. آن‌ها صرفا در موقعیتی هستند که یک بازی با پتانسیل‌های فروش بی‌پایان در اختیار دارند و وقتش رسیده که بار دیگر دلیلی به تمام خریداران پیشین برای هزینه مجدد بدهند.

و چه چیزی بهتر از یک بسته الحاقی داستانی آن هم وقتی می‌تواند یک جریان درآمدی مجزا از بخش آنلاین فراهم آورد؟ شما را نمی‌دانم، اما اگر قرار باشد تجاربی تازه و درست و حسابی (و نه شاید چند ماموریت فرعی و فعالیت‌های جانبی) به بخش تک‌نفره GTA V اضافه شود، احتمالا دوباره حاضر به پرداخت ۴۰ یا حتی ۶۰ دلار برای پکیج کاملش باشم.

بسته الحاقی داستانی برای GTA V، یکی از بزرگ‌ترین خواسته‌های گیمرها در ۷ سال اخیر بوده و این یعنی راکستار بدون اینکه اصلا تلاشی کند، مخاطبانی دارد که برای چند ساعت گیم‌پلی بیشتر در آن دنیا با جون و دل پول می‌دهند. پیشنهاد من را بخواهید، می‌توانید با یک بسته گسترش‌دهنده داستانی (یا بسته‌ای که داستان‌هایی متفاوت را به این جهان می‌آورد) هم حرکتی فن‌سرویس کرده باشید که حسابی طرفداران را به وجد می‌آورد، هم بار دیگر فروش عنوانی که دیگر دارد به اواخر عمرش نزدیک می‌شود سر به فلک می‌کشد. همه برنده‌اند.

.کپی شد https://vgto.ir/4ph

7
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
4 نظرات
3 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
6 نویسندگان دیدگاه
XBOX360AmirSoorushJavadPersian gamer آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Amir
مهمان
Amir

نمودونم چرا ولی حس میکنم مپgta5 قسمتی از مپ هایgta6 مثل شایعات که چند ماه پیش پخش شد

Soorush
مهمان
Soorush

راکستار داره کلاه سر ملت بزنه ۶۰ تا ۴۰ دلار به خاطر یک بازی چند نسله آمده! بابا بیخیال اگه می خوای من یکی مجاب کنی بخرم باید بیش تر از این کار کنی خب محتوای داستان جدید مگه چقدر می تونه بزرگ باشه من مجاب کنه بگیرم چی می خواد اضافه بشه باز ارزش ۶۰ تا ۴۰ دلار نداره معلوم اگه بشه رو ps4 میاد و pc هیچ ارزش مالی نداره که من بخرم این نسخه رو ps5
به جای این حرف ها نسخه ۶ معرفی کن یا بولی ۲ رو

Persian gamer
مهمان
Persian gamer

سلام لطفا درباره بهترین انحصاری های شرکت سونی (در تمام سبک ها)و ۱۰تاازسخت ترین بازی هایی که تا به حال منتشر شده اند یک مقاله بنویسید

محمد مهدی
مهمان
محمد مهدی

سلام یعنی مراحل جدید تو بخش آفلاین میاد نیاز به خرید نیست

Javad
مهمان
Javad

یعنی نیاز به خرید هست 😐

XBOX360
کاربر
XBOX360

یه نسخه ریمستر شده از GTA V میده که شاید چندتا ماموریت بیشتر داشته باشه

XBOX360
کاربر
XBOX360

و یادم رفت بگم که بازم باید بازیو با قیمت ۳۰ دلار خرید(شایدم ۴۰ یا ۶۰ دلار)

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...