ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

نگاهی به سریال آقازاده – عبور از خط قرمزها؛از فیلم خصوصی مسئولین تا پرستوهای قربانی

گاهی زور پول از زور هنر بیشتر می‌شود

۹۰
انارگیفت

قسمت اول سریال آقا زاده ساعاتی پیش از پلتفرم‌های VOD منتشر شد و همانطور که انتظار می‌رفت، دقیقا محصولی است که از سازمان سینمایی اوج انتظار می‌رود. یک محصول پر زرق و برق، پر از خرج که اجازه دارد از خطوط قرمزی عبور کند که هیچ سریال و فیلمی در ایران اجازه نزدیک شدن به آنها را هم ندارد. اوج دو دسته محصول دارد، یکی آنها که زیادی شعارگونه هستند و یکی محصولاتی که حرفش را در حاشیه می‌زند. سریال آقازاده اما همانطور که از اسمش برمی‌آید، جزو آن دسته محصولاتی است که حرف‌هایش را با پتک به سر مخاطب می‌کوبد و آن را به زمخت‌ترین شکل ممکن انجام می‌دهد.

در قسمت پایلوت سریال تقریبا فاز و هدف آن مشخص می‌شود. قرار است با دنیای فاسد و زیرزمینی آقازاده‌ها و برخی مسئولین کشور روبرو شویم، دنیایی که در آن ماشین‌های پرزرق و برق وجود دارد و مهمانی‌های زیرزمینی برگزار می‌شود که در آن معاملات سودجویانه برقرار می‌شود، دنیایی که در آن پرستوها وجود دارند و به بستر برخی مسئولین می‌روند تا فیلم‌شان منتشر شود و آن مقام مذکور به اصطلاح رام و حرف گوش کن شود. شاید نوشتن این متون پیش از این در هر رسانه‌ای، باعث مشکل آفرین شدن می‌شد اما اوج هر بار با هر فیلم و سریالی که به عنوان سرمایه‌گذار در آن نقش دارد، کاری می‌کند که نوشتن از این موارد علنی‌تر شود. اینها حرف‌هایی است که در فضای مجازی و توی تاکسی‌ها زده می‌شود و حالا در سریال جدید اوج علنا به نمایش در می‌آید، آنهم با ستارگانی متعدد که احتمالا دستمزدهای بالا باعث بازی‌شان در این اثر شده و لاغیر.

در ده دقیقه ابتدایی سریال یک ماشین بنز خرد و خاکشیر می‌شود و مشخص می‌شود که دختر داخل ماشین، پیش‌تر در نقش پرستویی برای یک آقا زاده کار می‌کرده است. آقا زاده‌ای به نام نیما که در کار تجارت آثار هنری است و با پولش هر کاری که دلش می‌خواهد انجام می‌دهد و حالا با کمک یک کارشناس قدیمی آثار هنری، قصد دارد یک نقاشی جعلی را به عنوان اثری تازه کشف شده از سهراب سپهری به دنیا قالب کند.

متاسفانه سریال آقازاده در یک جوزدگی کامل به سر می‌برد، از موسیقی تند و بی‌جهتی که در تک تک سکانس‌های آن شنیده می‌شود (از To The Bad Bone گرفته تا دیگر تم‌های موسیقی تند) تا نحوه نمایش نوشتارهایی که می‌خواهد لوکیشن و زمان فیلم را به نمایش در بیاورد و حتی میان پرده‌هایی که بیخود و بی‌جهت از چهره بازیگران با لوگوی سریال هر ده دقیقه یکبار به نمایش در می‌آید و آدمی را یاد میانه انیمه‌ها می‌اندازد! آقازاده می‌خواهد به زور فریاد بزند که من سریال خفن و هیجان انگیزی هستم و مرا دریابید، این کار را با حرکات تند دوربین و پرش صفحه و مطرح کردن موضوعات آنسوی خط قرمزی انجام می‌دهد، حتی جایی که علنا از یک فیلم مستهجن مقام مسئولی صحبت به میان می‌آورد و خنده‌های زن و مرد را به تصویر می‌کشد تا یک صحنه مثلا اروتیک خلق کند.

بازیگران انگاری که به زور در نقش‌های خود ظاهر شدند و بازی خوبی از خود برجای نمی‌گذارند، نیکی کریمی از همه بدتر ظاهر می‌شود و بازی تصنعی که نشان می‌دهد بیشتر شبیه به یک عروسک خیمه شب بازی است تا یک هنرپیشگی. از بین تیم بازیگری امین حیایی می‌تواند گلیم خود را آب بیرون بکشد و بهتر از بقیه ظاهر می‌شود. سریال در شخصیت پردازی خود هم ضعیف عمل می‌کند و با اینکه می‌خواهد کاراکتری به اسم «مانلی» را یک دختر شهرستانی نشان دهد که قربانی پرستو بودن در سیستم شده و یا نیما را یک آقازاده بدطینت نشان دهد، در هیچ کدام موفق عمل نمی‌کند. مثلا در سکانسی که نیما یک تابلوی شش میلیارد تومانی را می‌ترکاند ولی بعدا مشخص می‌شود که در واقع یک نسخه جعلی را به خانه‌اش آویزان کرده و نسخه اصلی را پنهان کرده، از ابهت و دیوانگی این کاراکتر کاسته می‌شود و به مکار بودنش افزوده می‌شود؛ امری که شاید به نظر بیاید تصمیم درستی بوده ولی سریال می‌خواهد هم به نعل بزند و هم به میخ و نیمای داستان را یک روانی پول‌دوست مکار جا بزند و تکلیفش با خودش مشخص نیست.

دوستی می‌گفت زمانی که پول خوب در امر فیلمسازی و سینما دست سازمان‌هایی چون سازمان اوج است، باید با آنها تا کرد و از این بودجه در راستای ساخت آثاری استفاده کرد که با بودجه‌های اندک نمی‌توان ساخت؛ مثل کاری که فصل پنجم سریال پایتخت کرد و توانست با بودجه این سازمان، فضای سریال را به حال و هوایی ببرد که تا پیش از این امکانش نبود.آن دوست می‌گفت تن دادن به پیام‌های زیرپوستی که اوج می‌خواهد حتما در فیلمنامه کارهایش باشد، می‌تواند زیرپوستی و یا توامان با حس ناسیونالیسم باشد، مانند فیلم تنگه ابوقریب. اما حقیقت اینست که اوج و آثاری که روی آنها سرمایه‌گذاری می‌کند شبیه به یک موضوعی هستند تا دق دلی و گلایه‌های مردم را کم کنند.

«گاهی زور پول از زور هنر بیشتر می‌شود.» این یکی از دیالوگ‌هایی است که در میانه سریال شنیده می‌شود و می‌تواند به تنهایی توضیح دهنده سریالی مانند آقازاده و دیگر آثار پروپاگاندا محور زمخت اوج باشد. در آقازاده زور پول بیشتر از زور هنر است و چیزی که بیشتر دیده می‌شود یک ریخت و پاش بی‌اساس است که هدف‌های مشخصی در آن وجود دارد، اهداف و حرف‌هایی که پیش از این بارها و بارها در محافل خصوصی مردم گفته شده و شایعاتی پیرامون آقازاده‌ها و کارهایشان پیچیده شده اما این بار قرار است از یک بستر رسمی یعنی یک سریال به نمایش در بیاید. باید گفت اسم با مسمایی برای سریال انتخاب شده است.؛چرا که آقازاده تفاوت چندانی با یک آقازاده فیزیکی در دنیای واقعی ندارد، سریالی است که به واسطه آقازادگی‌اش (سرمایه‌گذاری شده توسط اوج) می‌تواند حرف‌هایی بزند و کارهایی بکند که دیگر کارگردانان و تهیه‌کنندگان از رسیدن به آنها محروم هستند.

.کپی شد https://vgto.ir/4x1

90
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
61 نظرات
29 پاسخ ها
1 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
71 نویسندگان دیدگاه
Miladعنبرییک غیر هنریاوج... آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Milad
مهمان
Milad

حکیمی می گفت که نگاه نکن کی میگه، ببین چی میگه
من فکر مینکم شما بیشتر از اینکه به محتوا نگاه کنید به عامل نگاه می کنید که البته در اینصورت نقدتون اینطور میشه که در جای خود محترمه

عنبری
مهمان
عنبری

مثلاً منتقد بسیار خفنی هستین شما؟
اتفاقا ما مردم خوشمون اومد درست مثل قوه قضائیه، شبکه خانگی هم درباره سریالهاش داره پوست اندازی می‌کنه
ما که دوست داشتیم
شما مشکلت رو با اوج یجور دیگه حل کن

یک غیر هنری
مهمان
یک غیر هنری

بیزحمت تیتر نقدتون رو عوض کنید.متنی که من از شما خوندم بیشتر نقد سازمان بود تا نقد فیلم.
برای نقادهایی مثل شما که حرفه ای عمل نمیکنن و با تیترشون سعی میکنن ملت رو مجبور به خوندن نقدشون بکنن و از نقد فیلم و سریال دور میشن متنفرم.جامعه هنری که نقادش این چنین نقد کند بهتر از این نخواهد شد.

اوج
مهمان
اوج

ادمین می‌خواهد به زور فریاد بزند که من منتقد خفن و هیجان انگیزی هستم و مرا دریابید،

...
مهمان
...

به نظرم همه انتقادایی که نوشته شده غیر واقعی و مقرضانس. هر چی نباشه از دل و مانکن خیلی خیلی بهتره. شمام به جای اینکه موش بدوونی دو سه تام صفحه در مورد کارای آقا زاده ها بنویس اگه طرف نمیگیری یا با اوج الکی مخالفت نمیکنی.
تو کلمه کلمه این متن میشه فهمیدم با چه حرصی نوشته بودی:)
مهم اینه که تو همین دو قسمت اکثریت مردم راضی بودن

Hadi
مهمان
Hadi

ادمین عزیز به نظرمیرسه شما به جای نقد فیلم از ابتدا این مطلب برای نقد غیر منصفانه سازمان اوج نوشتی در مطلبی که نوشتی همه را به اوج نسبت دادی حضرت عالی اگر کارهایی که نویسندش حامد عنقا باشه راببینی دیگه نمیای خط سیر فیلم را به اوج نسبت بدی این تکنیک حامد عنقا هست و در بقیه کار های ایشون هم میتوان اثرش را مشاهده کرد
بعد هم تازه یک قسمت از فیلم رفته شما چطور میتونی یک سریال را بعد از گذشت یک قسمت به این شکل نقد کنی

رستمی
مهمان
رستمی

ببخشید ادمین.اینکه اوج داره از خط قرمز میگذره و حرفهای اصلی رو میزنه بده؟پشت خط قرمز میموند و تیکه مینداخت خوب بود؟؟؟؟

طاها
مهمان
طاها

والا زشته به خدا تازه دو قسمت اومده. سریال دل رو با اون همه کشی که داشت و همش راه پله و قدم زدن بود، اینقدر صبر به خرج دادین، بعد این یکی رو همین قسمت اول شستین از بند آویزان کردین. یکم صبر میکردی بعد حرصتونو خالی میکردین. کلا با هر فیلمی که نقش اولش مسجدی باشه همین برخورد میشه. حالا شما فرض کنید اصلا این اسپین آف سریال پدره!مشکلیه؟

ميلان
مهمان
ميلان

خط اصلي فيلم واضح شد

از وقتي كه پراید وارد صحنه شد
زشته بخدا این همه ریاکاری از اوج و سوق دادن ادممای معمولی و کوته فکر به سمت افکار خودشون زشته بخدا

مهدیه
مهمان
مهدیه

شما با سازمان اوج لجی! خیلی واضح و تابلوئه!

ميلان
مهمان
ميلان

لجاجت نیست خواهرم واقعیته..خیلی تابلوه که اوج داره با ساخت سریالهایی باهزینه میلیاردی ادمای معمولیو به سمت افکار خودش سوق بده

Adfsa
مهمان
Adfsa

ایول. الان کل بچه های اوج بسیج شدن این زیر کامنت بزارن. دمتون گرم با این همه فعالیتتون. 🤣🤣🤣

Ali
مهمان
Ali

تابوله تا کجات سوخته تهش رو در بیارن همین سایت هم وصله به دکون دستگاه امثال روحانی و آشنا وقتی میسوزین آب بریزین رو اونجا که میسوزه ،اوج درست فیلم میسازه چون هیچ وکیل و وزیر و نفوذی مثل امثال شما نمیتونه بودجش رو قطع کنه لاغر اگر هم میخواستی مردم نفهمن دارین آتیش میگیرین میذاشتین یه فصل ازش تموم میشد بعد به اندازه یه دنیا نقد چرت میکردیش،عزیز دل دیگه گذشت اون زمون که مردم با این چیزا گول بخورن،تو و امثال تو باعث عقب ماندگی این مملکتین نه اوج و رسانه های مثل اوج.هر جا که دست شما… ادامه مطلب »

عماد
مهمان
عماد

تحلیل تون ناشی از بدبینی زیاده و مزخرف محضه!

حسین
مهمان
حسین

کلاً یه قسمت پخش شده و بعد شما اینجوری مقابلش جبهه می گیرید مثلاً همین که میگید ضعف در شخصیت پردازی!!!اما بنظرم باید منتظر بود…..البته با اون قسمت جوزدگیتون موافقم،به هر صورت ما هم که نفهمیدیم می خواهید یه جریان خاص رو له کنی!!!!!!!!!!

عرفان
مهمان
عرفان

وقتی شخصیتی مثل حامد و مادرش دقیقا در چارچوب همون شخصیت هایی که توی پدر بودن عمل می کنن یعنی ضعف شخصیت پردازی. ربطی به ادامه داستان نداره. سریال موفق سریالیه که نصف بیشتر شخصیت داستانش در اوایل قصه رو بشه و بعد شاخ و برگ بگیره
حتی سوژه طرف شدن حامد با یه دختری که با الگوی حامد همخوانی نداره همون ارجاع مقلدانه به فیلم نامه ی پدره.
حالا بگذریم از سکانس هایی که پر از ایراد فرمی و محتوایی هستن

حسین
مهمان
حسین

قطعا نقد هاای به سریال وارد است اصلا من میگم عنقا از یه فرمول استفاده می کنه،دو ضرب در دو هم میشه چهار حالا اگر دو ضرب در دو رو در یک هم ضرب کنیم میشه چهار،این سریال فقط ریحانه پارسا رو کم داشت!!!!ولی بنظرم جا داره که کمی فرصت بدهیم و حداقل تا قسمت پنجم صبر کنیم

417
مهمان
417

چه جوریه که بقیه فیلمسازها مخصوصا شبکه ی خانگی نتونستن به این موضوعات اشاره کنن ولی این سریال که حمایت اوج روداشته بااین صراحت این موضوعات بیان شده موضوع اصلی این که چرا سرمایه بایددست یک سازمان باشه مثل اوج!
خواهش میکنم بدون تعصب نظربدین

حسین
مهمان
حسین

اینکه بقیه ی فیلمسازها چرا با صراحت صحبت نمی کنند،شما از کجا می دونی که می خوان با این صراحت صحبت کنند!!!!تا جایی که یادم هست اوج از سریال گاندو حمایت نکرده بود….!! علاوه بر اون داره سرمایه گذاری می کنه و هیچوقت هم بدنبال ضرر کردن نیست بنابراین سود هم داره ولی بنظرم ابتدا این سوال رو بپرسیم هزینه ی این فیلم هاای که خارج از کشور و با یکسری بازیگرهای خانوم ساخته میشه از کجا میاد،کی از اون ها حمایت می کنه البته نمی خوام بگم اوج معصوم هست ولی این بخش خصوصی که تا الان بد هم… ادامه مطلب »

صاد
مهمان
صاد

این نقد فیلم نبود

یک دیدگاه مغرضانه علیه اوج بود

مشکل نویسنده با اوج را به خوبی می شه حس کرد
خیلی دوست داشتم یک نقد منصفانه از فیلم بخونم
ولی حیف که وقتم از دست رفت

بهار
مهمان
بهار

الان سریال رو نقد کردی یا سازمان اوج رو؟اولا که کلا یه قسمت سریال اومده بیرون…واسه نقدِ درستِ یه سریال حداقل باید چهارپنج قسمت بیاد بیرون همه شخصیتا تو فیلم ظاهر بشن خط اصلی داستان معلوم بشه بعد نقدش کرد نه تا یه قسمت اومد سریع بیاین قضاوت کنید…من اون تیکه که در حد چند ثانیه قیافه بازیگرا رو نشون میده و میگین شبیه انیمه شده کاملا قبول دارم این مسئله تو ذوق خودمم زد اما جز این مورد سریال فعلا شروع خوبی داشته بازیگرا هم فعلا شخصیتایی که دیدیم درست انتخاب شدن…نه اومدن چندتا بازیگر چهل پنجاه ساله رو… ادامه مطلب »

لتااتاداکونت
مهمان
لتااتاداکونت

زر نرن

.....
مهمان
.....

مثل همه کارها عنقا فقط فیلم هاش یک کلمه اضافه میشه

اقا زاده تنهایی با پدر لیلا بین دو‌ راهی گیر کردن

علیرضا
مهمان
علیرضا

چقدر مغرضانه؟!! قسمت خنده دار و بی منطق این یادداشت اینه که تمام ایرادات و بی محتوایی آثار قبلی سریال های نمایش خانگی از جمله شهرزاد کاملا به ناحق به این سریال نسبت داده شده احتمالا چون توسط اشخاص نزدیک تر به جناح فکری نویسنده ساخته شده اند. پیشنهاد می کنم بعد از این قبل از نوشتن نقد عقده هاتون نسبت به شخص سازنده و سرمایه گذار را کنار بذارید و فقط روی خود اثر نظر بدید.

Sarah
مهمان
Sarah

مرسی از دوستان که بیشتر واقعیت ها رو گفتن، ولی همه میدونن که قبل از دیدن تیزر آقازاده با دیدن نویسندش میشه حدس زد که فیلمیه که دیدنش مث بیشتر سریالای نمایش خانگی وقت تلف کردن نیس،بعدم تا منوچهر هادی هس کسی نمیتونه رو دستشو تو ساختن سریالای پرزرق وبرق وتجملی بزنه، تازه الان دیگه کار تموم فیلمای سینمایی و برنامه ها شده مسخره کردن وتیکه انداختن به مسئولین از جمله رحمان ۱۴۰۰ و حتی دورهمی که تو تلوزیون پخش میشه ولی آقازاده برعکس همشون به جای تیکه انداختن نقد سازنده میکنه، شما بهتره بری به قول فراستی آشغالایی مث… ادامه مطلب »

بهار
مهمان
بهار

اینجا نقد اوج بود یا آقازاده. فیلم های دیگه از قهوه تلخ و شهرزاد و…. خیلی کم خرج بودن مثلا. نویسنده این نقد گویا عقده ای نسبت به اوج داره و حالش بده که یک فیلم حرف وافهی و جدی رو داره میزنه.یعنی تحمل اینم ندارید….

s.313
مهمان
s.313

از نظر این سایت و موافقان و نویسندگان این سایت فیلمی خوبه که توش فقط از مسائل جنسی بحث بشه و هنرمنداش یه مشت مفت خوره غربزده باشن در صورتیکه فیلم آقازاده در قسمت اول خوب ظاهر شد و خیلی چیزهایی که هیچکس جذئت بیانشو نداره بیان کرد.
کل سینمای ایران رو یه مشت اصلاح طلب غربزده گرفته که اگر یه اینطور فیلمی بیاد سریع موضع میگیرن و اونو ناکارآمد میدونن

علی اکبر
مهمان
علی اکبر

خیلی عقده ای هستید و از این که اوج این سریال فاخر را ساخته دچار سوزش در انتهای بدن شدید.
کوری چشم شما اوج بر قله می درخشد و شما در حال ساختن فیلم مطرب هستید و واقعا ته فیلم بود البته از آخر

حسین رفیعی
مهمان
حسین رفیعی

اوجو داری نقد میکنی یا فیلمو مسئله این است

vesna
مهمان
vesna

موضوع و اتفاقات روز جامعه رو داره میگه…فک کنم کسایی که ازین سریال بدشون میاد خودشون جزو همون اقازه هان….فعلا برای نقد زوده

Ati
مهمان
Ati

کاملا مشخصه که چقدر زورتون گرفته از اینکه سریال در همین قسمت اول خودشو به خوبی جا کرده تو دل مردم،و اینکه از قدیم گفتن حرفو که زمین بندازی صاحبش خودش برمیداره.از نظر شما فقط سریالایی مثل شهرزاد خوبه که تک تک بازیگراش غرب پرست و توهم بزرگ بودن دارن و تو هر سکاسنشم یا به دین توهین میشه یا کشور،یا مثلا باید بازیگرانی مثل ترانه عنی دوستی باشن که واسه هر اتفاق تو کشور تز روشنفکری و مردم سالاری میدن اما حالا واسه اتفاقات امریکا لال شدن الحمدالله😀 عین خودتون البته😂 ولی درکل باید گفت با این مطالب مسخره… ادامه مطلب »

Mohammad
مهمان
Mohammad

سریال بسیار عالی هستش حداقل تو همین قسمت اول که اثبات کرده کارگردان بیخود هزینه نکرده و فیلم ساخته ،سریال محتوا داره اونم محتوایی که سالهاست عده ای قصد آشکار سازیشو ندارند و از طرفی سعی دارندفکر مردم رو با مجموعه های بی سرو تهی همچون شهرزاد یاعاشقانه های رمانتیک دیگه…درگیر کنند.بسیار متشکرم از جناب آقای عنقا و سایر دست اندرکارانشون که بی توجه به بازار سیاه برخی مسئولین برای تخریب هنر و فعالیتشون همچنان ایستادگی میکننند.

نا مشخص
مهمان
نا مشخص

نمیدونستم سرمایه گذار این سایت هم روحانیه و اصلاح طلبان 😂😂
زباد زور نزن داداش 😂

مانی زادههر
مهمان
مانی زادههر

این سریال مزخرف را آقازاده های یواش علیه آقازاده ها ی تند ساخته اند… آقازاده یواش مثل همین آقای نویسنده میرود ۲۸۰میلیون هزینه خرید تابلو میکند بعد همان حراجی را در سریال احمقانه اش میکوبد… آقازاده یواش رو کار نمیکند تسبیح و یقه بسته دارد استخر و سونا میرود اما به جای موزیک ملو و ماساژ صلوات می‌فرستند و یک‌نکره حوله می‌چرخاند..آقازاده یواش زیر جلکی‌ زن مومنه چادری متعه میکند و آقازاد تند علتی و آشکار…حالا آقازاده های یواش اوج در سریال مستهجن و عقده گشایانه دهن آقا زاده های تند را مثلا سرویس کرده اند در حالیکه آنها به… ادامه مطلب »

خط قرمز
مهمان
خط قرمز

سلام بهتر بود منتقد قبل از نقد یه نگاهی به سایر فیلم های خانوادگی ساخته شده می انداخت بعد شروع به نقد میکرد البته خیلی زور زده که همه چیز و به صورت تخصصی قالب کنه ولی متاسفانه نتونسته بدبینی و اوج حسادت خ.دش و قایم کنه . خط قرمز و رد کردن الان شده یه اصطلاح که البته هیچ سریال سینمای خانگی رعایتش نمیکنه البته بعضی ها عقیده دارن خط قرمز فقط حرف کوچه و بازار و تو فیلم زدنه فیلم های خانگی ما خیلی وقته خطی نمونده که رد نکرده باشند . بهتر. واقعا به جای کوبیدن نقد… ادامه مطلب »

Mb.sardar80
مهمان
Mb.sardar80

تنها سریال نمایش خانگی که میشه با خانواده دید آقای یادداشت نویس فیلم رو نسبت به شرایط موجود باید سنجید نه نسبت به ایده‌آلی که در ذهن خود داریم یا احیانا با دید مغرض نسبت به سازمانی که چند سال بیشتر نیست کارشو شروع کرده و لقب تنها ملی ساز ایران شایستشه و کرده در میان اینهمه آشغال یه چیزی واسه دیدن داشته باشیم، ولی یه سوال واقعا وقتی شهرزاد رو با پول اختلاس ساختن هم همینطور موضع گرفتین ؟؟

علیرضا
مهمان
علیرضا

احسنت داداش
، این مطلبی که داخل ویجیاتو قرار داده شده کاملا جلوی اوج موضع گرفته

و نکته مهم بعدی اینه که آیا عبور از خطوط قرمز توسط رسانه ی اوج به منظور منحرف کردن اذهان عمومی است یا روشنگری؟؟

کمی احساسی مطلب ننویسید خواهشا.

یک دلواپس
مهمان
یک دلواپس

نمیدونم چرا اگر فیلم یا سریالی ساخته بشه که به اصطلاح برخی خط قرمز ها رو بشکنه(که به نظر اصلا خط قرمز نیست کاماکه در سینمای هالیوود و سایر کشور ها مشاهده میکنیم)یه عده فاز برمیدارن که بله فلان موسسه بهمان است و اینها…خانه پوشالی و غیره مثلالی هستند از فیلم هایی که افشاگری میکنند.اما چون خارجی است کسی کاری ندارد خیلی هم باحاله حالا که این سریال امده وقتشه که خط قرمزها جابه جا بشه. اینکه مردم بدونن فلان وزیر چه میکنه و پسرش فلان ماشینو از کجا اورده در حالی مردم تو نون شبشون موندن جزو خط قرمز… ادامه مطلب »

آهو
مهمان
آهو

نظرات زیر این فیلم برام خیلی عجیب بود…
گویا کاربران سایت با مردم کوچه خیابون خیلی فرق دارن!🤔

Keivan sadeghi
مهمان
Keivan sadeghi

کاملا معلومه که با اوج مشکلی داری
مثلا اگه امامی با پول بی زبون بانک سرمایه فیلم بسازه میشه فیلم فاخر اما اگه اوج فیلم بسازه میشه سفارشی و فلان و بهمان…
در ضمن صحنه پرس شدن بنز SLK هم کاملا انیمیشنی بود زیاد نگران هزینه کرد های اوج نباشید

Nazi
مهمان
Nazi

نمیدونم چی بگم هر سریال درست می‌کنه
یا پسره آخرش میمیره یا دختره

Nazi
مهمان
Nazi

نمیدونم چی بگم
اما هر سریالی ک درست می‌کنه
باید با پسره آخرش بمیره یا دختره
اینجوری آخرش تلخ میشه

محمد
مهمان
محمد

نقد کردین یا دق ودلیتون و با اوج خالی کردین
فقط کسی میتونه این نقد و نوشته باشه که خودش جیره خور آقازاده ها باشه

ری را
مهمان
ری را

ری را
بنظرم فیلم هیچ خط قرمزیو نشکسته و کاملا روی خط داره میره
تا بوده همیشه تظاهر به این بوده ی عده مثلا اندک (که، مثلا از ما نیستن) کارای خلافی انجام میدن و…
وباز ی عده فرشته وجود داره عاری از گناه و…
هر وقت نشون دادن مهر روی پیشانی دارها و نمازخان ها و مذهب دارن گناه و کار اشتباه میکنن و به اسم مذهب به جیب میزنن، خط قرمزو رو شکستن.
این فیلم حرف جدید برای گفتن نداره

علی
مهمان
علی

سلام.
به نظرم کاملا خواستی اوج رو بد نشون بدی، و یک نقد کاملا جانب دارانه نوشتی!

بهرام
مهمان
بهرام

یکی از تکنیک های کنترل ذهن جامعه و فرونشانی خشم مردم, ساختن چنین محصولات رسانه ای است
بدین معنی که حاکمان از طریق رسانه, زشتی ها, فساد سیستماتیک, مافیای قدرت و پلشتی ها را به معرض نمایش عموم می گذارند…
توضیحات این روش ها طولانی است ولی می توانید در وبسایت زیر اطلاعات دقیق و جامعی از تکنیک های MK Ultra و Monarch programming پیدا کنید.
Vigilantcitizen.com

erfan
مهمان
erfan

دقیقا .. این فیلم‌ هم نقش سوپاپ اطمینان رو داره تا فشار ناشی از عصبانیت نارضایتی ناامیدی و افسردگی و تنهش های بیشمار مردم ایران‌(که البته نمیشه به همشون گفت مظلوم ‏) رو‌کم بکنه و از طرفی این امید رو به مردم بده که طیفی از قدرت از این موضوع اگاهه و اجازه پخش چنین اثری رو‌داده و‌در صدد رفع مشکلات ناشی از فساده وسیعه .. که البته این سوپاپ اطمینانها زنگ زدن و مردم مثل دهه هفتاد و هشتاد به این چیزا دلشون خوش نمیشه ..

سینا
مهمان
سینا

قسمت اول جذاب شروع شد (البته بازی ها اصلا خوب نبود) و امیدوار شدم که با سریال جذابی رو به رو هستم. اما همینکه قصه پیش رفت نا امیدی من از قصه بیشتر شد. مشکل اصلی فیلم نامه هست و بعد هم بازی اغراق شده بازیگرا که بدجور تو ذوق میزنه. انگار فیلمنامه نویس برای نوشتن داستان تو چنتا تاکسی و نانوایی رو انتخاب کرده و باهاشون بحث سیاسی کرده و فیلم نامه رو نوشته! در واقع خالق سریال سعی کرده با همون حربه ی “همش کار خودشونه” مخاطب رو راضی نگه داره و بیخیال ایجاد داستان گویی و ایجاد… ادامه مطلب »

دکتر علی
مهمان
دکتر علی

هنوز یه قسمت از این فیلم پخش نشده شروع کردید بستیدش به باد انتقاد اونم فقط بخاطر اینکه موسسه اوج سرمایه گذارشه. حالا اگر این فیلم رو یه شخص متمول و مستقل عهده دار بود الان تمام انتقادها مثبت شده بود. یه فیلم هم که میخواد از فضای مسخره عشق و عاشقی که عمده پخش خانگی رو فرا گرفته دور باشه و تازه داره پا میگیره اینجوری می کوبیدش. من فقط میدونم به نقدتون بخندم. دقیقا این نقد مثل این میمونه که یه نفر کمربندش رو دراورده و داره به قصد کشت یه بنده خدارو میزنه

Ahmad
مهمان
Ahmad

آقازاده اگر جزو سریال های ارزشمند شبکه خانگی نباشد ، قطعا از دل ووو بهتر است. بخشی از نظراتی که در یادداشت گفتید را قبول دارم اما در کل یادداشت بدبیانه‌ای است.

محمدی
مهمان
محمدی

پیشنهاد من به نویسنده و تمام کاربرای محترم اینه که به هیچ عنوان سریال ایرانی نگاه نکنید.

بهمن
مهمان
بهمن

من فقط چند دقیقه اول سریال رو دیدم که با خشونت همراه بود( صحنه ماشین) و بعد قطع کردم. و این نوع فیلمها و سریالها برای جامعه‌ای که از خشونت رنج میبره به نظر من مانند یک سم میمونه که حال همه رو خراب‌تر میکنه. هنوز چند هفته از نمونه خشونت‌های خانگی که منجر به کشته شدن دختران نوجوان شد نمیگذره.

هانیه
مهمان
هانیه

اینم نقد من (البته نیمه نقد): حامد عنقا رو خب اکثرا با کارهاش آشنایی داریم و تم بیشتر سریالهایی که تا الان نویسندگی و طراحی یا تهیه کنندگی شون و داشته،تقابل سنت و مدرنیته اس.عشق بین یه پسر مذهبی و دختری با ظاهر و افکار امروزی که در نهایت مغلوب فرهنگ و تفکر مذهبی پسر و خانواده اش میشه(به استثنای قلب یخی). حامد عنقا عدات دیگه ای هم تو ساخت چنین سریالهایی داره.آخر قصه رو همون اولش لو میده(البته انتهای قصه هاش هم عموما تلخه و بقول خودش قصه هاش با خون تموم میشه) حامد عنقا تا اینجای کار و… ادامه مطلب »

Mahdi
مهمان
Mahdi

کاملا با یادداشتتون موافقم.نمیفهمم چرا فیلم و سریالای ایرانی رو دارن به بیراهه میکشونن.لوکیشن خونه های میلیاردی و ماشینای خفن و اینجور چیزا واقعا یک سریال یا فیلم مزخرف رو خوب نمیکنه.هر چقدر هم بازیگرا خوب باشن وقتی موضوع فیلم/سریال یا فیلمنامه بد باشه بازیگرا نمیتونن جمعش کنن.خلاصه که الان به جای فیلم و سریال دارن اشغال به تمام معنا تحویلمون میدن :/

Morteza0935
مهمان
Morteza0935

آقا زاده چیه،اینا عن زاده هم نیستن…

kian
مهمان
kian

احساس میکنم تک تک جمله ها دقیقا مو به مو حرف دلمو داره میزنه
در واقع این چیزی که من دیدم سریال نبود بلکه کلیشه ایی بود که لا به لاش اون پشت مشتا یکم سریال هم پرسه میزد

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...