ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

چالش حل کردن پازل‌ها در دو دنیای موازی

بازی موبایلی Samsara Game هوشتان را به زانو در می‌آورد

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ۳.۳ ذخیره

اگر طرفدار بازی‌های پازل هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Samsara Game همراه ویجیاتو باشید.

طراحی یک بازی پازل سخت‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. مخصوصا در حال حاضر که پازل‌های متنوعی را در قالب بازی‌های مختلف حل کرده‌ایم. اگر دنبال معماهایی خلاقانه می‌گردید، کمتر می‌توانید پیداشان کنید. بهرحال تا زمانی که کپی کردن رواج داشته باشد و بازی‌سازها استفاده از ایده دیگران را به خلاقیت ترجیح دهند، فرصتی برای تجربه جدید باقی نمی‌ماند.

اما استودیو تازه کار JaffaJam توانست با ابداع یک توییست جالب، پازل ساده‌اش را چندین و چند پله باارزش‌تر کند. Samsara Game ثابت می‌کند فارغ از مکانیزم‌هایی که می‌توانند عامل چالش‌برانگیز بودن بازی‌های پازل باشند، یک فضاسازی متفاوت نیز می‌تواند دشواری بازی را چندین و چند برابر کند. درواقع تنها دلیل موفقیت Samsara Game همین فضاسازی متفاوت است.شما نقش پسر بچه‌ای کوچک را دارید که کنار مردابی بزرگ مشغول بازی کردن است. این پسر بچه برای شدن از روی سنگ‌ها و نیفتادن در آب این مرداب، نیاز به کمک دارد. به عنوان فردی که قدرت کمک کردن به او را دارید، باید از پلتفرم‌های چوبی استفاده کنید و پل‌های کوچکی برای او بسازید. وقتی کار تمام شد، صفحه را تپ می‌کنید و درصورتی که همه چیز درست پیش رفته باشد، پسر بچه به مقصد مورد نظرش می‌رسد.

در پایان بخش آموزشی با پرتالی مواجه می‌شوید که پسر بچه را به داخل می‌کشد. حال داستان پیچیده‌تر می‌شود و یک دنیای موازی که اتفاقاتش به صورت واژگون در حال رخ دادن است به نیمه پایینی تصویر اضافه می‌شود. درواقع این دنیای موازی انعکاس کودک در آب مرداب است. به همین خاطر وقتی پلتفرم‌های چوبی را در دنیای اصلی استفاده کنید، به دنیای مرداب نیز اضافه می‌شوند و وقتی آن‌ها را در دنیای مرداب جایگذاری کنید، در دنیای اصلی غیب می‌شوند.

دیگر هدف سر بچه بازی کردن و خیس نشدن نیست. او می‌خواهد از شر این دنیای تاریک و سایه‌اش که همه جا دنبالش می‌کند خلاص شود. البته با کمک شما. اما همیشه همه چیز به صورت موازی پیش نمی‌رود. خیلی مواقع شما فقط کنترل سایه را به دست دارید یا بالعکس. همچنین در برخی از مراحل طراحی دنیای مرداب با دنیای واقعی فرق می‌کند و این مسئله نحوه چینش پلتفرم‌های چوبی را بسیار دشوار می‌کند.

شما باید از قابلیت‌های انعکاس جسم در آب مرداب استفاده کنید و مرحله به مرحله پازل‌ها را حل کنید. اگر جایی اشتباه کنید، پسر بچه حین دویدن و تقلا برای رسیدن به مقصد سقوط می‌کند و داخل آب میفتد. البته خیالتان راحت باشد چرا که همه چیز سر جای خود می‌ماند و خبری از باختن و از دست رفتن قلب‌های باقی مانده نیست. Samsara Game می‌تواند همان چالشی باشد که دوست‌داران سبک پازل منتظرش بودند.


پیشنهاد میشه

Samsara Game دنیایی موازی و معکوس را به بازی اضافه می‌کند تا دشواری پازل‌های خود را دو چندان کند. هر اتفاقی در دنیای واقعی در دنیای مرداب انعکاس دارد و بخشی از پازل‌های بازی نیز با استفاده از همین مسئله حل می‌شوند. همه همیشه قرار نیست دو دنیا موازی و یکسان پیش بروند و این مسئله سختی Samsara Game را بیشتر می‌کند.

Samsara Game
Samsara Game

    Samsara Game

  • سازنده JaffaJam
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانرپازل
  • حجم: 99 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/5io
نظرات (۴)
3.3 3 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
Tahashafi

ایده دوجهان موازی رو احتمالا از مدیومشون گرفتن
اسکریناش که قشنگه بریم بریزیم ببینیم چیه

Asgary

داداش پازل توی دو دنیای موازی یه سبکه.قبل از اومدن medium هم این سبک بوده ولی خیلی بهش پرداخته نشده.

Tahashafi

عه چه جالب

sorooshkiller

قبل مدیوم بازی unbound استفاده کرده