معرفی و دانلود بازی Area F2 – وقتی Rainbow Six Siege به موبایل می‌آید

معرفی و دانلود بازی Area F2 – وقتی Rainbow Six Siege به موبایل می‌آید

اولین شوتر تاکتیکال موبایل گرد خاک به پا می‌کند

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۳ ذخیره

اگر طرفدار سبک شوتر اول شخص هستید هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Area F2 همراه ویجیاتو باشید.

لیستی از بازی‌های مشهور پی‌سی و کنسول‌ها روبه‌رویمان می‌گذاریم و به ترتیب عناوینی که بعدها روی موبایل منتشر شداند را تیک می‌زنیم. از پابجی، فورتنایت، کال آو دیوتی، اساسینز کرید، ماینکرفت و… گرفته تا کرش بندیکوت دوست داشتنی. پلتفرم موبایل طی چند سال گذشته نشان داده تا چه اندازه می‌تواند سودآور باشد و به همین خاطر اکثر بازی‌سازان به انتشار بازی‌هایشان برای این پلتفرم روی خوش نشان داده‌اند. اما در کنار تمام شوترهایی که این روزها روی موبایل قابل تجربه‌اند، جای خالی یکی حسابی احساس می‌شد.

جای خالی یکی که به عنوان متفاوت‌ترین عنوان سبک خود شناخته می‌شود. یکی از برترین ساخته‌های چند سال گذشته استودیو یوبی‌سافت و عنوانی که توانست پس از مدت‌ها تحول کوچکی در Esports عناوین شوتر ایجاد کند، Rainbow Six Siege. البته نمی‌توان نادیده گرفت که با توجه به ساختار پیچیده و دشوار Rainbow Six، حتی تصور تجربه آن روی پلتفرمی مانند اندروید یا iOS نیز غیرممکن به نظر می‌رسید. اما استودیو Qookka Games این ناممکن را تبدیل به تبدیل ممکن کرد.

Area F2
Area F2 در یک سکوت کامل خبری ساخته شد و تنها زمانی که نسخه بتای آن دردسترس کاربران قرار گرفت، برای اولین بار با محتوای بازی روبه‌رو شدیم. درواقع با عنوان جدیدی روبه‌رو نیستیم. اگر Rainbow Six را تجربه کرده باشید، همه چیز در Area F2 برایتان آشنا است. درواقع همین آشنا بودن است که موجب می‌شود Area F2 حتی بیش از پیش جلب توجه کند. در پروسه ساخت Area F2 به هیچکدام از مکانیزم‌ها و سازوکارهای نام آشنای Rainbow Six آسیبی وارد نشده و تا جای ممکن تلاش شده Area F2 پورتی مستقیم از Rainbow Six باشد.

در Area F2 دو تیم پنج نفره رو‌به‌رو یکدیگر قرار می‌گیرند. یکی وظیفه دارد در دو نقطه مشخص که نزدیک یکدیگر هستند بمب بگذارد و تیم دیگر می‌بایست جلوی این عملیات را با دفاع کردن از نقاط مشخص شده بگیرد. تقریبا مشابه آنچه در کانتر استرایک دیده‌ایم، اما تاکتیکال‌تر و با آزادی عمل بالاتر. در حال حاضر برای هر تیم نه اپراتور طراحی شده که تقریبا مشابه اپراتورهای Rainbow Six هستند. اگر تفاوت میان طراحی ظاهری کارکترها را نادیده بگیریم، استودیو Qookka Games قوانین کپی رایت را هم رعایت کرده و اسامی هر اپراتور را تغییر داده.

هرکدام از اپراتورها دارای دو سلاح اصلی و فرعی، یک قابلیت یا گجت ویژه و دو نوع نارنجک یا تجهیزات ثانویه هستند. شما می‌توانید پیش از شروع بازی تجهیزات مورد نیازتان را انتخاب کنید. برای مثال اپراتوری در تیم تهاجمی وجود دارد که سلاحش به نوعی دوربین گرمایی مجهز است. شما می‌توانید این دوربین را روی سلاح سوار یا پیاده کنید و از آن برای هدف قرار دادن اعضای تیم حریف از میان اثرات نارنجک دودزا کنید. اپراتوری دیگر می‌تواند با استفاده از نارنجک‌های EMP خود تمام تجهیزات دفاعی تیم رقیب را برای مدت زمانی کوتاه از کار بیندازد. و… .شناخت توانایی هر اپراتور در Area F2 از اهمیت بالایی برخوردار است. وقتی بازی شروع می‌شود، تیم مهاجم می‌تواند دِرون‌هایی (Drone) کوچک را وارد ساختمان یا فضای مورد نظر کند. هدف این است که بتوانید موقعیت کار گذاشتن بمب را تشخیص دهید تا به محض شروع شدن مسابقه، وقتتان برای گشتن محیط هدر نرود. پلیرهای حرفه‌ای از این فرصت استفاده می‌کنند تا اپراتورهای تیم حریف را شناسایی کنند. بدین ترتیب شما می‌دانید که تیم مدافع از چه گجت‌هایی استفاده می‌کند و حین هجوم آوردن به منطقه کار گذاری بمب‌ها با چه نوع اسلحه و مکانیزم‌های دفاعی روبه‌رو می‌شوید.

باید در نظر داشتید که Area F2 جایی برای در امان ماندن از شر هجوم تیم حریف به شما نمی‌دهد. قسمت‌های زیادی از محیط بازی تخریب‌پذیرند و موجب می‌شوند حتی با وجود کاور گرفتن در یک کنج امن، باز هم تیم مهاجم راهی برای هدف قرار دادنتان پیدا کند. البته پیش از شروع مسابقه تیم مدافع این فرصت را دارد تا محیط اطراف را با استفاده از گجت‌های دفاعی هر اپراتور و حفاظ‌های مختلفی که ورود از درها و پنجره را کمی دشوار می‌کند شانس پیروزیشان را افزایش دهد.

اما تیم مهاجم نیز می‌تواند این حفاظ‌ها را با انواع و اقسام مواد منفجره خراب کند یا حتی با ایجاد سواخی کوچک روی دیوار جانبی اتاق، اعضای تیم مدافع را هدف قرار دهد. به صورت کلی، هیچوقت از نقطه‌ای که در آن حضور دارید مطمئن نباشید. همیشه اطرافتان را تحت نظر بگیرید و برای اطلاع بیشتر از موقعیت اعضای تیم رقیب، از هندزفری یا هدست استفاده کنید. البته صداگذاری بازی نیز از Rainbow Six تبعیت کرده و متاسفانه به شما اطلاعات دقیقی از لایه‌های مختلف سطح مانند طبقه بالا یا پایین نمی‌دهد. اما بهرحال داشتن همین صدای پر ایراد بهتر از هیچی است و می‌تواند به کرار موجب خواندن دست تیم رقیب شود.در Area F2 با حالت‌های بازی مختلفی مواجه نیستیم. همین سناریو بمب گذاری برای بازی در نظر گرفته شده، اما در قالب‌های مختلف. با شروع بازی شما می‌توانید وارد مسابقات Casual یا Rookie شوید. مسابقات Casual با کاربران واقعی برگزار می‌شود و قوانین سفت و سختی ندارد. درنتیجه شما می‌توانید هر زمان که خواستید از بازی خارج شوید و نگران بن شدن یا از دست دادن رنکتان نباشید. مسابقات Rookie نیز مشابه Casual است، با این تفاوت که بجای کاربران شما با ربات‌ها وارد مسابقه می‌شوید.

پس از مدت سرگرم شدن با دو حالت بازی نامبرده به لول پنج می‌رسید. جایی که حضور در مسابقات Rank برایتان آزاد می‌شود. مسابقاتی که در آن برحسب عملکردتان XP می‌گیرید و سطحتان نیز ارتقاء پیدا می کند. در این حالت اگر از مسابقه خارج شوید یا بد بازی کنید، با بن شدن یا کاهش رنک جریمه می‌شوید. درواقع تجربه اصلی Area F2 در مسابقات رنک‌بندی است. جایی که شما و دیگر کاربران حاضر در مسابقه تلاش می‌کنید با ارائه بهترین عملکرد ممکن، خودتان را بالاتر بکشید و با بازیکنان حرفه‌ای‌تری روبه‌رو شوید.

همانطور که بالاتر نیز گفته شد، Area F2 تلاش کرده تمام مکانیزم‌ها وکلیدهای کنترل Rainbow Six Siege را برای خود کپی کند. درنتیجه برای اولین بار می‌توانیم یک شوتر تاکتیکال را روی موبایل تجربه کنیم. آن هم در شرایطی که تا همین اواخر خیلی‌ها معتقد بودند پلتفرم موبایل به هیچ عنوان برای بازی‌های شوتر اول شخص مناسب نیست. شما حتی می‌توانید در Area F2 به طرفین خم شوید و با بهبود وضعیت کاورگیریتان پشت دیوارها یا موانع محیط، شانس بقا در نبردهایتان را افزایش دهید.

اگر تاکنون Call of Duty Mobile را به عنوان پرگرافیک‌ترین شوتر موبایلی می‌شناختید، بهتر است رتبه اولتان را به‌روزرسانی کنید. Area F2 مرزها را جابجا کرده و نه تنها بهترین جلوه‌های بصری برای یک شوتر موبایلی و حتی یک بازی موبایلی را ارائه می‌دهد، بلکه از نظر پرفورمنس نیز فوق‌العاده است. بازی آنقدر بهینه است که می‌توانید بدون هیچ مشکلی و با حفظ بالاترین تنظیمات برای جلوه‌های بصری روی تلفن‌های هوشمند میان‌رده نیز آن را تجربه کنید.

اما این تنها حسن بازی نیست. تمام مشکلات اینترنتی که حین تجربه پابجی موبایل یا Call of Duty Mobile و… درگیرشان بودید را با Area F2 فراموش کنید. Area F2 در ایران تحریم یا مسدود نیست و شما می‌توانید با یک پینگ فوق‌العاده و از همه مهم‌تر بدون نیاز به نرم‌افزارهای تغییر آی‌پی به سرورهایش وصل شوید و از یک رقابت مهیج لذت ببرید. رقابتی که با استقبال گسترده کاربران در حال وسیع‌تر شدن است و به مرور زمان با پیشرفت‌های محسوسی همراه می‌شود.


پیشنهاد میشه

استودیو Qookka Games با بازسازی Rainbow Six Siege برای موبایل راه صد سال را ظرف یک شب طی کرده. Area F2 کوچک‌ترین تفاوتی با Rainbow Six ندارد. Area F2 تلاش می‌کند تا با ارائه یکی از بهترین جلوه‌های بصری و پرفورمنس‌هایی که تاکنون دیده‌ایم، موبایل گیمرها را از تجربه پابجی موبایل یا Call of Duty Mobile منصرف کند. از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد Area F2 برای کاربران ایرانی این است که تجربه آن نیازی به سرویس‌های تغییر دهنده آی‌پی ندارد و سرورهای قدرتمند بازی پینگ‌ فوق‌العاده‌ای را برایتان مهیا می‌کنند.

Area F2
Area F2
Area F2
  • سازنده Qookka Games
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانراکشنشوتر اول شخص
  • حجم900 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/5jj
نظرات (۹)
3 2 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
9 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

ریموو می‌کنن حرم ها

حاج یوبیسافت خیلی پخه اخه احمق همه پی سی ندارن که پس ندارن که ایکس باکس ندارن که دلار ندارن که فقط مبایل دارن بعضی ها آریا اف دو که عالی بود

اگه سرور ها واز شدن توی اینستاگرام خیر بدین ممنون

آره متأسفانه سرور ها بسته شده و به نظر من هم دیگر باز نمیشود چون شرکت یوبیسافت(سازنده rainbow six siege)توی دادگاه از شرکتی که این بازی را ساخته شکایت کرده و به خاطر همین سرو ها را بستند و شاید دیگر باز نشود ولی شاید هم برای تعمیرات همانطور که خود بازی میگه باشه
در کل بازی خوبی بود من خودم rainbow six siege را بازی کردم و میگم که خیلی شبیه هم هستند و از نظر من با فاصله خیلی بهتر از بقیه بازی ها مثل کانتر، پابجی یا حتی کال اف دیوتی مبایل هست

سرور بازی بسته شد ?

بنظر خوب میاد برم تستش کنم.
خسه نباشین مطالب خوبی میزارین دنبالتون میکنیم با قدرت ادامه بدین

بهترین شوتر موبایل
area f2
codm
pubg mobile

9
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x