ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

Lone Wolf تجربه‌ای بی‌نظیر از یک بازی اکشن موبایلی است

یک شاهکار موبایلی که نباید از دست داد

۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ۵ ذخیره

وقتی حین سر زدن به بازی‌های اکشن روی پلی‌استور یا اپ‌استور به محدودیت سنی مخصوصا از نوع +۱۷ سال برمی‌خوریم، کنجکاو می‌شویم تا دلیل آن را پیدا کنیم. االبته محدودیت سنی برای جوانان مسئله تازه‌ای نیست که بخواهد جلب توجه کند. موضوع اصلی این است که امروزه کمتر بازیسازی ریسک می‌کند تا با ساخت چنین عنوانی برای پلتفرمی که بیشتر مخاطبینش را کاربرانی با سنین پایین تشکیل می‌دهند درآمدزایی کند.

صرف نظر از بحث محدودیت درآمدزایی، موضوع دیگر این است که چنین محتوایی باید باب میل کاربران بزرگسال قرار گیرد. ارائه این محتوا روی چنین پلتفرمی دشواری‌های خاص خود را دارد و این مسئله که آیا به موفقیت می‌رسد یا خیر، آینده آن را مبهم‌تر می‌کند. LoneWolf ساخته استودیو FDG Entertainment نه تنها یکی از برترین تجربه‌های اکشن روی تلفن‌های هوشمند است، بلکه در زمینه جلب نظر مخاطبین هم فوق‌العاده عمل کرده و توانسته مرز ۱۰ میلیون دانلود روی فروشگاه پلی‌استور را رد کند.

اما چه چیزی درخصوص LoneWolf وجود دارد که موجب شده این بازی چنین محبوبیتی پیدا کند؟ با بررسی ویجیاتو همراه باشید تا در این خصوص بیشتر به شما توضیح دهیم.


شاید شیر یا پلنگ قوی‌تر باشن، اما این گرگه که هیچوقت سیرک اجرا نمی‌کنه

داستان بازی روایت‌گر گروهکی خلافکار با نام اسمبلی است که تصمیم می‌گیرند برای حذف دشمنانشان، یک تک‌تیر انداز استخدام کنند. LoneWolf که نام کارکتر اصلی بازی‌ است، شخصیتی مرموز دارد و آنقدر در انجام ماموریت‌هایش موفق است که اسمبلی را مجبور می‌کند او را استخدام کنند. عجیب‌ترین چیز درخصوص LoneWolf این است که او در قبال ماموریت‌ها یا انسان‌هایی که می‌کشد، چیزی از اسمبلی درخواست نمی‌کند.

میل عجیب LoneWolf به کشتن دیگران و از طرفی ناشناخته بودن هویت او، موجب می‌شود تا رئیس امسبلی به دنبال پیدا کردن اطلاعاتی درخصوص او باشد. صحبت‌های اندک LoneWolf درخصوص گذشته‌اش و همچنین داستان معرف او که روزگاری در ارتش کنار یکدیگر خدمت کرده و دوره‌های اسنایپری را با یکدیگر دیده بودند، تا حدودی شما را با شخصیت و گذشته LoneWolf آشنا می‌کند.

درخلال این داستان‌سرایی‌ها، بازی فلش‌بکی به گذشته می‌زند و برخی تجربیات LoneWolf را برای شما به تصویر می‌کشد. مثلا زمانی که LoneWolf برای اولین بار دست به اسلحه برد و با کمک پدرش، قوطی‌های کنسرو را هدف قرار داد. یا اولین قتل او، هنگامی که کلاغی را هدف گرفت و برای اولین بار چکیدن خون از جسم هدفش را به چشم دید. در این صحنه‌ها، شما در نقش کارکتر قرار می‌گیرید و به عنوان یکی از مراحل بازی، کارهای گفته شده را انجام می‌دهید.

اما آموزش LoneWolf ختم به تعالیم پدرش نمی‌شود و او تصمیم می‌گیرد وارد ارتش شود. مهارت فرا انسانی LoneWolf در هدف‌گیری و از پای درآوردن اهدافش از همان ابتدا زبان‌زد فرماندهان می‌شود و او را تبدیل به یکی از مشهورترین نیروهای تک‌تیرانداز کشور می‌کند. انگیزه LoneWolf برای عضویت در اسمبلی و از طرفی درگیری‌ها و رکب خوردن چندین و چند باره این گروهک از پلیس‌، در داستان بازی تلاقی پیدا می‌کنند تا طی ۵ فصل، درنهایت بتوانید گره کور این ماجرای مبهم را پیدا کنید و حقیقت را متوجه شوید.

در ابعاد یک بازی موبایلی، LoneWolf را می‌توان شاهکاری در روایت و بستر داستانی‌اش دانست. میان‌پرده‌هایی که روایت‌گر داستان بازی هستند کمیک مانند طراحی شده‌اند و خبری از صداگذاری در آنان نیست. توجه دقیق به جزئیات و ایجاد پیچش‌های داستانی جذاب از جمله عواملی هستند که تجربه LoneWolf را لحظه به لحظه‌ هیجان‌انگیزتر می‌کنند و به شما انگیزه‌ای مضاعف برای پیدا کردن سرانجام داستان می‌دهند.

درکنار یک شخصیت‌پردازی و داستان‌سرایی بی‌نقص، در LoneWolf با گیم‌پلیی استاندارد و چالش‌برانگیز مواجهیم تا بازی بتواند با موفقیت از این امتحان خارج شود. شما در نقش یک تک تیرانداز قرار می‌گیرید. وظیفه‌تان این است که اهداف مشخص شده را تحت شرایطی مشخص از پای دربیاورید و تا جای ممکن، شناسایی نشوید.

داستان محور بودن بازی و تناسب ماموریت‌ها با روند داستانی، یکی از نکات مثبت LoneWolf محسوب می‌شود. برای مثال شما قراری با یکی دیگر از گروهک‌های خلافکاری می‌گذارید تا در ازای پرداخت پول، رئیسشان را تحویل دهید. هنگامی که با فرار اعضای گروهک دیگر مواجه می‌شوید، حمل کننده‌های پول را از پای درمی‌آورید و با دیدن خالی بودن کیف‌های پول، ماموریت پیدا می‌کنید تا رئیس گروهک را در بیمارستان و بدون به صدا درآمدن آلارم‌ها، ترور کنید.

هوش مصنوعی بالای دشمنان در بازی به دشوارتر شدن بازی می‌افزاید. برخلاف آنچه در Sniper 3D Assassin [بررسی ویجیاتو] تجربه کردیم، دشمنان شما در LoneWolf سیب‌زمینی نیستند و نسبت به کشته شدن افراد نزدیکشان واکنش نشان می‌دهند! البته در اکثر مواقع شما باید مانع از این واکنش شوید و به ترتیبی آن‌ها را از پا در بیاورید که متوجه آن نشوند و نتوانند دیگران را خبر کنند. این مسئله صبر و تحمل بالایی نیاز دارد و شما را مجبور می‌کند تا پیدا شدن فرصت مناسب، به قول معروف شکیباییتان را حفظ کنید.

همانطور که از یک تک‌تیرانداز انتظار می‌رود، هدف‌گیری در LoneWolf از اهمیت بالایی برخوردار است. بازی از اهدافی ساده و نزدیک شروع کرده و به مرور اهداف درحال حرکت یا پارامترهایی شامل فاصله بیشتر یا باد را شامل حال ماموریت‌ها می‌کند. برای ساده‌تر شدن هدف‌گیری، گجت‌هایی در فروشگاه فروخته می‌شوند که خوشبختانه قیمتی منطقی دارند و شما به سادگی می‌توانید آنان را خریداری کرده و از آنان استفاده کنید.

دقت در LoneWolf حرف اول را می‌زند. اهدافی که برایتان مشخص می‌شوند زیاد تکان می‌خورند و هدشات کردنشان بسیار سخت است. در چنین شرایطی شاید از پا درآوردنشان به وسیله هدف قرار دادن اعضای بدن شاید تصمیمی منطقی‌تر به نظر برسد و ساده‌تر باشد. اما این سختی موجب شده تا هدشات کردن دشمنان تبدیل به چالشی جذاب برایتان تبدیل شود تا برای رسیدن به آن، بارها یک مرحله را تکرار کنید.

البته تنها اسلحه‌ای که به دست می‌گیرید اسنایپ نیست و مجبور نیستید تمام مناظر بازی را از طریق دوربین اسلحه مشاهده کنید. مراحلی در بازی وجود دارد که اسلحه‌ای متفاوت اعم از رایفل یا پیستول در اختیارتان قرار می‌دهد تا بدین ترتیب، کمی بیشتر طعم یک بازی اکشن را بچشید. در چنین مواقعی گیم‌پلی بازی نیز دچار تحول می‌شود و شما وارد درگیری‌هایی می‌شوید که نیازمند نشان دادن واکنش‌هایی سریع‌تر هستند.

با گذراندن مراحل بازی و بر حسب عملکردتان، مقداری پول دریافت می‌کنید. تناسب درآمدتان با هزینه سلاح‌ها و آیتم‌های جانبی فروشگاه بازی موجب می‌شود تا به راحتی و با پیشروی در داستان بتوانید تغییرات زیادی در تجهیزاتتان اعمال کنید. برخلاف سایر بازی‌های رایگان، LoneWolf به هیچ عنوان مخاطبینش را اذیت نمی‌کند و آنان را برای دست‌یابی به شرایطی بهتر، تحت فشار برای مراجعه به پرداخت‌های درون برنامه‌ای قرار نمی‌دهد.

صرف نظر از مراحل داستانی، چالش‌های هدف‌گیری دیگری نیز در بازی وجود دارد که می‌توانید برای ارزیابی مهارتتان به آن‌ها مراجعه کنید. علاوه بر سرگرمی، این چالش‌ها می‌توانند منبع درآمد برای شما تلقی شوند. البته تا زمانی که بتوانید با موفقیت از آن‌ها خارج شوید و هزینه ورودیتان را از دست ندهید.

LoneWolf تلاش نمی‌کند تا گرافیکی واقع‌گرایانه به شما ارائه کند، اما جلوه‌های بصری کمیک‌ مانند آن آنقدر زیبا طراحی شده‌اند که جای هیچ اعتراضی باقی نمی‌گذارند. البته در همین جلوه‌های بصری، رگه‌های خشونت به وفور دیده می‌شود و درواقع صرف نظر از داستان و گیم‌پلی دشوار بازی، یکی دیگر از فاکتورهای محدودیت سنی بازی همین مسئله است. افکت‌هایی نظیر متلاشی شدن سر و پاشیدن خون روی دیوارها موجب می‌شوند تا تجربه LoneWolf برای کاربرانی با سنین پایین‌ توصیه نشود.

از طرفی بازی در ارائه یک صداگذاری بی‌نقص نیز موفق عمل کرده و حتی به شما پیشنهاد می‌کند تا LoneWolf را با استفاده از هندزفری تجربه کنید. ابهت شلیک اسلحه در تاریکی شب و طنین رعب‌آور آن در محیط چیزی است که LoneWolf در بازسازی‌اش نهایت دقت را خرج کرده. این مسئله درخصوص اسلحه‌های دیگر بازی متفاوت است و حتی طراحی صدای سه بعدی موجب شده تا در برخی مراحل شلوغ، بتوانید با شنیدن صدای تیراندازی جهت آن را تشخیص دهید و سریعا مهاجم را هدف قرار دهید.

درنهایت می‌توانیم LoneWolf را نه تنها به عنوان یکی از برترین بازی‌های اکشن موبایلی، بلکه به عنوان یکی از برترین بازی‌های موجود برای سیستم عامل اندروید و Ios معرفی کنیم. اگر علاقه‌مند به تجربه چنین سبکی هستید، در دانلود LoneWolf لحظه‌ای درنگ نکنید و از تجربه آن حتی در حالت آفلاین لذت ببرید.


پیشنهاد میشه

عملکرد بی‌نقص LoneWolf در داستان‌سرایی، گیم‌پلی، صداکذاری و جلوه‌های بصری موجب شده تا در سبک اکشن، با یکی از برترین بازی‌های موبایلی روبه‌رو باشیم. بازی با ارائه داستانی جذابی و گیم‌پلیی سخت و چالش برانگیز انگیزه مخاطبینش برای ادامه دادن را لحظه به لحظه افزایش می‌دهد و عدم نیاز به اینترنت برای LoneWolf ، هیچ محدودیتی برای تجربه آن پیش پای کاربرانش قرار نمی‌دهد.

LoneWolf
LoneWolf

    LoneWolf

  • سازنده FDG Entertainment
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانراکشن
  • حجم: 64 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/5pt
نظرات (۲)
5 1 امتیاز
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
JAVAD

عاره روی هر گوشی بوقی هم میاد.

Reza Dark

عالی بود ایولله دمتگرم